Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Technika
Pirmenybę teikia kokybiškoms žemės ūkio technikos padangoms

Akademija (Kauno r.). Žemės ūkio technikai skirtomis padangomis prekiaujančių įmonių atstovai teigia, kad vis daugiau žemdirbių pirmenybę teikia kokybiškoms brangesnėms padangoms ir jų pirkimą planuoja iš anksto.

Pasak įmonės „Rytas" direktoriaus Roberto Matijošaičio, dauguma ūkininkų, pabandžiusių geresnes padangas, ir vėliau renkasi aukštesnio segmento gaminius. Įmonė atstovauja „Mitas", „Trelleborg", „Michelin", „Cultor C", „Kabat" padangų gamintojams. „Praėjusieji metai pagal Mitas padangų pardavimus Lietuvoje mums buvo rekordiniai - Mitas padangų pardavėme dvigubai daugiau, palyginti su 2015 m. Šių metų pardavimai taip pat išlieka panašiame lygyje", ˜- sako R. Matijošaitis ir pabrėžia, kad antros pagal populiarumą yra Cultor C padangos.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Pasak Roberto Matijošaičio, pernai ypač paklausios buvo Mitas padangos

Nepaisant gerų aukščiausio segmento padangų pardavimo rezultatų, šiemet įmonė asortimentą išplėtė ekonominio varianto gaminiais ir siūlo turkų gamintojo „Özka“ padangas ir daniškas dubliavimo sistemas. „Kadangi praeiti metai ūkininkams finansiškai buvo sudėtingi, nes ir atsėti reikėjo, ir derlių lietūs sugadino, tai atsirado pigesnių padangų poreikis", - kodėl išplėtė asortimentą pigesnėmis padangomis, aiškina įmonės vadovas. Pasak jo, palyginti su Mitas, turkiškos padangos yra 15-20 proc. pigesnės.

Vienuoliktus metus dirbančios bendrovės „PGM technika", atstovaujančios „Bridgestone", „Michelin", „Nokian", „Firestone", „Özka“ ir kitiems padangų gamintojams, direktorius Aidas Ladyga pastebi, kad padangų pirkimas susijęs su žemės ūkio darbų sezoniškumu.

„Pavasarį, kai dirbama žemė ir sėjama, daugiausia parduodama dubliavimo sistemų, purškimo metu išauga siaurų ratų tarpueiliams poreikis", - sako A. Ladyga, pabrėždamas, kad nemažai parduoda padangų, skirtų teleskopiniams krautuvams. Jis sutinka, kad ūkio veiklą planuojantys ūkininkai dažniausiai užsisako padangas iš anksto ir perka geresnes, o atidedantieji pirkimus paskutinei minutei ir perkantieji padangas sezono metu kur kas labiau derasi dėl kainų.

Demonstruoja, kaip veikia padangų sandarinimo skystis - jame esančios gumos dalelės užkemša pradurtą padangos vietą 

„Pigų daiktą parduoti lengva, bet jis atgal grįžta bumerangu. Kokybišką daiktą parduoti sunkiau, nes paprastai jis nėra pigus, bet jį naudodamas klientas supranta, kodėl jis tiek kainuoja. Juk kiek už padangą moki, tiek ir naudos iš jos gauni", - neabejoja įmonė vadovas. Jis pasakoja, kad pigesnę padangą pasirinkęs klientas vėliau dažnai pats pripažįsta, kad tai nebuvęs geriausias jo pasirinkimas.

Įmonė taip pat prekiauja dėvėtomis ir restauruotomis aviacinėmis padangomis, kurios ypač tinka rusiškoms priekaboms. „Aukšto lygio technologijomis pagamintos padangos jau netinkamos aviacijai, bet žemės ūkyje jas dar galima puikiausiai naudoti, juolab kad Vakarų šalių gamintojai negamina padangų, kurios atitiktų rusiškos technikos standartus. Tad rusiškoms priekaboms mes pritaikome aviacines padangas", - aiškina A. Ladyga.

Naujiena „PGM technika" asortimente - anglų gamintojo OKO padangų sandarinimo skystis. Į eksploatuojamas padangas pilamas skystis pradurtas padangas akimirksniu užsandarina - jame esančios gumos dalelės užkemša pradurtą vietą. Tiesa, šis skystis tinka tik nedidelėms durtinėms skylėms sandarinti. Pasak A. Ladygos, šį skystį ypač rekomenduojama pilti į padangas tos technikos, pvz., krautuvų, kuri dirba sąvartynuose ar kitose agresyvių paviršių vietovėse.

Įmonė „PGM technika" remia sportinių automobilių lenktynininkų komandą, todėl, Aido Ladygos teigimu, balandį perkantieji padangas ar kitas prekes dalyvauja loterijoje - 10 laimingųjų turės galimybę sudalyvauti Kačerginės ralyje sėdėdami šalia lenktynininko

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos