Per Europą - traktorių paradas (fotogalerija)
2014-06-23

Akademija (Kauno r.). Per Europą „žygiuojančių" Valtra traktorių paradas penktadienį pasiekė ir Lietuvą. Idėja surengti traktorių turą pernai gimė Portugalijoje. Šiemet jis apėmė 7 valstybes. Šešių Valtra traktorių modeliai apkeliavo ketvirtadalį Europos ir stabtelėjo daugiau kaip 20 vietovių.

Pasak „Valtra" kompanijai atstovaujančios Lietuvos įmonės „Rovaltra" vadovo Romualdo Trainaičio, tarptautiniame demonstraciniame Valtra traktorių ture, kuris penktadienį buvo surengtas Aleksandro Stulginskio universiteto ūkio laukuose, buvo pristatyti 6 modeliai: S354; T203 Direct su Twin Trac (atbulinio vairavimo sistema); N163 Direct; N163 Versu; A73 Kompakt ir A63 Obstbau. „Mes į renginį atvežėme 14 traktorių nuo 50 iki 400 AG. Kai kuriuos iš jų paskolino technikos savininkai. Didžiausia naujiena - galingiausias iš visų gaminamų traktorių Valtra S374, kurio maksimali galia 400 AG", - traktorius pristatė R. Trainaitis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Romualdas Trainaitis pabrėžė, kad Suomijos kompanija „Valtra" yra tarptautinė įmonė, turinti gamyklas ne tik Suomijoje, bet ir Turkijoje, Brazilijoje, Kinijoje

Valtra traktorių turas finišavo Lietuvoje Aleksandro Stulginskio universitete surengtame renginyje

R. Trainaičio teigimu, traktoriai visus privalumus gali atskleisti tik dirbdami su prikabintais padargais. ASU surengtame demonstracinio turo renginyje Valtra traktoriai buvo agreguojami su švediškais Väderstad padargais (kultivatoriumi, sėjamosiomis), prancūzišku 5 korpusų Gregoire-Besson plūgu, pakabinama suomiška 10,5 m darbinio pločio Elho žoliapjove bei kitais agregatais.

Visi traktorių privalumai atsiskleidžia jiems dirbant su gale prikabintais padargais. Demonstraciniame ture „Rovaltra" partneriu Lietuvoje pasirinko Švedijos kompanijos antrinęįmonę „Väderstad Lietuva"

Elho 10,5 m darbinio pločio žoliapjovė - naujiena Lietuvoje. Pasak R. Trainaičio dirbant su traktoriaus gale kabinama žoliapjove ir važiuojant atbuline važiavimo kryptimi į priekį žolę galima pjauti gerokai didesniu greičiu. Be to, operatoriui sudaromos daug geresnės matomumo sąlygos, patogiau apsisukti galulaukėse. Valtra traktoriai iš kitų išsiskiria Twin Trac sistema, kuri leidžia mašiną valdyti važiuojant į priekį atbuline važiavimo kryptimi.

Pirmą kartą demonstruota 10,5 m darbinio pločio žoliapjovė Elho buvo prijungta traktoriaus gale. Derlius buvo dorojamas važiuojant atbuline važiavimo kryptimi į priekį

Didelio dėmesio sulaukė svarbiausia „Valtra" naujiena - galingiausias iš gaminamų 400 AG S374 traktorius su bepakope transmisija ir AGCO Power 8,4 l varikliu, kuris atitinka baigtinius Tier IV išmetamųjų deginių emisijų reikalavimus. Variklyje įrengta ir SCR, ir EGR sistemos, kurios ne tik mažina deginių emisijas, bet ir taupo degalus. Tyrimais nustatyta, kad degalų sąnaudos, palyginti su kitomis tokios pat galios mašinomis, mažesnės iki 13 procentų.

Valtra S 374 galia - 400 AG


Demonstraciniame ture išbandyti galingiausią Valtra traktorių išsirikiavo nemaža Lietuvos žemdirbių eilė

Pasak R. Trainaičio, šiemet užsakyti penki S serijos traktoriai, trys jau pristatyti pirkėjams. Visiems užsisakiusiems šios serijos traktorius „Rovaltra" dovanoja šveicariškus laikrodžius. Demonstracinio turo metu dovanos įteiktos Kėdainių rajono ūkininkui Mantui Pacaičiui. Kauno rajono ūkininkui Juozui Staliūnui skirtą laikrodį atsiėmė sūnus Andrius. „Lietuvos ūkininkai rodo nemažą susidomėjimą galingaisiais Valtra modeliais. Jei būtų patvirtinta ES fondų parama, ne mažiau kaip 20 S serijos traktorių būtų užsakyta", - svarstė R. Trainaitis.

Pasižiūrėti naujojo S serijos traktoriaus atvyko ir Kėdainių rajono ūkininkas Bronislovas Mickevičius, kartu su sūnumi Tomu valdantis daugiau kaip 400 ha. Ūkininkai augina cukrinius runkelius, kviečius, šiek tiek rugių. Bronislovo teigimu, Valtra traktoriai kokybe nenusileidžia kitų gamintojų technikai, bet kainuoja mažiau. „Turime tris Valtra traktorius. Pirmąjį nusipirkome 2003-iaisiais. Per daugiau kaip dešimt metų nepasitaikė rimtų gedimų", - tikino B. Mickevičius.

„Galingieji Valtra traktoriai atrodo įspūdingai", - sakė Bronislovas Mickevičius

Po renginio vienas iš demonstruotų traktorių Valtra T173H, kurio maksimali galia 180 AG, išvažiavo tiesiai į Virgitos Žarnauskaitės-Tamulienės mėsinių galvijų ūkį Marijampolės rajone. Ūkininkė ketina plėsti augalininkystės plotus, todėl reikėjo galingesnio traktoriaus. „Pasirinkome Valtra traktorių, nes „Rovaltra" pasiūlė geras pirkimo sąlygas. Svarbiausi pasirinkimo kriterijai buvo mašinos pajėgumas ir kaina", - teigė V. Žarnauskaitė-Tamuliėnė.

Per 100 mėsinių galvijų auginanti Virgita Žarnauskaitė-Tamulienė įsigijo Valtra T173H

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai