Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Technika
Pasiektas traktorių greičio rekordas

Londonas. Naują pasaulio greičio rekordą pasiekė traktoriaus „JCB Fastrac 8000“ gamintojai. Traktorius išvystė 166,7 km/val. greitį, t. y. beveik 27 km/val. pranoko ankstesnį pasiekimą, rašo „Auto Bild“.

Didžiosios Britanijos bendrovės „Joseph Cyril Bamford Excavators Limited“ (JCB) traktoriuje įrengtas šešių cilindrų 7,2 l variklis, galingumas - 1014 AG, sukimo momentas 2500 Nm.

Traktoriaus gamintojus aerodinamikos srityje konsultavo britų Formulės 1 komanda. Rekordas buvo pasiektas Elvingtono oro uoste, Jorkšyre (Šiaurės Anglija). Traktorių vairavo lenktynininkas ir televizijos laidų vedėjas Gajus Martinas (Guy Martin). Pasak G. Martino, „tai buvo puiki diena su „JBC“ Elvingtone, rimtas darbas su rimtais inžinieriais. Jis [traktorius] buvo stabilus, malonus dirbti“.

„Mes jau seniai svajojome pabandyti pasiekti greičio rekordą su „Fastrac“. Visa komanda nenuilstamai dirbo, kad pasiektų šį nuostabų rezultatą. Didžiuojuosi tuo, ką jie pasiekė per tokį trumpą laiką“, – pareiškė „JCB“ vadovas lordas Bamfordas. Jis pabrėžė, kad tai britų inžinerijos pasiekimas, kuris išryškina ir jo vadovaujamos bendrovės inžinierių komandos įgūdžius bei inovatyvumą. Sukurti traktorių, kuris galėtų ne tik dirbit laukus, bet ir išvystyti didelį greitį, buvo lordo Bamfordo idėja.

Greičio rekordas pasiektas praėjus 28 metams nuo tos dienos, kai išriedėjo pirmasis JBC integralusis „Fastrac“ traktorius, rašoma JBC interneto svetainėje.

Bioversija 23 09 01 m7

Ligšiolinis traktoriaus greičio rekordas, užfiksuotas 2018 m. kovą (140 km/val.), priklausė „Lamborghini“ traktoriui Trakt-Tor (5,7 l „Chevrolet V8“ variklis, daugiau nei 500 AG), o dar ankstesnis (2015 m.) rekordas – 130 km/val. – priklausė traktoriui Valtra T234 (250 AG variklis).

Kaip rašo žiniasklaida, „JCB Fastrac“ pasiekė Jungtinės Karalystės rekordą, tačiau jis nepateko į Gineso rekordų knygą, nes rekordų žinyno sudarytojai paprasčiausiai nebuvo pakviesti į pristatymą ir rekordo nefiksavo.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos