Pandemija smogė ir Italijos technikos rinkai
2020-04-28

Roma. Naujų traktorių pardavimai praėjusį mėnesį Italijoje sumažėjo 35,0 proc., o kombainų, priekabų ir teleskopinių krautuvų skaičius smuko atitinkamai 12,5, 40,0 ir 10,5 procentų, praneša Italijos žemės ūkio technikos gamintojų federacija „FederUnacoma“.

Federacijos teigimu, tai ypač didžiuliai praradimai Italijos žemės ūkio technikos rinkai. Dėl koronaviruso pandemijos kovo viduryje buvo uždarytos visos Italijos žemės ūkio mašinų gamyklos. Vis dar nežinoma, kada Italijos vyriausybė duos žalią šviesą gamykloms vėl pradėti veiklą.

Atnaujinus gamybą, gamintojams reikės laikytis naujų saugos ir atstumo išlaikymo taisyklių, todėl neabejojama, kad naujų traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų šiemet bus pagaminta gerokai mažiau.

Linas Agro2 20 05 015

Per pirmus tris šių metų mėnesius Italijoje įregistruoti 3 777 nauji traktoriai, o tai yra beveik 15,0 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, kai buvo įregistruoti 4 425 traktoriai. Mažesni ir balandžio trijų pirmųjų savaičių registravimo skaičiai, todėl neabejojama, kad Italijos ūkininkai ir rangovai išliks atsargūs investuodami į naują techniką, o tai neigiamai paveiks ir antrojo ketvirčio duomenis.

Tikimasi, kad šalies ūkio technikos sektorius atsigaus vasarą, o tam įtakos turės ir tai, kad neatšaukta tarptautinė žemės ūkio paroda EIMA, vyksianti lapkričio 11–15 dienomis Bolonijoje. Nepaisant to, prognozuojama, kad 2019 m. lygio, kai Italijoje buvo įregistruota daugiau kaip 18 500 traktorių, pasiekti nepavyks.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kurios įstaigos darbą karantino laikotarpiu vertinate geriausiai?
Orai