Kėdainių r. „Dešimt metų to nebuvo, ką turime šįmet. Pirmąkart tenka rudenį priimti į darbą naujus žmones, nes visą žiemą neturėsime jokių pertraukų. Užsakymų yra tiek, kad su dabartinėmis pajėgomis nelabai spėjame įvykdyti", - naujienomis dalijasi bendrovės „Laumetris" direktorius Kazys Čiurila.
Dviejų inžinierių Kazio Čiurilos ir Jono Putnos įkurta žemės ūkio padargus gaminanti įmonė kitąmet švęs veiklos dvidešimtmetį. Šiandien bendrovė „Laumetris" tarp šalies žemdirbių turi patikimo partnerio vardą.
Sėkmę atnešė germinatorius
Įmonėje dirba 65 darbuotojai. „Laumetris" ūkininkams siūlo pačią įvairiausią techniką, tarp kurios populiariausi: traktorinės puspriekabės, priešsėjinio dirvos įdirbimo agregatai, diskiniai skutikai, tankinimo volai, podirvio purentuvai. „Vietoje nestovime, vis kažką patobuliname. Smagu, kad geri gaminiai nelieka neįvertinti", - sakė K. Čiurila.
„Sėkmingiausias mūsų gaminys - germinatorius. Jis skirtas priešsėjiniam dirvos įdirbimui. Germinatorius gaminame maždaug penkiolika metų ir jie tapo mūsų vizitine kortele. Štai ir šiai dienai turime dvylika užsakymų. Kasmet sugalvojame įvairių naujovių, tačiau gamyboje įtvirtiname tik kokius penkis procentus sumanymų. Idėjų semiamės lankydami parodas, stebėdami konkurentų techniką. Mūsų darbas tuo ir įdomus, kad į priekį einame studijuodami vieni kitų darbą: mes mokomės iš kolegų, kolegos iš mūsų. Ne paslaptis, kad kartais vieni iš kitų kai ką „skolinamės", - apie savo darbą kalba K. Čiurila.
Jis pasakoja visai neseniai viename žurnale perskaitęs straipsnį apie tai, kad pastaruoju metu gerokai sumažėjo patentų. Tai nereiškia, kad mažiau išrandama vertingų naujovių. Tiesiog išradėjai nebenori savo atradimais dalytis su kitais, nes patentuojant smulkiai aprašoma, kaip vieną ar kitą daiktą pagaminti, o tai yra geras kąsnis konkurentams.
Apdovanojimai - ne naujiena
Pasak „Laumetrio" direktoriaus, jų gaminiai yra dažni įvairių žemės ūkio parodų dalyviai, neretai iš ten grįžtama su diplomais. Paskutinį medalį į Keleriškes „Laumetrio" vadovai parvežė spalio pradžioje iš Kaune Aleksandro Stulginskio universitete vykusios parodos „Sprendimų ratas 2012". Pripažinimo sulaukė traktorinė priekaba PTL - 16.
Dera priminti, kad 1999 metais Lietuvos artojai pradėjo dalyvauti Pasaulinėse arimo varžybose naudojami bendrovės „Laumetris" sukurtais ir pagamintais specialiais plūgais. 2008 metais vartomuoju plūgų aręs Kazys Genčius Austrijoje vykusiose pasaulinėse arimo varžybose už arimą pievoje iškovojo bronzos medalį.
Geriausias vertintojas - žemdirbys
„Tokie įvertinimai yra svarbūs, tačiau mes labiau vertiname žemdirbių atsiliepimus. Jei jie pas mus vis sugrįžta, vadinasi, einame tinkama linkme. Svarbiausia -išlaikyti gerą gaminių kokybę. Tad nieko keisto, kad pastaruoju metu labai daug investavome į gamybos įrenginių atnaujinimą", - sako K. Čiurila.
Jis prisipažįsta kartais net susimąstantis, kad jiedu su J. Putna nėra tradiciniai verslininkai: kontora įkurta mažyčiame pastatėlyje, direktoriai sėdi pačioje kukliausioje vietoje, kuri remontuota prieš kokį dešimtmetį. Tačiau tuo nesiskundžia. „Dirbame modernia įranga, kuri leidžia atlikti pačius netikėčiausius sumanymus. Juk įvaizdis dar ne viskas. Juokingai atrodo, kai imamos paskolos įrengti biurus, nusipirkti automobilius. Mes į pirmą vietą keliame gamybos reikalus, darbuotojų darbo ir poilsio sąlygas", - patikino K. Čiurila.
„Laumetrio" vadovas neslepia, kad jų įmonėje gaminama įranga šiek tiek nusileidžia garsių užsienio firmų gaminiams. „Mes negalime lygiuotis su šimtametes tradicijas turinčiais kolegomis. Tačiau žemdirbiai neretai renkasi mūsų gaminius, nes jie keleriopai pigesni negu užsieniniai. Be to, mes visada šalia. Ne tik pagaminame ir parduodame įvarius padargus, bet ir juos remontuojame, patobuliname. Turime ištikimų partnerių žemdirbių, kurie nuolat perka mūsų gaminius, o jiems susidėvėjus vis atnaujina savo padargų parką būtent mūsiške įranga", - rezultatais patenkintas K. Čiurila.
Žalią spalvą keičia oranžinė
Anksčiau „Laumetrio" padargai išsiskyrė tuo, kad visi buvo sodrios žalios spalvos. Nuo šių metų žalią spalvą keičia ryški oranžinė. Į klausimą, ar tik padargų gamintojai nepradėjo vaikytis madų, mat 2012-aisiais visur karaliavo oranžinė spalva, įmonės vadovas tik nusijuokė: „Taip jau sutapo, kad mes darėme keletą užsakymų kelininkams. Jie norėjo, kad gaminiai būtų nudažyti oranžine spalva. Kai pas mus užsukę žemdirbiai pamatė tas pačias, bet kitaip nudažytas priekabas, iš karto atkreipė į jas dėmesį. Pasirodo, tokios išorinės permainos neretai būna į naudą."
Kad darbo ir užsakymų „Laumetryje" netrūksta, išduoda nuolat skambantis direktoriaus telefonas. O kai kurie žemdirbiai nepatingi važiuodami pro šalį užsukti į įmonę ir pasidomėti, kada galėtų įsigyti reikiamą padargą ar jo detalę. Štai Gudžiūnų seniūnijoje ūkininkaujantis Vaidotas Žičius dirba 800 hektarų žemės. „Mano ūkyje gana daug „Laumetrio" padargų. Juos renkuosi dėl gero kokybės ir kainos santykio. Be to, čia visada esame laukiami ir šiltai sutinkami. Smagu turėti tokių partnerių", - sakė V. Žičius.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Traktorių pardavimai krenta į istorinį dugną: kas laukia toliau?
2024-12-02 -
Ledai pajudėjo – valdžia ieško sprendimų technikos pravažumui keliais užtikrinti
2024-11-29 -
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04
(0)