Padargų gamintojai žiemos atostogų neturės
2012-11-08

Kėdainių r. „Dešimt metų to nebuvo, ką turime šįmet. Pirmąkart tenka rudenį priimti į darbą naujus žmones, nes visą žiemą neturėsime jokių pertraukų. Užsakymų yra tiek, kad su dabartinėmis pajėgomis nelabai spėjame įvykdyti", - naujienomis dalijasi bendrovės „Laumetris" direktorius Kazys Čiurila.

Dviejų inžinierių Kazio Čiurilos ir Jono Putnos įkurta žemės ūkio padargus gaminanti įmonė kitąmet švęs veiklos dvidešimtmetį. Šiandien bendrovė „Laumetris" tarp šalies žemdirbių turi patikimo partnerio vardą.

Sėkmę atnešė germinatorius

LYTAGRA 19 07 04 mob

Įmonėje dirba 65 darbuotojai. „Laumetris" ūkininkams siūlo pačią įvairiausią techniką, tarp kurios populiariausi: traktorinės puspriekabės, priešsėjinio dirvos įdirbimo agregatai, diskiniai skutikai, tankinimo volai, podirvio purentuvai. „Vietoje nestovime, vis kažką patobuliname. Smagu, kad geri gaminiai nelieka neįvertinti", - sakė K. Čiurila.

„Sėkmingiausias mūsų gaminys - germinatorius. Jis skirtas priešsėjiniam dirvos įdirbimui. Germinatorius gaminame maždaug penkiolika metų ir jie tapo mūsų vizitine kortele. Štai ir šiai dienai turime dvylika užsakymų. Kasmet sugalvojame įvairių naujovių, tačiau gamyboje įtvirtiname tik kokius penkis procentus sumanymų. Idėjų semiamės lankydami parodas, stebėdami konkurentų techniką. Mūsų darbas tuo ir įdomus, kad į priekį einame studijuodami vieni kitų darbą: mes mokomės iš kolegų, kolegos iš mūsų. Ne paslaptis, kad kartais vieni iš kitų kai ką „skolinamės", - apie savo darbą kalba K. Čiurila.

Kazys Čiurila džiaugiasi, kad „Laumetris" turi įgijęs gerą vardą

Jis pasakoja visai neseniai viename žurnale perskaitęs straipsnį apie tai, kad pastaruoju metu gerokai sumažėjo patentų. Tai nereiškia, kad mažiau išrandama vertingų naujovių. Tiesiog išradėjai nebenori savo atradimais dalytis su kitais, nes patentuojant smulkiai aprašoma, kaip vieną ar kitą daiktą pagaminti, o tai yra geras kąsnis konkurentams.

Apdovanojimai - ne naujiena

Pasak „Laumetrio" direktoriaus, jų gaminiai yra dažni įvairių žemės ūkio parodų dalyviai, neretai iš ten grįžtama su diplomais. Paskutinį medalį į Keleriškes „Laumetrio" vadovai parvežė spalio pradžioje iš Kaune Aleksandro Stulginskio universitete vykusios parodos „Sprendimų ratas 2012". Pripažinimo sulaukė traktorinė priekaba PTL - 16.

Dera priminti, kad 1999 metais Lietuvos artojai pradėjo dalyvauti Pasaulinėse arimo varžybose naudojami bendrovės „Laumetris" sukurtais ir pagamintais specialiais plūgais. 2008 metais vartomuoju plūgų aręs Kazys Genčius Austrijoje vykusiose pasaulinėse arimo varžybose už arimą pievoje iškovojo bronzos medalį.

Geriausias vertintojas - žemdirbys

„Tokie įvertinimai yra svarbūs, tačiau mes labiau vertiname žemdirbių atsiliepimus. Jei jie pas mus vis sugrįžta, vadinasi, einame tinkama linkme. Svarbiausia -išlaikyti gerą gaminių kokybę. Tad nieko keisto, kad pastaruoju metu labai daug investavome į gamybos įrenginių atnaujinimą", - sako K. Čiurila.

Padargai gaminami naujomis ir moderniomis staklėmis

Jis prisipažįsta kartais net susimąstantis, kad jiedu su J. Putna nėra tradiciniai verslininkai: kontora įkurta mažyčiame pastatėlyje, direktoriai sėdi pačioje kukliausioje vietoje, kuri remontuota prieš kokį dešimtmetį. Tačiau tuo nesiskundžia. „Dirbame modernia įranga, kuri leidžia atlikti pačius netikėčiausius sumanymus. Juk įvaizdis dar ne viskas. Juokingai atrodo, kai imamos paskolos įrengti biurus, nusipirkti automobilius. Mes į pirmą vietą keliame gamybos reikalus, darbuotojų darbo ir poilsio sąlygas", - patikino K. Čiurila.

„Laumetrio" vadovas neslepia, kad jų įmonėje gaminama įranga šiek tiek nusileidžia garsių užsienio firmų gaminiams. „Mes negalime lygiuotis su šimtametes tradicijas turinčiais kolegomis. Tačiau žemdirbiai neretai renkasi mūsų gaminius, nes jie keleriopai pigesni negu užsieniniai. Be to, mes visada šalia. Ne tik pagaminame ir parduodame įvarius padargus, bet ir juos remontuojame, patobuliname. Turime ištikimų partnerių žemdirbių, kurie nuolat perka mūsų gaminius, o jiems susidėvėjus vis atnaujina savo padargų parką būtent mūsiške įranga", - rezultatais patenkintas K. Čiurila.

Žalią spalvą keičia oranžinė

Anksčiau „Laumetrio" padargai išsiskyrė tuo, kad visi buvo sodrios žalios spalvos. Nuo šių metų žalią spalvą keičia ryški oranžinė. Į klausimą, ar tik padargų gamintojai nepradėjo vaikytis madų, mat 2012-aisiais visur karaliavo oranžinė spalva, įmonės vadovas tik nusijuokė: „Taip jau sutapo, kad mes darėme keletą užsakymų kelininkams. Jie norėjo, kad gaminiai būtų nudažyti oranžine spalva. Kai pas mus užsukę žemdirbiai pamatė tas pačias, bet kitaip nudažytas priekabas, iš karto atkreipė į jas dėmesį. Pasirodo, tokios išorinės permainos neretai būna į naudą."

Gūdžiūnų seniūnijos ūkininkas Vaidotas Žičius „Laumetrį" giria už gerą gaminių kokybės ir kainos santykį

Kad darbo ir užsakymų „Laumetryje" netrūksta, išduoda nuolat skambantis direktoriaus telefonas. O kai kurie žemdirbiai nepatingi važiuodami pro šalį užsukti į įmonę ir pasidomėti, kada galėtų įsigyti reikiamą padargą ar jo detalę. Štai Gudžiūnų seniūnijoje ūkininkaujantis Vaidotas Žičius dirba 800 hektarų žemės. „Mano ūkyje gana daug „Laumetrio" padargų. Juos renkuosi dėl gero kokybės ir kainos santykio. Be to, čia visada esame laukiami ir šiltai sutinkami. Smagu turėti tokių partnerių", - sakė V. Žičius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai