Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Technika
Nuo metanu varomo traktoriaus iki plačiabarių padargų

Akademija, Kauno r. Kaip atrodo pirmasis pasaulyje alternatyviais degalais varomas serijinės gamybos traktorius, kokias kitas technines naujoves pristato mūsų šalies žemės ūkio mašinų prekybos įmonės – visa tai pamatyti ir sužinoti buvo galima praėjusią savaitę vykusioje parodoje „Ką pasėsi... 2021“.

Parodos dalyviai džiaugėsi gyva paroda ir galimybe susitikti, pabendrauti vieniems su kitais, su savo esamais ar būsimais klientais, aptarti žemės ūkio ir technikos rinkos tendencijas, ūkių investavimo planus ir galimybes.

Bendrovės „Lytagra“ komercijos vadovas Rimas Norvilas pripažino, kad dėl stringančio komplektuojamųjų dalių pristatymo susiduriama su nemažai iššūkių, įskaitant ir technikos pristatymą, nepaisant to, bendrovės ekspozicija buvo tradiciškai gausi.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Naujų ir atnaujintų mašinų turime begalę, nes neturėjome galimybės jų pristatyti beveik dvejus metus. Technologijos ir inovacijos nestovi vietoje, vis tobulėja. Tad naujovių turi tiek „New Holland“, tiek „Amazone“, tiek „Krone“, tiek „Lely“ gamintojai“, – vardijo įmonės atstovas, atkreipdamas dėmesį ne tik į metano dujomis varomą New Holland T6.180 Metahane Power ratinį traktorių, bet ir į kombainų atnaujinimus.

Vienas jų – New Holland CX8 serijos kratiklinio javų kombaino segmentuotas Ultra-Flow kūlimo būgnas, našumą ir pralaidumą padidinantis iki 15 proc. „Padidinti našumą nedidinant galios ir degalų sąnaudų – didžiulis laimėjimas kombainų gamyboje. Tuo įsitikino ir mūsų šalies ūkininkai, nes ne vienas atnaujintas kombainas jau darbavosi per šiųmetę javapjūtę“, – sakė R. Norvilas.

Pasak bendrovės „Lytagra“ komercijos vadovo Rimo Norvilo, reikšmingas yra New Holland CX8 serijos kratiklinio javų kombaino kūlimo būgno atnaujinimas, nes iki 15 proc. leidžia padidinti našumą ir pralaidumą

Jis taip pat atkreipė dėmesį ir į Lely Astronaut A5 melžimo robotus, kuriuos įmonė pamažu pradeda diegti pieno ūkiuose. Pasak jo, nors vizualiai įranga nesiskiria nuo ankstesnės kartos, tačiau pagrindiniai atnaujinimai atlikti vadinamajame prote ir valdyme – naujausia priežiūros programa palengvina duomenų apdorojimą ir apibendrinimą.

Metanu varomą traktorių bus galima įsigyti kitais metais

New Holland T6.180 Metahane Power – tai pasaulinio lygio naujiena, nes tai pirmasis pasaulyje alternatyviais degalais varomas serijinės gamybos traktorius. Metanu, biometanu varomas traktorius minimaliai teršia aplinką, beveik neišskiria jokių degimo produktų, todėl jam nereikia papildomų sistemų gamtosauginiams reikalavimams užtikrinti“, – naują traktorių rinkos dalyvį pristatė įmonės „Lytagra“ atstovas, „New Holland“ grupės vadovas Rolandas Chositašvili‘s.

Tradicinio T6 traktoriaus bazėje sukurta mašina vizualiai nesiskiria nuo pirmtako, o kad varomas alternatyviais degalais išduoda tik ant traktoriaus priekio kabantis papildomas degalų bakas, sudarytas iš 3 dujų balionų.

Pasak R. Chositašvili‘o, šio traktoriaus variklio savybės, įskaitant galią, sukimo momentą ir kitus parametrus, niekuo nenusileidžia įprastam dyzeliniam varikliui. Beje, 6,7 l darbinio tūrio 6 cilindrų FPT dyzelinis variklis ir pritaikytas darbui su dujomis, tik jis turi uždegimo žvakes, o turbina – papildomą aušinimą skysčiu, nes dujos yra kaitrios.

Parodos „Ką pasėsi... 2021“ medalį pelnęs New Holland T6.180 Metahane Power traktorius, New Holland“ grupės vadovo Rolando Chositašvili‘o teigimu, yra pirmasis alternatyviais degalais varomas serijinės gamybos traktorius, kurį įsigyti bus galima jau kitais metais

Toks traktorius gali būti naudojamas visiems ūkio darbams. Jei dirbami lengvesni darbai, traktorius visą darbo dieną gali dirbti baką užpilant vieną kartą, jei sunkesni, tokie kaip žemės dirbimo, kombinuoti, gali tekti pilti ir antrą kartą.

Pagrindinis degalų bakas įrengtas šone, kaip ir dyzelinių analogų, įtaisytas patogiai, kad netrukdytų operatoriui, neišsikištų. Užpylimo anga šone, šalia yra manometras, kuris rodo sistemoje esamą slėgį. Kai bakas pilnas, maksimalus slėgis yra 200 atmosferų.

„Užsipilti metano dujų galima degalinėse, nes šiuo metu jos jau naudojamos sunkvežimiuose ir autobusuose. Be to, šią atsinaujinančių degalų rūšį gali gamintis ir patys ūkiai, ypač didieji, turintys nemažai atliekų, kurias būtų galima perdirbti į biometaną dujų jėgainėse.

Neabejojame, kad dujų jėgainių plėtra augs, tam bus skiriama ir ES parama, nes ne viskas gali būti matuojama pinigais, svarbu ir tausoti išteklius, galvojant apie ateinančias kartas“, – sakė R. Chositašvili‘is, pridurdamas, kad šie traktoriai turėtų dominti ne tik tvarius ūkininkus, bet ir komunalines paslaugas, pvz., aplinkos tvarkymo mieste, teikiančias įmones.

Metanu varomas traktorius yra apie 30 proc. brangesnis nei dyzelinis analogas, tačiau pačios dujos yra pigesnės, ypač jei jos gaminamos ūkyje. Parodoje pristatytas traktorius artimiausiu metu bus bandomas įvairiuose Lietuvos ūkiuose skirtingomis sąlygomis, o gauta informacija ir pastebėjimais dalijamasi su gamintojais. Įsigyti metanu varomus traktorius bus galima nuo kitų metų pavasario.

Naujienos – tik po „Agritechnikos“

Minimalaus žemės dirbimo pirmtakės ir propaguotojos bendrovės „Väderstad“ ekspozicijoje mašinų nebuvo gausu, nes įmonės atstovai sutartinai tvirtino, kad gamintoja didžiąsias naujienas „taupo“ tarptautinei parodai „Agritechnica“, kuri iš lapkričio perkelta į kitų metų vasarį. Tiesa, su Švedijos gamintojos naujienomis bus galima susipažinti jau nuo lapkričio.

„Mums ši paroda – ne tik galimybė pristatyti techniką, jos naujoves, bet ir būdas kalbėti apie naujus žemės dirbimo metodus, kokių rezultatų galima pasiekti pasirinkus vieno ar kito tipo diskus, kaltelius, kurių gama kasmet plečiama, siekiant kokybiškesnio dirbimo, taip pat ir universalumo“, – pastebėjo įmonės rinkodaros specialistė Rimvydė Vaitkevičė.

Bendrovės „Väderstad“ generalinis direktorius Romas Naudžiūnas ir rinkodaros specialistė Rimvydė Vaitkevičė sakė, kad su įmonės atstovaujamos gamintojos technikos naujovėmis bus galima susipažinti lapkritį prieš parodą „Agritechnica“, kuri nukelta į vasario mėnesį

Jai pritarė ir bendrovės generalinis direktorius Romas Naudžiūnas, pridurdamas, kad technika kasmet tobulinama, plečiamos jos galimybės. Jis atkreipė dėmesį į gerokai išaugusį susidomėjimą Tempo V tikslaus išsėjimo sėjamosiomis, kurios pirmiausia buvo sukurtos kukurūzams, vėliau pritaikytos cukriniams runkeliams, rapsams sėti, tad jas ūkininkai gali naudoti ne tik pavasarį, bet ir rudenį.

„Šiemet šių sėjamųjų pardavimai rekordiniai visame pasaulyje, auga ir demonstracijų poreikis. Norint įsigyti pavasariui, jau dabar kiltų nemažai problemų dėl pristatymo. Nepaisant to, kad gamintoja didžiąją dalį komplektuojamųjų dalių gamina pati, tai jos stiprybė, tačiau kiek pagamina, tiek ir parduoda“, – sakė R. Naudžiūnas, džiaugdamasis gerais pardavimo rezultatais ir mūsų šalyje.

Ypač paklausi šiemet buvo ir pernai atnaujinta 4 m darbinio pločio pneumatinė Spirit sėjamoji – be jokių pristatymų ir demonstracijų įmonė jų pardavė daugiau nei planavo, tad ir į parodą neturėjo ką atsivežti. Atnaujintas jos bunkeris, ventiliatorius ir valdymo sistema.

Nauja mašina įmonės pasiūloje – nuo 12 iki 14 m darbinio pločio NZ Extreme kultivatorius, kurio parodoje lankytojai taip pat nepamatė, tačiau laukuose jo demonstracijos vyko visą sezoną, o atsiliepimai buvo geri.

Auga didelio darbinio pločio padargų paklausa

Bendrovės „Agrokoncerno technika“ ekspozicija parodoje buvo dviejų dalių: vienoje pusėje demonstruotos mūsų šalies ūkiams gerai žinomos mašinos, tokios kai „Rostselmash“ įvairių modelių kombainai, tarp kurių ir 80 AG galingesnis RSM 430,ar prieš dvejus metus pradėtos prekiauti „Dinapolio“ puspriekabės, kitoje – naujo gamintojo „Bednar“ mašinos.

„Įmonė šių metų lapkritį švenčia 20 metų jubiliejų. Džiaugiamės, kad prieš porą metų pradėjusi keistis ir tapusi labiau matoma įmonė galėjo atnaujinti ir pasiūlą, pirmą kartą parodoje pristatydama aukšto lygio gamintojos „Bednar“ mašinas“, – kalbėjo bendrovės direktorius Mindaugas Lapatkinas.

Jis pažymėjo, kad pokyčiai vyksta ir pačioje įmonėje – stiprinamas servisas ir atsarginių dalių skyrius, plečiant darbuotojų pajėgas. Šiuo metu servise dirba 15 darbuotojų, kitais metais planuojama pajėgas padidinti dar 6 naujais darbuotojais.

Gamintoja „Bednar“ siūlo diskinius, noraginius ir kombinuotuosius žemės dirbimo padargus, kurie gali būti nuo 3 iki 18 m darbinio pločio, taip pat sėjamąsias.

„Mūsų šalies žemdirbiai labai domisi šia technika, ypač auga 10–12 m darbinio pločio diskinių skutiklių paklausa, esame gavę užklausą net ir dėl 16 m darbinio pločio skutiklio. Šiemet pardavėme jau penkias 12 m pločio mašinas, kitais metais planuojame parduoti apie 10“, – augantį susidomėjimą plačiabariais padargais pabrėžė M. Lapatkinas.

„Džiaugiamės pirmą kartą parodoje galėdami pristatyti aukšto lygio gamintojos „Bednar“ mašinas“, – sakė bendrovės „Agrokoncerno technika“ direktorius Mindaugas Lapatkinas

Pasak jo, išskirtiniai šio gamintojo skutikliai savo diskais ir atakos kampu – būtent tai leidžia išlaikyti vienodą gylį per visą darbinį plotį. Tam įtakos turi ir išskirtinė padargo lankstymo forma, apsauganti nuo sudilimo – didelio darbinio pločio padargas lankstomas ne į viršų, o į priekį lyg purkštuvas.

„Pasirinkus Profi komplektacijos mašinas, kurių Lietuvoje 3 parduotos, viskas, įskaitant atakos kampą, dirbimo gylį, volą, valdoma jau iš traktoriaus terminalo“, – sakė įmonės vadovas.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos