Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Technika
Nuo konvejerio rieda naujo dizaino čekiški traktoriai

Brno. Liepos antroje pusėje „Zetor“ gamykloje Čekijoje pradėta serijinė naujo itališko dizaino Major modelio traktorių gamyba. Gamyklos atstovų teigimu, naujo dizaino traktoriai išsiskiria ne tik dinamiką ir galią pabrėžiančia forma, bet ir savo universalumu bei plačiomis pritaikymo galimybėmis.

Naujo dizaino Major modeliai pirmą kartą pristatyti pernykštėse parodose „Agritechnica“ Vokietijoje ir „Techagro“ Čekijoje, taip pat daugelyje kitų parodų visoje Europoje.

Gamyklos atstovai pabrėžia, kad Major – tai universalūs ratiniai traktoriai, išsiskiriantys puikiu kainos ir galios santykiu. Jie skirti mažiems ir šeimos ūkiams įvairiausiems darbams, pradedant žaliųjų pašarų ruošimo, baigiant transporto, atlikti, tačiau taip pat puikiai tinka lengviems darbams miškuose ir komunalinėms paslaugoms teikti.  

Bioversija 22 08 31

Tai 4 cilindrų iki 80 AG traktoriai, kuriuose montuojami Deutz varikliai. Brno gamykloje pradėta abiejų – CL ir HS – versijų atnaujinto dizaino serijinė gamyba. Traktoriuose Major CL montuojama mechaninė 12/12 pavarų dėžė, o HS versijoje – 24/12 transmisija, turinti 24 pavaras pirmyn ir 12 atgal. Major HS traktoriuose papildomai įrengtas dviejų pakopų sukimo momento stiprintuvas ir elektroninis reserveris, kuris leidžia keisti važiavimo kryptį pagal apkrovą. CL modelio keliamoji galia yra 2 400 kg; HS gali pakelti iki 3 300 kg – tai standartinis šios kategorijos traktorių rodiklis.

Naujojo čekiškų traktorių dizaino kūrėja – Italijos studija „Pininfarina“, kuri kūrė ir dažniausiai raudonos spalvos siūlomų transporto priemonių, tokių kaip Ferrari ir Alfa Romeo, dizainą. Pradėti bendradarbiavimą su dizaino studija paskatino traktorių gamintojo siekis sukurti estetiškai patrauklų produktą, pabrėžiant jo galią, dinamiką ir manevringumą. Dizaino studijos pasiūlyta Zetor traktorių koncepcija sulaukė ypač didelės sėkmės 2015 m. parodoje „Agritechnica“ Hanoveryje, todėl kiti metai buvo skirti dizaino koncepcijai ir serijinei gamybai suderinti.

Pasak gamyklos „Zetor Traktors“ generalinio direktoriaus Mariano Lipovskio (Marián Lipovský), Major modelis – vienas populiariausių, todėl naujo dizaino serijinė gamyba nuo jo ir pradėta. „Naująjį traktorių dizainą gerai vertina klientai, jis atitinka ir mūsų lūkesčius, todėl neabejojame, kad dizaino pakeitimas buvo teisingas žingsnis. Tad jau kitais metais pristatysime naujo dizaino Proxima ir Forterra modelius“, – sako M. Lipovskis.

Pasak jo, naujasis dizainas išryškina Zetor ženklą – tam įtakos turi žibintų vieta ir forma, nuožulnus variklio dangtis, atkreiptinas dėmesys ir į naujos formos stogą, kuris yra praktiškesnis, nes užtikrina geresnį matomumą iš kabinos.

„Mums taip pat pavyko pagerinti ir funkcionalumą. Pavyzdžiui, priekiniai žibintai padidina apšviestą darbo plotą priešais traktorių; unikalus variklio dangčio kampas ir nauja stogo forma suteikia operatoriui geresnį matomumą aplink traktorių ir ypač palengvina darbus su frontaliniu krautuvu“, – naujo dizaino funkcionalumą pabrėžia M. Lipovskis.

Pirmieji Major modelio traktoriai buvo sukurti 1999 m. ir gaminti iki 2006-ųjų. 2013 m. atnaujinta šio modelio traktorių gamyba, o 2016–2017 m. laikotarpiu gama išplėsta HS versija.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos