Ne viena šiųmetė žemės ūkio technikos naujiena jau turi savininkus mūsų šalyje
2016-04-06

Akademija (Kauno r.). Kasmetėje pavasarinėje parodoje „Ką pasėsi..." žemės ūkio technika ir įranga prekiaujančios įmonės stengiasi pristatyti naujausias jų atstovaujamų gamintojų mašinas. Naujausiomis technologijomis ir įranga besidomintys mūsų šalies ūkininkai su kai kuriomis šiemet Lietuvoje pristatytomis naujovėmis susipažino dar pernai Hanoverio parodoje „Agritechnica". Kai kurie jų naujausias mašinas jau užsisakę ir įsigyti.

Kaip pasakojo bendrovės „Agrokoncerno technika" direktorius Donatas Vyšniauskas, dieną prieš parodą į Lietuvą atvežtas naujausio modelio kompanijos „Rostselmash" javų kombainas jau sulaukė Lietuvos ūkininkų dėmesio. Net trys ūkininkai šiųmetės javapjūtės darbus planuoja atlikti su naujausio Rostselmash RSM 161 modelio 6 kratiklių kombainais, turinčiais dviejų būgnų kūlimo sistemą. Pernai rudenį žemės ūkio technikos parodoje Hanoveryje kaip naujiena pristatytas kombainas, jau išbandytas Rusijos laukuose, kur, anot D. Vyšniausko, itin pasiteisino.

Linas agro mob 21 06 04

Lietuvos ūkininkams naujausio modelio Rostselmash RSM 161 javų kombainą pristatė ne tik bendrovės „Agrokoncerno technika" kolektyvas ir jos direktorius Donatas Vyšniauskas (antras iš kairės), bet ir eksporto pardavimų vadybininkas Maksimas Merkulovas (dešinėje)

„Tai vienas iš galingesnių ir našesnių gamyklos „Rostselmash" gaminamų kombainų. Nors kombaino pavadinimas rusiškas, tačiau visi mazgai yra vakariečių gamybos, pradedant anglišku Cummins varikliu, baigiant hidraulika, diržais. Pranašumo jam suteikia ir tai, kad jis 30 proc. pigesnis, lyginat su analogiškomis vakarietiškomis mašinomis, tačiau kokybe joms nenusileidžia", - naujausio modelio privalumus vardija įmonės direktorius. Pasak jo, ūkininkai ypač domisi ir to paties gamintojo Vector ir Across modelių javų kombainais, gerai užsirekomendavusiais mūsų šalies laukuose.

Auga susidomėjimas naujais purkštuvais

BendrovėsAudrokesta" direktorius ir vienas iš savininkų Audrius Mockaitis ypač džiaugiasi šiemet suaktyvėjusia purkštuvų rinka. Jo teigimu, šiųmetė prekyba purkštuvais jau pranoko paskutinių trejų metų įmonės rezultatus. „Maždaug dešimtmetį ūkiuose dirbę purkštuvai jau nusidėvėjo ir gerokai technologiškai paseno. Juk purškimo technika yra viena iš intensyviausiai dirbančių ūkyje, o nuo jos darbo kokybės priklauso ūkio rezultatai", - A. Mockaitis įsitikinęs, kad būtent tai ir paskatino ūkininkus investuoti į naujas purškimo mašinas. Be to, jis neabejoja, kad augantį susidomėjimą nauja technika, taip pat įskaitant žemės dirbimo ir sėjos padargus, skatina ir palankios bankų finansavimo sąlygos. Įmonė ūkininkams siūlo Lemkem ir Horsch purkštuvus.

Audrius Mockaitis džiaugiasi geru šių metų startu - paklausūs ir savaeigiai, kurių net trys parduoti, ir prikabinami purkštuvai

Naujiena Lietuvoje - prikabinamų Horsch Leeb 4LT ir 5 LT, kaip juokauja A. Mockaitis, lietuviškų modelių purkštuvai. „Tai itin modernios purškimo mašinos, technologiniais sprendimais beveik neturinčios konkurentų rinkoje", - tikina įmonės direktorius. Purškimo technologijomis išskirtiniai ir savaeigiai Horsch purkštuvai, kuriuos šiemet jau įsigijo net trys Šakių r. ūkininkai. Parodoje lankytojai galėjo apžiūrėti atnaujintą PT 280 modelio purkštuvą, kuriame sumontuotas 280 AG griežčiausius deginių emisijos reikalavimus atitinkantis variklis.

Naujas prekės ženklas įmonės asortimente

Plačią žemės dirbimo, sėjos, pasėlių priežiūros, pašarų ruošimo technikos gamą galinti pasiūlyti įmonė „SV Technika" nuo šių metų savo asortimentą papildė vokiška Kramer krovimo technika. „Eksperimentuoti ant ūkininkų kailio nenorėjome, tad rinkomės laiko patikrinto, Vokietijos ir Europos rinkoje puikiai žinomo gamintojo krautuvus", - apie naują įmonės bendradarbiavimo sutartį pasakoja už darbą su „Kramer" gamykla atsakingas vadybininkas Gintautas Šeštokas. Iš keturių tipų krautuvų gamos, šiuo metu įmonė gali pasiūlyti mažesnės keliamosios galios krovos mašinas, tačiau jau kitais metais „SV Technika" galės pristatyti visų modelių Kramer krautuvus, kurių didžiausia keliamoji galia 5,5 t, o kėlimo aukštis siekia net 9 metrus. Šiuo metu didžiausio turimo krautuvo keliamoji galia siekia 2,7 t, o juo kelti galima į 6 metrų aukštį.

Naujas prekės ženklas įmonės „SV technika" asortimente - vokiški Kramer krautuvai. Nuotraukoje - vadybininkas Gintautas Šeštokas ir „Kramer" gamyklos žemės ūkio technikos plėtros vadovė Esther Vogler

Tai kompaktiški ir itin manevringi krautuvai, tinkami įvairiausiems darbams tiek gyvulininkystės, tiek augalininkystės ar mišriame ūkyje atlikti. Pasak G. Šeštoko, didžiausia naujiena tai, kad visų modelių krautuvai, įskaitant ir mažuosius, yra vientiso rėmo ir visi ratai yra vairuojamieji. „Tai suteikia krautuvui stabilumo, manevringumo, be to, nepaisant darbo sąlygų, jo keliamoji galia nesumažėja", - teigia vadybininkas ir priduria, kad būtent dėl šių savybių ūkininkai ypač vertina Kramer krautuvus.

Didžiuosiuose krautuvuose galima kaušo grąžinimo į nustatytą padėtį funkcija, išmanioji krovimo sistema Smart Handling, dirbant su palečių šakėmis ar kaušu automatiškai ilginanti teleskopinę strėlę. Tarp pasirinktinų funkcijų - automatinis tepimas, tepalo srauto reguliavimas, atsižvelgiant į padargą.

G. Šeštoko teigimu, nors gamintojas žada plėsti prie krautuvo montuojamos įrangos gamą, tačiau bendrovė mūsų ūkininkams suteikia galimybę rinktis originalius vokiškus arba lietuvių gamintojų priedus. „Bendradarbiaujame su pora lietuvių gamintojų įmonių, jie turi visus prikabinimo parametrus ir pagal ūkininkų poreikius gali pasiūlyti krautuvui reikalingą įrangą. Lietuviški padargai tikrai kokybiški, o svarbiausia gerokai pigesni nei vokiški", - sako vadybininkas, pripažindamas, kad prie krautuvo prikabinamų padargų ūkyje reikia ne vieno, tačiau ne visi jų naudojami vienodai, todėl ir investuoti į originalius ne visada verta.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai