Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Technika
Naujos traktorių serijos jau nebedengia paslapties šydas

Bolonija (Italija). Pasaulinė premjera - taip kompanija „Claas" pavadino naujų nedidelės galios traktorių serijos pasirodymą praėjusią savaitę vykusios parodos EIMA arenoje. Nuo 2003 metų pradėjusi gaminti traktorius, įmonė į šį verslą investavo per 0,5 mlrd. eurų. Dabar kompanijos asortimente traktorių nuo 72 iki 530 AG 51 modelis.

Naujos technikos pristatymą parodoje EIMA kompanija „Claas" surengė pirmą kartą. Pasak įmonės „Claas Italia" vadovo Paolo Tenkonės (Paolo Tencone), tai tik įrodo augančią vienos iš didžiausių parodų Pietų regione tarptautinę reikšmę.

„Nors Pietų šalių rinkų žemės ūkio technikos pardavimo apimtys yra du kartus mažesnės negu buvo iki nuosmukio, tačiau šiemet atsigavo Ispanija ir Graikija. Italijoje kol kas nematyti atsigavimo ženklų, tačiau situacija išlieka stabili ir tai yra gerai", - verslo būklę Pietų Europoje trumpai apibūdino įmonės direktorius.

Bioversija m7 2024 03 12

Pristatytoji Claas Atos traktorių serija orientuota į vieną iš didžiausią paklausą turintį segmentą. Kompanijos „Claas" vykdomosios valdybos pranešėjo Lotaro Krišuno (Lothar Kriszun) teigimu, apie 60 proc. visos traktorių rinkos sudaro mašinos nuo 70 iki 100 AG.

EIMA parodoje pristatyti nauji Clas Atos traktoriai

Claas Atos seriją sudaro šeši modeliai: trys su 3 cl. ir trys su 4 cl. darbinio tūrio varikliais, kurių galia nuo 76 iki 109 AG. Jie atitinka Tier 4i deginių emisijų reikalavimus. Kenksmingų medžiagų kiekiams sumažinti varikliuose įdiegta deginių recirkuliacijos sistema ir oksidacinis katalizatorius. Degalų bako talpa - 145 l.

Pasak Gilso Majerio (Gilles Mayer), Claas traktorių rinkodaros ir pardavimo direktoriaus, Claas Atos traktorių pirkėjai galės rinktis iš trijų transmisijų: įprastos mechaninės, Twinshift su dviem ir Trishift su trim pusbėgiais tarp pavarų perjungimo diapazonų. Visos trys transmisijos versijos yra galimos su mechanine arba elektronine Revershift sankabos reverso sistema.

Technines Claas Atos traktorių savybes pristatė Gilsas Majeris

Išskirtinė Claas Atos traktorių savybė - Smart Stop funkcija, skirta transmisijai su elektronine sankabos reversavimo sistema. „Ši funkcija įjungiama vienu mygtuko ant prietaisų skydelio paspaudimu. Ją aktyvavus, traktorius sustos, nuspaudus tik stabdžio pedalą, t. y. nereikia išminti sankabos pedalo, - paaiškino G. Majeris. - Norint sustoti ir pradėti važiuoti tereikia naudoti tik vieną pedalą". Pasak specialisto, tokia sistema suteikia didesnio komforto operatoriui. Smart Stop funkcija automatiškai išsijungia, važiuojant didesniu greičiu.

Naujųjų Claas Atos traktorių priekinis krautuvas gali būti valdomas pasirinktinai viena iš dviejų Propilot (su mechaninais vožtuvais) arba Flexpilot (su hidrauliškai valdomais vožtuvais) valdymo konsole. Pasak G. Majerio, tai kompaktiškas, manevringas ir bet kokiems žemės ūkio darbams tinkamas traktorius.

Claas traktorių asortimento naujovė - Atos traktorių serija

Atos traktoriaus kabinoje

Claas Atos kabina su stoglangiu, kuris labai pagerina priekinio krautuvo matomumą

Tikras Claas

Serijinė naujų modelių gamyba numatyta kitų metų pradžioje. „Tai tikras Claas traktorius, nors mes patys jo negaminame. Naujieji traktoriai pagal bendradarbiavimo sutartį gaminami „Same Deutz Fahr" įmonių grupei priklausančioje gamykloje Treviljuje, Italijoje", - paaiškino L. Krišunas. Jo teigimu, „Caas" - šeimos įmonė, neapjėgianti investuoti į viską ir bet kokioje pasaulio vietoje. Preliminariais skaičiavimais, norint pradėti naujos serijos traktorių gamybą, reikėtų investuoti ne mažiau kaip 80 mln. eurų.

„Claas" kompanijos sprendimą verslo parneriu pasirinkti SDF nulėmė šio gamintojo patirtis tokios galios traktorių gamyboje ir profesionalumas. Be to, Trevilijo gamykloje įdiegtos modernios technikos gamybos sistemos.

„Per metus planuojame pagaminti 1 500-2 000 traktorių, tačiau jei paklausa bus didesnė, užsakymo apimtis didinsime", - patikino L. Krišunas, pabrėždamas, kad žemdirbiai vis geriau vertina Claas traktorius. Kai kuriose šalyse jų užimamos rinkos dalis išaugo iki dviženklio skaičiaus. L. Krišuno nuomone, traktorių verslui augti dar yra nemažai vietos ir Europoje, ir kituose regionuose. Kompanija „Claas" bando įsitvirtinti Centrinėje ir Pietryčių Azijoje bei Indijoje.

„Investicija į traktorių verslą pasiteisino. Įsigiję Prancūzijos „Renault" gamyklą, užsienyje realizuodavome tik 30 proc. traktorių. Dabar proporcijos atvirkštinės - 30 proc. parduodame Prancūzijoje, 70 - užsienio rinkose. Traktoriai eksportuojami į 66 pasaulio valstybes", - naujovei pristatyti skirtoje spaudos konferencijoje pabrėžė Lotaras Krišunas

Kupini iššūkių metai

Vertindamas besibaigiančius 2014-uosius, kompanijos vykdomosios valdybos pranešėjas neneigė, kad jie buvo sunkūs: „Metų startas nežadėjo nieko blogo, tačiau antras pusmetis visiems žemės ūkio technikos pardavėjams ženkliai kirto per pajamas ir tai neabejotinai neigiamai atsispindės galutiniuose finansiniuose rezultatuose".

L. Krišuno nuomone, ženklaus nuosmukio priežasčių yra ne viena. Viena ir pagrindinių - Rusijos ir Ukrainos konfliktas, kuris neigiamai paveikė verslą Rytų Europoje. Žemės ūkio technikos pardavimo apimtys stipriai krito ir didžiausioje rinkoje - Pancūzijoje. Antra pagal dydį rinka - Vokietija - išliko stabili. Įtakos žemdirbių investicijoms turėjo ir apie 30 proc. kritusios grūdų kainos.

Nuosmukis turi ir kitą medalio pusę. Krizės metu pirkėjai ryžtasi investuoti tik į geros kokybės produktus. „Mūsų asortimentas šiemet kaip niekad išsiplėtė naujais geros kokybės, sąnaudas taupančios technikos modeliais. Tai mūsų privalumas. Padidinome bene visų mašinų užimamos rinkos dalį. Deja, tai nekompensavo visų praradimų, - neslėpė L. Krišunas. - Nepaisant to, žemės ūkis buvo, yra ir bus verslas, be kurio žmonija neišgyventų. Technikos gamintojai yra svarbi jo dalis".

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos