Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Technika
Lietuvoje pradedamos gaminti amerikietiškos sėjos mašinos

Trakai. Viena didžiausių pasaulyje sėjimo ir sodinimo technikos gamintojų, amerikiečių kompanija „Kinze Manufacturing" pradeda veiklą Lietuvoje. Kompanija užsienio šalyje investuoja pirmą kartą, plėtrai planuoja skirti 22 mln. litų ir įdarbinti 250 žmonių. Produkcija bus gaminama netoli Senųjų Trakų.

„Pastebėję augančią mūsų gaminamos žemės ūkio technikos paklausą Rytų Europos regione, apsisprendėme išnaudoti galimybes ir didinti gamybinius pajėgumus, mažinti didžiulius siuntimo kaštus bei trumpinti ilgus transportavimo terminus. Pasirinkome Lietuvą dėl čia plėtojamų ilgamečių gamybos tradicijų bei vietos valdžios paramos", - sako Susanne Veatch, „Kinze Manufacturing" viceprezidentė ir rinkodaros vadovė.

Lietuvos pasirinkimą lėmė darbo jėgos pasiūla ir vietinių tiekėjų galimybės, taip pat buvo labai patogus išsidėstymas plėtros rinkų atžvilgiu bei išplėtota infrastruktūra.

Bioversija 2024 04 15 m7

Kompanijos įkūrėjas Jon Kinzenbaw ir  Susanne Veatch, kompanijos viceprezidentė ir rinkodaros vadovė

„Kinze Manufacturing" Lietuvoje kuriasi 10 tūkst. kv. m gamyklos ir 600 kv. m administracinėse patalpose. Bus pradedamos montuoti 4 skirtingų sėjimo ir sodinimo technikos modelių gamybos linijos, o pirmąją produkcijos partiją gamykloje planuojama išleisti dar šių metų spalio mėnesį.

„Džiaugiuosi, kad „Kinze Manufacturing" Lietuvoje rado tinkamas inžinierinės pramonės kompetencijas ir suteiks stimulo joms vystytis toliau, ypač atsinešdama savo turtingą patirtį gamybos srityje" - sako Milda Dargužaitė, VŠĮ „Investuok Lietuvoje" vadovė. - Pasaulio Banko atliekami tyrimai rodo, kad investicijos iš geografiškai nutolusių šalių turi didesnį teigiamą poveikį vietinei ekonomikai - tokios įmonės daugiau ir sparčiau ieškosi vietinių tiekėjų, nes jų neturi gretimose šalyse."

Pirmuosius darbuotojus „Kinze Manufacturing" Lietuvoje planuoja įdarbinti rugpjūčio mėnesį. Darbui gamykloje bus reikalingi suvirintojai, mechanikai, CNC operatoriai ir kiti specialistai. Po penkerių metų Lietuvos gamykloje darbuotojų skaičius turėtų pasiekti 250.

„Siekdami užtikrinti gaminamos produkcijos kokybę, nusprendėme plėtoti aktyvų bendradarbiavimą su Lietuvos mokslo ir švietimo įstaigomis. Planuojame universitetams skirti finansinę paramą bei suteikti inžinerijos ir pramonės sričių studentams galimybes įgauti praktikos realiai dirbant su pažangiomis technologijomis bei gamybos procesais", - sako S. Veatch.

Šiuo metu „Kinze Manufacturing" savo produkciją iš JAV tiekia į Rusiją, Ukrainą, Vengriją, Bulgariją, Čekiją, Slovakiją. Į šias rinkas bus eksportuojama ir didžioji dalis Lietuvos gamykloje planuojamos pagaminti produkcijos.

Bendrovę „Kinze Manufacturing" 1956 m. įkūrė Jon Kinzenbaw, iki šių dienų ji priklauso Kinzenbaw šeimai. Veiklą pradėjusi kaip nedidelės ūkio technikos remonto dirbtuvės, šiandien bendrovė žinoma kaip inovatyvios, patvarios ir efektyvios sėjimo, sodinimo bei grūdų transportavimo technikos gamintoja.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos