Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Technika
Lietuvių ūkininkams įspūdį paliko vokiška tvarka ir tikslumas

Lauingenas (Vokietija). Prieš pusmetį Lauingene duris atvėrusiame naujame Deutz-Fahr traktorių surinkimo fabrike ir klientų aptarnavimo centre apsilankę Lietuvos ūkininkai neslėpė susižavėjimo vokiška tvarka, tikslumu ir kartu - paprastumu. Naujai suprojektuotas kompleksas užima 16 ha, bendras plotas siekia 40 hektarų.

Planuojama, kad per metus naujame fabrike bus surenkama iki 6 tūkst. traktorių, o klientų aptarnavimo centre apsilankys 10-15 tūkst. klientų.

Prieš kelerius metus kito gamintojo traktorių surinkimo fabrike Vokietijoje lankęsis Panevėžio r. ūkininkas Tomas Stankūnas prisipažino, kad jį gerokai nustebino „Deutz-Fahr" gamyklos modernumas ir aukštas technologinis lygis. Gerą įspūdį gamykla paliko ir pirmą kartą į tokią kelionę vykusiam jaunajam ūkininkui Rokui Macaičiui iš Tauragės r. bei Justinui Talučiui - ūkininko Jono Talučio, ūkininkaujančio Zarasų r., sūnui ir pagrindiniam pagalbininkui. O štai Vilkaviškio r. mišraus ūkio savininkas Artūras Zdanaitis, ūkio techniką, ypač senesnę, mėgstantis pats remontuoti, pasigedo išsamesnės informacijos apie konkrečių mazgų surinkimą, jų veikimo principų detalesnio pristatymo.

Bioversija 2024 04 15 m7

Patrauklaus dizaino traktoriai

„Gerai, kad gamintojas leidžia ūkininkams susipažinti su traktorių surinkimo procesais, bent akies krašteliu pamatyti, kaip traktoriai surenkami, testuojami ir parengiami atiduoti jį užsakiusiems ūkininkams. Ant konvejerio traktorių komplektuojamosios dalys surenkamos paprastai, bet tiksliai - tai gal ir yra vokiška kokybė", - įspūdžiais dalijasi J. Talutis. Jis neslepia, kad šio gamintojo traktorių dizainas - vienas iš svarbiausių veiksnių, lėmusių susidomėjimą šia technika. Žinoma, įtakos turėjo ir geri draugų bei pažįstamų ūkininkų, savo ūkiuose turinčių po kelis Deutz-Fahr traktorius, atsiliepimai.

Justinas Talutis iš Zarasų r. domėjosi šeštosios serijos traktoriais

Nederlingose žemėse ekologiškai mėsines avis auginantys Talučiai planuoja įsigyti 6 serijos 165 AG traktorių. Apie 130 ha valdantys ūkininkai augalininkystei skiria apie 60 ha, augina avižas avims šerti, sėja ir grikių. „Ūkininkaujame kalvotame regione, o tai gerokai apsunkina veiklą, nes ant kalvos augalai dažnai iššąla, o pakalnėje - išmirksta. Žemei dirbti reikia galingesnio traktoriaus, tad parengėme projektą ir pirmą kartą tėvukas bandys pasinaudoti ES parama technikai įsigyti", - sako Justinas, pabrėždamas, kad lig šiol visa ūkyje naudojama technika įsigyta nuosavomis lėšomis. Jei projektas bus patvirtintas, be traktoriaus, Talučiai planuoja investuoti ir į naują germinatorių bei šienapjovę - reikalingiausią techniką avių pašarams ruošti. Šiemet ūkyje ganosi 100 avių, nors pernai jų skaičius siekė 300.

Naujajame klientų aptarnavimo centre įrengtoje ekspozicijų salėje ūkininkai (iš kairės) Mindaugas Valančius (Pakruojo r.) ir Rokas Macaitis (Tauragės r.) apžiūri naujausių modelių traktorius

Traktoriaus išvaizda - svarbus pasirinkimo kriterijus ir Prienų r. pieno ūkio šeimininkui Algiui Degučiui. „Patiko ir pasirinkau. Kitą irgi to paties gamintojo rinksiuosi", - netuščiažodžiauja A. Degutis. Jis ūkininkauja nenašiose žemėse, valdo 210 ha plotą, turi apie 160 gyvulių, iš kurių 90 melžiamų karvių. 130 AG pajėgumo traktorių Deutz-Fahr Agrotron M600 jis įsigijo dar 2009 m., šiuo metu svarsto galimybę investuoti į galingesnį ir pasirinkti 6 serijos traktorių, tik būtinai sukomplektuotą su RCShift transmisija. Vairavimo trasoje Vokietijoje pasivažinėjęs su Deutz-Fahr Agrotron 6215 RCShift (galingiausiu šios serijos modeliu) ūkininkas pripažino, kad traktorius ne tik modernesnis, palyginti su jo turimu, bet ir patogesnis - tai užtikrina trijų režimų transmisija.

Į ūkininkų klausimus stengiasi atsakyti bendrovės „Biržų žemtiekimas" žemės ūkio technikos pardavimų vadovas Jurijus Čaikinas (antras iš kairės)

Vairavimo trasoje išbandęs Agrotron 6215 RCShift traktorių Tauragės r. jaunasis ūkininkas Rokas Macaitis apgailestavo, kad prieš metus 6 serijos Deutz-Fahr traktoriai buvo siūlomi tik su Power Shift transmisija. Jo teigimu, RCShift transmisija suteikia daugiau patogumo ir galimybių operatoriui.

„Kai rinkausi traktorių savo ūkiui, lemiamą vaidmenį turėjo kaina. Man reikėjo traktoriaus su priekine pakaba ir darbiniu velenu, kad ateityje galėčiau prikabinti priekinę šienapjovę. „Deutz-Fahr" komplektuojami priedai buvo pigiausi rinkoje, o kartu atrodė ir tvirčiausi", - pasirinkimo kriterijus vardija mišraus ekologinio ūkio savininkas. Jis dirba 250 ha žemės, turi 60 melžiamų karvių bandą ir tiek pat prieauglio. Ūkininkas pasakoja, kad atkreipęs dėmesį ir į degalų sąnaudas, kurios taip pat yra mažesnės, palyginti su kitų gamintojų tokios pat galios ir komplektacijos traktoriais, nors pati mašina yra gana sunki.

Įdomūs ne tik nauji, bet ir senieji egzemplioriai - muziejuje eksponuojami pirmųjų traktorių ir javų kombainų modeliai, varikliai, pristatoma kompanijos logotipo raida

Kiekvienam padargui - po traktorių

Apie 340 ha Panevėžio r. dirbantis T. Stankūnas turi tris Deutz-Fahr traktorius, dar vieną planuoja įsigyti. Traktorius ir daug kitos ūkiui reikalingos technikos jis yra įsigijęs iš bendrovės „Biržų žemtiekimas". Jo teigimu, ši bendrovė siūlo kokybišką techniką už prieinamą kainą, be to, suteikia operatyvias serviso paslaugas.

Svarbus pasirinkimo kriterijus - ir traktorių ekonomiškumas, kuriuo, sako, įsitikino pats savo ūkyje. „Visą dieną arėme laukus su dviem 165 AG pajėgumo skirtingų gamintojų traktoriais. Su Deutz-Fahr traktoriumi per visą arimo dieną sunaudojome 100 l degalų mažiau nei su kitu žinomo gamintojo traktoriumi", - pastebėjimais dalijasi ūkininkas.

Traktorių su bepakope transmisija išbando ASU antro kurso studentas Dominykas Kisielius - pagrindinis ūkininko tėčio patarėjas technikos klausimais

Panevėžiečio ūkyje dirba trys samdomi darbuotojai, radęs laiko nuo visų organizacinių darbų, jis pats taip pat mielai sėda prie traktoriaus vairo - sėja arba barsto trąšas. „Reikia ūkyje turėti daugiau traktorių, kad galėtum visus darbus per trumpą laiką padaryti. Stengiuosi, kad kiekvienas padargas per darbymetį turėtų savo traktorių ir nereikėtų gaišti laiko jiems perkabinėti", - kas skatina investuoti į traktorius, aiškina T. Stankūnas. O apsilankymas gamykloje, jo teigimu, tik sustiprino įsitikinimą, kad savo ūkiui pasirinko patikimo gamintojo traktorius.

Pakruojo r. ūkininkas Vitalijus Kazlauskas (dešinėje), su broliu dirbantis apie 200 ha, turi 7 serijos traktorių su bepakope transmisija

Dėmesys gamybos efektyvumui

Siekiant padidinti gamybos efektyvumą naujajame „Deutz-Fahr" traktorių surinkimo fabrike įdiegtos automatinės komplektuojamųjų dalių sandėliavimo ir pristatymo prie surinkimo konvejerio sistemos, pagerinta darbo vietos ergonomika. Komplektuojamųjų dalių logistika sutvarkyta taip, kad traktorių konvejeris neužtruktų nė sekundei ir reikalinga detalė atsidurtų reikiamoje vietoje reikiamu metu. Traktorių Deutz Fahr surinkimo linijos ilgis siekia 360 m. Tam tikru laiko intervalu konvejeris pajuda į naują sustojimo vietą, kurioje prie važiuoklės pridedama vis naujų detalių ir mechanizmų.

Toje pačioje linijoje renkami trijų - 6, 7 ir 9 - serijų traktorių modeliai, kiekvienas traktorius turi užsakytos sukomplektuoti įrangos ir atliktų darbų knygą, kurioje pasirašo tam tikrą operaciją atlikęs žmogus - taip siekiama sumažinti žmogiškojo faktoriaus įtaką gaminio kokybei. Per dieną surenkama nuo 30 iki 40 traktorių. Įmonės „Deutz-Fahr" eksporto vadovas Farukas Zeinalovas (Farrukh Zeynalov) užsimena, kad artimiausiu metu šioje gamykloje bus gaminami ir 11 serijos Deutz-Fahr traktoriai.

Įmonės atstovas pabrėžia, kad traktoriai gaminami išskirtinai tik pagal užsakymus. Gavus užsakymą, visas reikiamas komplektuojamąsias dalis tiekėjai pateikia per 8 savaites. Šiuolaikiniam traktoriui surinkti reikia daugiau kaip 5 tūkst. įvairiausių komponentų. Kabinos surenkamos toje pačioje teritorijoje esančioje kitoje „Deutz-Fahr" gamykloje ir į naująją pristatomos jau surinktos.

Lietuvių ūkininkai Lauingene, Vokietijoje, su kompanijos „Deutz-Fahr" eksporto vadovu Faruku Zeinalovu (viduryje)

Gamykloje įrengtas ne vienas technikos ir atskirų jos komponentų patikros punktas, tikrinamas ne tik kiekvieno traktoriaus komplektiškumas, bet ir atskirų mazgų tvirtumas. Pavyzdžiui, surinktas traktorius neišvažiuoja iš gamyklos, kol specialiu šiuolaikišku stendu neatliekamas priekinio tilto ir stabdžių sistemos testas. Be to, prieš išsiunčiant užsakovui, kiekvienas traktorius tris valandas bandomas specialioje važiavimo trasoje.

Iš viso „Deutz Fahr" įmonėje Lauingene dirba 800 darbuotojų, iš jų 250 naujojoje gamykloje.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos