Kitų metų technikos naujovės ir galimybės
2012-12-18

Kauno r. Naši moderni technika ir geri ūkio veiklos rezultatai labai susiję dalykai, tačiau ne paslaptis, kad šalies ūkių plėtrai ir modernizacijai didelį postūmį davė Europos Sąjungos parama. Šiems finansiniams resursams išsekus, žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės ieško naujų sprendimų, padėsiančių ūkininkams atnaujinti mašinų parką.

Dvidešimt metų Lietuvoje dirbanti įmonė „Dojus agro" savo klientams siūlo galimybę įsigyti naują šiuolaikišką mašiną gerokai pigiau parduodant bendrovei senąją, ūkyje naudotą kelerius metus. „Tarp kitų metų mūsų įmonės veiklos prioritetų - ne tik naujos ir naudotos technikos pasiūlos plėtra ar jos nuomos galimybės, bet ir naudotų mašinų atpirkimo ir naujų pardavimo sandorių aktyvinimas. Esame įsitikinę, kad daugeliui mūsų klientų tai bus puiki galimybė santykinai pigiai atsinaujinti techniką", - sakė „Dojus agro" generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas praėjusią savaitę vykusioje bendrovės naujienų pristatymo šventėje, kurioje dalyvavo apie pusšešto šimto ūkininkų iš visos Lietuvos.

Technikos naujienų pristatymo šventėje dalyvavo apie pusšešto šimto ūkininkų iš visos Lietuvos

Dar geresniam bendradarbiavimui su ūkininkais užtikrinti kitais metais įmonė planuoja plėsti serviso, atsarginių dalių tiekimo komandą, daugiau dėmesio skirti jau parduotų mašinų darbui optimizuoti, nes, A. Kavaliausko žodžiais, norint dirbti pelningai, šiuolaikinės modernios technikos privalumus būtina išnaudoti maksimaliai.

„Žaliosios" naujienos

Bendrovė „DOJUS agro" jau penkiolika metų mūsų šalyje pristato didžiausio pasaulyje žemės ūkio technikos gamintojo „John Deere" techniką. Tarp karščiausių šios kompanijos naujienų kitiems metams - naujoji 6M traktorių serija ir dvigubos sankabos, lig šiol naudotos tik automobilių pramonėje, transmisija Direct Drive, skirta 6R serijos traktoriams.

Vadybininko Edgaro Matulionio pastebėjimu, 6M serija keičia Lietuvoje labai populiarią 6030 seriją, gamintą nuo 2007 metų. Ši serija tarp mūsų šalies ūkininkų sulaukė ypač didelio populiarumo, mat per penkerius metus parduota apie 700 šios serijos traktorių.

Naujoje traktorių serijoje - 6 modeliai nuo 115 iki 170 AG. „Daugiau galios, didesnį sukimo momentą ir mažesnes degalų sąnaudas užtikrina specialiai šiai serijai atnaujintas PowerTechTM Plus PVX variklis", - naujų traktorių išskirtinumus pabrėžė vadybininkas. 6M serijos traktoriai gali būti komplektuojami su trijų tipų transmisijomis: Powr Reverser, PowrQuad Plus ir naująja AutoQuad Plus, turinčia automatinę funkciją pavaroms perjungti, atsižvelgiant į traktoriaus apkrovas ir darbines sąlygas.

Žemės dirbimo sprendimai

Naujovių kitiems metams pažėrė ir kitos „DOJUS agro" atstovaujamos kompanijos, viena iš jų - technikos gamintoja „Kuhn", pateikusi naujų žemės dirbimo ir tręšimo (pristatytas barstytuvas AXIS W ISOBUS) sprendimų. Kuhn skutiklių gama atnaujinta Optimer+ serijos mašinomis, galinčiomis skusti nuo 3 iki 11 cm gyliu, tačiau didžiausia naujiena - juostinis kultivatorius Striger, kuris jau kitais metais bus pradėtas gaminti serijiniu būdu.

„Kuhn" naujoves apžvelgęs vadybininkas Edmundas Stankevičius pabrėžė, kad penkerius metus trukę juostinio kultivatoriaus, iki 30 cm gyliu dirbančio tik sėjos eilutę, tyrimai patvirtino jo efektyvumą. Nustatyta, kad dėl šios žemės dirbimo technologijos greičiau įšyla dirva, geriau sudygsta augalai, išsaugoma drėgmė ir dirvos struktūra, o geriau įsišakniję augalai duoda didesnį derliaus potencialą. „Kadangi dirbama tik 20 proc. dirvos, taupomas ir laikas, ir degalai", - sakė E. Stankevičius pridurdamas, kad šia mašina galima ruošti dirvą daugeliui kultūrų sėti (cukriniams runkeliams, rapsams, saulėgrąžoms ir t. t.).

Per dvidešimt veiklos metų didžiausią bendrovės „DOJUS agro" mūsų šalyje parduotų mašinų dalį sudaro „John Deere" technika: tarp jų apie 2 200 traktorių, 550 kombainų, 210 purkštuvų, per 200 presų, 50 smulkintuvų, 130 kitų John Deere mašinų. Kitų gamintojų mašinų parduota beveik 2 000 vienetų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai