Kinijos mašinų gamintojas siekia įsitvirtinti Europoje
2015-10-20

Tianjinas (Kinija). Vienas iš didžiausių Kinijos technikos koncernų „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd", kurio metinė apyvarta viršija 3 mlrd. eurų, skiria nemažas pajėgas įžengti į Europą ir įsitvirtinti ES rinkose. Atgaivinę „Arbos" vardą į Europą kinai ketina tiekti traktorius, kombainus ir kitas žemės ūkiui skirtas mašinas. Naujomis spalvomis nudažyto ir konstrukciškai pritaikyto europiečiams Lovol Arbos traktoriaus premjera numatyta parodoje „Agritechnica".

Pasikeitusius ne tik išoriškai Lovol traktorius pirmieji išvydo „Metų traktoriaus" rinkimų komisijos nariai kompanijos centrinėje būstinėje Kinijoje surengtoje spaudos konferencijoje. Lovol Arbos 5130 - vienas iš septynių „Geriausias standartinis traktorius" nominacijos finalininkų. Šią traktorių seriją su Europos deginių emisijos Tier 4f standartus atitinkančiu Kohler 3404 varikliais visam pasauliui numatyta pristatyti jau šių metų lapkričio pradžioje.

„Pasaulinis debiutas įvyks Vokietijoje per parodą „Agritechnica". Tai tik ledkalnio viršūnė. Naują šilko kelią į Europą kinai tiesia su dideliu entuziazmu ir užsidegimu. Kuriamas unikalus verslo modelis, kurio pirmieji vaisiai - Arbos traktoriai", - sakė „Lovol Arbos Group SpA" rinkodaros vadovas (nuotr. žemiau) Alesandro Zambelis (Alessandro Zambelli).Kompanijos „Lovol Foton" tarptautinė spaudos konferencija surengta centrinėje įmonės būstinėje Tianjine (Kinijoje)

Pasak rinkodaros vadovo, nuo gegužę surengtos įžanginės traktorių rinkimams skirtos konferencijos įvyko nemažai permainų. Rugsėjo viduryje Bolonijoje oficialiai įsteigta centrinė „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" korporacijos būstinė Europai „Lovol Arbos Group SpA", o konkursui pateiktas ir į geriausio standartinio traktoriaus finalą patekęs modelis pakeitė ne tik vardą, bet ir spalvas. Pasak A. Zambelio, europiečiams gaminami žaliai balti Arbos traktoriai bus apie 15-20 proc. pigesni už tos pačios klasės kitų gamintojų mašinas. „Patrauklus kokybės ir kainos santykis - svarbiausias mūsų privalumas konkurencinėje kovoje", - tvirtino jis.Europos rinkai skirtame Lovol Arbos 5130, kuris varžosi dėl geriausio standartinio traktoriaus titulo, montuojamas 134 AG 4 cl. Kohler 3404 variklis, kuris atitinka Tier 4f deginių emisijos standartus

Tiesia naują šilko kelią

Į Europą „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" žengia su tvirtu finansiniu Kinijos valstybės užnugariu ir nauju prekės ženklu. „Lovol Arbos" - dviejų vardų junginys, simbolizuojantis naują Rytų ir Vakarų sąjungą. „Pasitelkdami inovatyvias technologijas, mes siekiame sukurti naujus išskirtinio dizaino produktus, kurie įkūnys ir kadaise gerai žinomo Italijos gamintojo „Arbos-Bubba" kokybę. Šis Kinijos vyriausybės projektas inicijuotas prieš ketverius metus, - pabrėžė A. Zambelis. - Kinai ne tik siekia užkariauti naujas rinkas, bet taip pat propaguoti modernias technologijas pačioje Kinijoje".

„Arbos" Italijoje žinomas kaip kombainų gamintojas, kuris savo veiklą nutraukė 1994-aisiais. Įmonės šaknys siekė 1919-uosius, kai įmonės „Bubba" įkūrėjas Pietro Buba (Pietro Bubba) pagamino pirmą paprastos konstrukcijos javų derliaus nuėmimo mašiną. Po ketverių metų buvo sukonstruotas ir traktorius. Ekonomikos krizių paveikta bendrovė 1964 m. susijungė su dviračių gamykla „Arbos" ir pasivadino „Arbos- Bubba". Dar vėliau ji atiteko amerikiečiams, iš kurių nuosavybės teisės vėl buvo perduotos italams. Iš dviejų žodžių pavadinime beliko vienas „Arbos", o nuo 1976 metų buvo gaminami tik kombainai.

„Perimti Italijos gamintojo genai kartu su mašinų konstrukcijos brėžiniais bus tvirtas naujos įmonės pamatas", - įsitikinęs „Lovol Arbos Group SpA" prezidentas dr. Šen Jangas (Shen Yang). Dar ir šiandien Italijos ūkiuose galima pamatyti kombainų su „Arbos" logotipu, t. y. „Arbos" vardas dar atpažįstamas.

Palyginti su Europos žemės ūkio technikos kompanijomis, kurios veiklos metus skaičiuoja šimtmečiais, „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" jauna korporacija, įkurta tik 1998 m. Joje dirba apie 16 tūkst. darbuotojų. Nepaisant trumpos istorijos, korporacija užima tvirtas pozicijas Kinijoje. Per metus pagaminama per 100 tūkst. traktorių ir per 50 tūkst. kombainų. Be žemės ūkio mašinų „Foton Lovol Interrnational Heavy Insdustry Co. Ltd" konstruoja statybų techniką, variklius, transmisijas, motorolerius ir kitas nedidelio greičio transporto priemones, teikia finansavimo, draudimo paslaugas.

Apie pusę „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" apyvartos sudaro pajamos, gautos už parduotą žemės ūkio techniką. Didžioji (90-95 proc.) produkcijos dalis realizuojama Kinijoje. „Mūsų tikslas žemės ūkio mašinų pardavimo dalis vidaus ir užsienio rinkose suvienodinti, t. y. sieksime, kad iki 2020-2025 m. ir vidaus, ir užsienio rinkose būtų parduota po 50 proc. mūsų gaminamos technikos", - ambicingais planais dalijosi Š. Jangas, pridurdamas, kad nuo 2009 m. korporacija stabiliai auga maždaug po 12 proc. kasmet.Pasak „Lovol Arbos Group SpA" prezidento Šen Jango, kokioje Europos šalyje įleisti šaknis (Italijoje, Prancūzijoje ar Vokietijoje) nuspręsta po išsamių analizių, buvo atsižvelgta ir į komponentų tiekėjus

Rimtus kinų ketinimus įsitvirtinti Europoje rodo ir dar vienas faktas. Pernai prieš pat Kalėdas „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" įsigijo Italijos kompaniją „MatterMacc", kuri gamina sėjamąsias, kultivatorius, trąšų barstytuvus. „Mūsų tikslas - tapti visos žemės ūkio mašinų gamos gamintoju. Galvojame ir apie žolių dorojimo mašinų, skutiklių gamybą. Ketiname įsigyti ir daugiau Europos įmonių", - tikino Š. Jangas.

Kokiu būdu kinai platins mašinas Europoje, kol kas nėra apsispręsta. Jei bus rasti sąlyčio taškai su Foton technikos prekybos tinklu, Arbos mašinos bus parduodamos per jį. „Tai priklausys ir nuo konkrečios šalies. Be to, „MatterMacc" turi 120 prekybos vietų. Galutinis sprendimas kol kas nepriimtas", - neslėpė Š.  Jangas. Pasak jo, visos verslo plėtros Europoje kortos tikėtina bus atvertos parodoje „Agritechnica".

MŪ inf.

Išsamiau apie „Lovol Arbos Group SpA" verslo planus ir Europos rinkai siūlomą techniką skaitykite „Mano ūkio" lapkričio mėn. numeryje

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai