Naujų traktorių pirkimai mažėjo
2020-01-14

Kaunas. Trejus metus iš eilės žemdirbių nelepinusios gamtinės sąlygos ir senkanti Europos Sąjungos parama gerokai sumažino jų investicijas į žemės ūkio techniką. Tai atspindi ir pirmos traktorių registracijos mūsų šalyje duomenys.

Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registro duomenimis, per 2019 m. mūsų šalyje pirmą kartą registruoti 1 108 traktoriai, iš jų nauji – 742, likusią dalį sudarė iš kitų šalių įvežti naudoti ir pirmą kartą Lietuvoje registruoti traktoriai.

Palyginimui, 2018 m. pirmą kartą Lietuvoje buvo registruota 1 437 traktoriai, iš kurių 1 228 buvo nauji.

Populiariausių traktorių trejetuke – John Deere, Belarus/MTZ ir Massey Ferguson prekės ženklai. Pernai pirmą kartą įregistruota 240 John Deere, 232 Belarus/MTZ ir 144 Massey Ferguson traktoriai. Atitinkamai 2018 m. buvo įregistruota 407, 349 ir 136 šių gamintojų traktoriai.

Beje, 2018 m. trečioje vietoje buvo Case IH – įregistruoti 149 traktoriai. 2019 m. šis gamintojas nukrito į penktą vietą – įregistruoti 109 traktoriai.

Kiti pirmą kartą 2019 m. įregistruoti traktoriai mažėjančia seka: New Holland – 112, Valtra – 83, Claas – 64, Fendt – 49, Deutz-Fahr –47. Taip pat įregistruoti ir 28 kiti vakarietiški traktoriai (JCB, Challenger, Landini, Lindner, Lamborgini, McCormick, Same, Versatile).

Tarp įregistruotų traktorių tik dešimt buvo vikšriniai. Didžiosios dalies (85 proc.) 2019 m. įregistruotų traktorių galia buvo mažesnė kaip 100 AG. Nuo 100 iki 200 AG galios traktoriai sudarė 12,8 proc. Didesnės kaip 200 AG galios traktoriai sudarė tik 2,2 proc. Lietuvos žemdirbių įregistruotų traktorių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(13)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • cola

  Jauciam, kad baigiasi paramos, dingo po 5 metu pardavinejama gauta su 80% parama technika, kuria net uz puse kainos pardave "uzvirindavo" nemaza pelna, nors net elementarios technines prieziuros nedarydavo. Nusiziuri LT su KPF lipduku toki is isores dar blizganti padarga, o jo tepimo taskai tepalo 5 metus nemate, ivoriu nerasta, skyles-kiausiniai. Paklausi jauno, kodel taip- atsako, kam, dasipirksim ozku, telyciu, tetis padovanos eilini karta gabala zemes is bendro ukio, ir vel eilini projekta 70-80%. baigsim. O tuo tarpu 90% ukiu kaip liko taip ir liks prie suskilusios geldos nei sykio nepasinaudoje, neiveikusiu biurokratiniu ir "svogeriniu" uzkardu, kuriems net zali "kryziukai" nelabai pades...

 • Taip

  Kasmet ateina jaunesni - žali ir muilini, kelia kainas, nors tam ir nėra pagrindo. Savininkai tik džiaugiasi, kad atsiranda tokių suskių - neveckų, kur nei patys uždirba, nei kitiems leidžia uždirbti.

 • L

  Na savininkams godumas urge didėja, bet yra ir Laban daug ūkininkų kurie kelia, ypač tie kurie sako, kad jiems nieko nereikia... :)

 • konkurencija jega

  kuo daugiau stipriu tiekeju, tuo mums geriau. kai jie pesasi, mums kainos krenta. dabar ir Dojaus vyrai paprasciau bendrauja, kai ewa ir kitos imones i nugara kvepuoja. konkurencija yra jega

 • Liudui

  Tai gal ne ūkininkai kelia nuomos kainas, o žemių savininkai ? Juk jiems atrodo, kad mes ūkininkai labai turtingi !

 • Laimonas

  Jau nebedaug beliko iki tos ribos, kai bus kaina panasi i litus kur mokejom, bet daba eurais tiek praso. ( apie padargus lenku )

 • Zigmas

  Kainas kelia tik nelegalius pinigus gryninatis verslininkai pvz transporto imones zulikai neturi kaip iskelti pinigeliu i pavirsiu tai prikuria ukiu prinuomoja zemes uz kosminius pinigus arba ja nuperka. Paima es parama ir graza jau yra.

 • ūkis

  TRAKTORIUS NE DONA TURIU JAU 15 METU ANT 80 HA IR NEŽADU KITŲ PIRKTI GALI KAINAS KELTI KIEK TIK NORI NORI

 • Maryte

  einame be paramos ir kaina tik ......zemyn, putojates su ES parama ir balais, tai ko verkslenate, pusdykai norite visko !

 • tai kaip čia išeina

  Prezidentas sako,kad žemdirbiai turi prisidėti prie gerovės valstybės kūrimo,nes jie pertekę pinigais.Miestiečiai putojasi ant žemdirbių kokioje prabangoje jie esą gyvena,o traktorių pardavimai mažėja?

 • a

  NEKLAIDINKIT miestiečių parama eina pas gamintojus mat jie nesugeba pagaminti pigios ž. ū. technikos , kad ir dabar VALTRA ATIDARĖ NAUJĄ SERVISĄ KAUNE , BET TECHNIKOS KAINĄ IR SERVISO DARBŲ ĮKAINIUS STIPRIAI PAKĖLĖ , AIŠKU PARDAVIMAI KRITO . linkim nebankrutuot.

 • Liudas

  Daug kam neaisku, kaip čia baigsis, o dar labiau neaisku kaip kai kurie ūkininkai kelia nuomos kainas...

 • Ūkininkas

  Treti ar ketvirti metai visiškai neinvestuoju į techniką ar žemės pirkimus, nėra iš ko. Nežinau kaip čia baigsis.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai