Kartais būti naudotu traktoriumi naudingiau negu nauju
2014-07-07

Vilnius. Iki šiol iš užsienio įvežamai naudotai žemės ūkio technikai nebuvo taikoma jokių registravimo ribojimo. Tai paskatino technikos importuotojus net ir naujus traktorius deklaruoti kaip naudotus, nes tuomet nebūtina pateikti techninės atitikties dokumentų (sertifikatų). Iš esmės taip buvo atverta rinka technikai, kuri neatitinka Lietuvos ir ES techninių reikalavimų.

Taip į Lietuvą važiavo traktoriai, iš esmės skirti trečiųjų šalių rinkai. Kai kurių tokių traktorių, neatitinkančių reikalavimų ir pagamintų pastaruoju laikotarpiu ne ES šalyse, techniniai parametrai gerokai skiriasi nuo tų, kuriuos leidžia ES. Pavyzdžiui, tokių traktorių variklių išmetamųjų teršalų ribinės vertės daug kartų viršija šiuo metu nustatytas normas. Žinoma, tokie techninės saugos, o ypač ekologinės saugos, normų neatitinkantys traktoriai yra pigesni.

Siekdama išvengti tokių atvejų, Žemės ūkio ministerija pakeitė Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registravimo taisykles, nustatydama, kad naudoti ratiniai traktoriai, pagaminti ne ES šalyse po 2009 m. liepos 1 d. ir neįregistruoti ES šalyse, Lietuvojeįregistruojami, jeigu jie buvo pagaminti pagal 2003 m. gegužės 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2003/37/EB reikalavimus. Tiek ši pagrindinė traktorių direktyva, tiek su ja susijusios techninės direktyvos reglamentuoja traktorių ir kitos pagal šias direktyvas gaminamos technikos reikalavimus. Iš esmės tai yra reikalavimai plačiąja prasme: darbo, kelių, ekologinės saugos.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kiti taisyklių punktai yra pakeisti siekiant išvengti atvejų, kai Lietuvoje įregistruotus traktorius įsigiję asmenys nesikreipia į savo savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrių ir nepakeičia registro duomenų (neperregistruoja savo vardu). Pasitaiko, kai tokius traktorius pardavę asmenys susiduria su sunkumais, siekdami gauti piniginę socialinę pašalpą. Šį klausimą kėlė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Įsigaliojus taisyklių pakeitimui, traktorių ar kitą techniką įsigijęs asmuo per 30 dienų privalo kreiptis dėl registro duomenų pakeitimo (perregistravimo). Jeigu pirkėjas per nustatytą laiką nesikreips į atitinkamą Žemės ūkio skyrių, traktorius bus išregistruotas automatiškai, t. y. nebebus taip, kad piliečiai, pardavę traktorius, pagal registro duomenis vis vien lieka jų savininkai.

Pagal ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai