Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Technika
Ką šiemet siūlo čekiškų traktorių gamintojai

Brno/Kaunas. Šiais metais čekiškų Zetor traktorių gamintojai siūlo rinkai visą gamą modelių, pradedant Proxima ir baigiant Crystal, kurių varikliai atitinka „Euro 4" emisijos standartus. Plečiant traktorių asortimentą nuo keturių iki šešių serijų, modelių diapazonas apims mašinas nuo 50 iki 200 AG.

Praėjusiais 2015-aisiais Zetor traktorių asortimentą papildė Crystal serija, kurios naujausiuose 144 ir 163 AG modeliuose sumontuoti 6 cl. varikliai. Sukurtas ir Crystal traktoriaus su 3 cl. varikliu prototipas, kurio galia siekia 49 AG.

Gamintojai nurodo, kad traktoriuose Proximair Forterra ir toliau bus montuojami čekiški Zetor varikliai, o naujuose modeliuose, kaip ir 2015 m., bus montuojami 4 ir 6 cl. varikliai Deutz.

Bioversija m7 2024 03 12

Čekiškų traktorių gamintojai pabrėžia, kad Zetor išsiskirtinė savybė - ergonomija - taupus degalų sunaudojimas ir mažos techninės priežiūros išlaidos, o tai labai svarbu ūkiui

Bendrovė „Zetor Tractors" nuolat didina investicijas į plėtrą, kurių didžioji dalis skiriama naujų modelių traktorių serijinei gamybai. Kitos svarbios investicijos - baigiamas statyti logistikos centras ir produkcijos testavimo ekstremalių temperatūrų sąlygomis laboratorija, testavimo poligonas, hidraulinių sistemų testavimas.

Taip pat planuojama atidaryti naują logistikos centrą, kurį sudarys 6000 kv. m produkcijos sandėliavimo ir dar antrątiek ekspedijavimo plotas. To reikia norint užtikrinti sklandžią naujų serijų traktorių gamybą. Vykdydama pertvarką, įmonė daug dėmesio skiria ekologiškumui - mažina dujų emisiją, o kartu ir energijos sąnaudas.

Pertvarkoma gamybą, „Zetor Tractors" siekia labiau reaguoti į paklausą, vartotojų ir užsakovų poreikius, kad galėtų greičiau atlikti užsakymus, todėl tobulina montavimo linijas, jas labiau automatizuoja. Pertvarkymai leis pagaminti iki 7000 traktorių per metus per 1 darbo pamainą, sutrumpės užsakymų laikas, naujos testavimo, simuliavimo galimybės.

Iš viso nuo įkūrimo pradžios, t. y. per 70 metų, įmonė pagamino 1,2 mln. traktorių. Šiuo metu bendrovėje dirba 800 darbuotojų.

Zetor gamintojai siekia sustiprinti savo pozicijas Vakarų Europos rinkose, juos visų pirma domina Vokietija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Beniliukso šalys.

Lietuvoje populiarūs 140 AG traktoriai

Traktorių Zetor gamintojams Lietuvoje atstovauja bendrovė „Specagra". Pasak šios bendrovės pardavimų vadovo Gintaro Balilionio, Lietuvoje iki šiol populiarumu kitus lenkė 140 AG Zetor traktoriai, nes darbų atlikimo požiūriu jie yra universaliausi. „Paprastai ūkininkai traktorius segmentuoja: vienus naudoja vieniems darbams, kitus - kitiems, sunkesniems darbams perka galingesnius, lengvesniems - mažesnės galios. O štai 140 AG traktorius dažniausiai perka tie, kurie nori įdarbinti traktorių įvairiems darbams visus metus", - pasakoja G. Balilionis.

Pasak bendrovės „Specagra“ pardavimų vadovo Gintaro Balilionio, Lietuvoje iki šiol populiarumu kitus lenkė 140 AG Zetor traktoriai

„Specagros" atstovo teigimu, Zetor traktoriai skirti tiems, kurie skaičiuoja pinigus ir žiūri į darbą kaip į verslą, kuriems svarbu geras kainos ir kokybės santykis. „Pirkėjų struktūra labai marga: nuo labai jauno iki labai vyresnio amžiaus ūkininko, nuo stambių verslo bendrovių iki mažų įmonių. Techniko gamintojas stengiasi atsižvelgti į įvairių klientų poreikius, tad šiai dienai Zetor turi ką pasiūlyti ieškantiems traktorių, žinoma, neperžengiant 200 AG ribos", - sako G. Balilionis.

Lietuvoje Zetor traktorių daugiausiai parduodama Panevėžio regione, sparčiai plečiasi prekyba Suvalkijoje (Šakiai) ir Žemaitijoje (Plungė), daugėja ir kituose rajonuose.

Ūkininkams, jau turintiems Zetor traktorius, „Specagra" sudaro galimybę iškeisti seną traktorių į naują. „Jei ūkininkas pageidauja, mes nuperkame iš jo naudotą Zetor, tokiu būdu naują traktorių įsigyti jam būna daug pigiau. Paprastai ūkininkai renkasi modernesnius, galingesnius ir lieka patenkinti", - bendravimu su klientais dalijasi G. Balilionis.

Ūkininkų pasirinkimą nulemia įvairios priežastys

Anykščių rajono ūkininkas Alvydas Jurkėnas naują Zetor traktorių pirko prieš metus, prieš tai pardavė „Specagrai" 2008-ųjų Zetor, kuris buvo 125 AG. „Reikėjo stipresnio ir tobulesnio - ilgesnio, sunkesnio, su amortizuojančiu tiltu, tokį ir įsigijau. Esu labai patenkintas, nes, pardavęs seną traktorių, naujam išleidau mažiau pinigų", - sako A. Jurkėnas.

Lankydamasis Čekijoje, Alvydas Jurkėnas išbandė ir važiavimą naujausiu Zetor Crystal 160

Vaivadiškių kaime ūkininkas dirba apie 140 ha, iš kurių apie 100 ha skiria grūdiniams augalams, 5 ha bulvėms, 11 ha užima obelų sodas, 23 ha - serbentynas. Žemės prastokos, našumas nuo 23 iki 44 balų. Tame pačiame lauke pramaišiui pasitaiko ir juodžemio ir smėlio.

Savo ūkyje A. Jurkėnas naudoja įvairius traktorius: Yanmar (50 AG) skirtas sodininkystei ir uogininkystei (siauresnis, turi nedidelį frontalinį krautuvą), Fendt dirba laukuose žemės darbus, kultivuoja, lygina, juo krauna grūdus, žemes, smėlį, John Deere naudoja bulvininkystei, laukininkystei; Belarus - dažniau uogininkystei, savo specialios paskirties neturi. Traktorių Zetor ūkininkas pirko kultivavimui, arimui, transportavimui.

Rokiškio rajono Paliepio kaime ūkininkaujantys Kristina ir Mindaugas Petkevičiai laiko apie pusšimtį karvių, valdo 200 ha, iš kurių pusę užima pievos, o kitą dalį - javai. Ūkis priklauso ekologiškai ūkininkaujančių žemdirbių kooperatyvui „Ekotikslas", kuriam vadovauja Mindaugas. Petkevičiai pieno ūkį pradėjo kurti nuo 2002 m. Prieš šešerius metus įsigijo baltarusišką traktorių, o prieš 3 metus, kai iškilo būtinybė turėti daugiau technikos, pasirinko čekišką Zetor.

Mindaugo Petkevičiaus planuose – dar vienas Zetor

„Ūkis nedidelis, tad rinkomės apdairiai, skaičiavome, o įsigiję nesigailime. Dabar planuojame įsigyti dar vieną Zetor su frontaliniu krautuvu. Pagrindinė jo paskirtis būtų darbas prie gyvulių: atvežti pašarų ritinius, traukti pašarų dalytuvą, išvežti mėšlą ir kt.", - pasakoja M. Petkevičius.

Vilniaus krašto Paberžės seniūnijos jaunasis ūkininkas Anžejus Kuzmickis (Andrzej Kuzmicki) dirba bendrai su tėvu ir broliu. „Mūsų ūkis mišrus: ir laukus dirbame, ir gyvulių laikome (keletą karvių, yra bulių, kiaulių, vištų, seniau dar triušių laikėme), žodžiu, ūkininkaujame kaip ir daugelis Vilniaus krašto ūkininkų. Dirbame bendrai daugiau kaip 100 ha, didžioji dalis nuosavos. Pagrindas - grūdinės kultūros, jomis užsėjame apie 50 ha, o kita - žolės, pievos", - pasakoja A. Kuzmickis. Didžioji ūkio bėda - išsklaidyti sklypai, didžiausias vientisas laukas sudaro vos 5 ha.

Istoriniai Zetor gerokai skiriasi nuo šiuolaikinių, tuo įsitikino Anžejus Kuzmickis, apsilankęs „Zetor Tractors"gamykloje

„Ūkyje dirba traktoriai MTZ, JUMZ, yra vikšrinis ChTZ. Naujausias MTZ pirktas prieš 8 metus. Planuojame pirkti Zetor. Visų pirma, jo kaina mums prieinama, antra, mums nereikia galingo traktoriaus, nes sklypai maži, dirbti sudėtinga, stengiamės kaip įmanoma mažinti sąnaudas", - dalijasi planais A. Kuzmickis.

Vilandas Bugenis, ūkininkaujantis netoli Šeduvos (Radviliškio rajone), atstovauja šeimos paukštininkystės ūkiui: augina mėsines vištas. Ūkis įkurtas prieš dvejus metus. „Esame palyginti nedidelis paukštininkystės ūkis, produkciją realizuojame Lietuvoje. Orientuojamės į kokybę, tad paukščius lesiname kuo natūralesniais lesalais: kviečiais, kukurūzais, pamėginsime duoti pupų", - apie ūkį pasakoja V. Bugenis.

Vilandas Bugenis sako, kad technikos pasirinkimui įtakos turi ir pardavėjų kompetencija

Ūkis yra įsigijęs traktorių Zetor Proxima su frontaliniu krautuvu, kurį naudoja tvarto ir kitiems darbams. „Kai planavau pirkti traktorių, pretendentų sąraše Zetor nebuvo. Buvau apsisprendęs dėl visai kito gamintojo, tačiau atsitiko taip, kad pardavėjai buvo sunkiai sukalbami, abejonių kilo ir dėl jų nusimanymo apie parduodamą techniką. Kai pasiūlė pirkti Zetor, numojau ranka, bet kai susitikau su „Specagros" atstovais, papirko komandos darbas - paslaugumas, dalykiškumas, kompetencija, lankstumas, bendravimo su klientais stilius. Nesirinkau technikos aklai, tačiau ir vadybininkų darbas įtakos turi, juk jei iš pat pradžių nepavyksta susikalbėti, tad negali tikėtis, kad ir per aptarnavimo laiką nekils susikalbėjimo barjerų", - savo patirtimi perkant techniką dalijasi V. Bugenis.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos