Jubiliejaus proga įteikė žemės ūkio inžinerijos mokslams aktualią dovaną
2017-09-20

Akademija (Kauno r.). Šiemet ASU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos institutas švenčia 70-mečio sukaktį. Ta proga ištikimoji universiteto ir fakulteto mecenatė bendrovė „Rovaltra" ir jos direktorius Romualdas Trainaitis įteikė vertingą dovaną - 374 AG dyzelinį traktoriaus variklį, pagamintą „AGCO Power" gamykloje Suomijoje.

Pasak R. Trainaičio, žemės ūkio technikai ir technologijoms sparčiai vystantis, svarbu, kad ir šios srities specialistai būtų mokomi ir rengiami pasitelkiant modernią šiuolaikišką įrangą. Jis neabejojo, kad šis 6 cilindrų 374 AG variklis leis pagilinti žinias ir dėstytojams, ir būsimiesiems žemės ūkio inžinieriams. Beje, griežčiausius aplinkosauginius reikalavimus atitinkantis variklis, kurio didžiausia galia siekia 410 AG, montuojamas į suomiškus S serijos Valtra traktorius. R. Trainaičio teigimu, tai ekonomiškiausias variklis traktorių rinkoje, kurį vis dažniau renkasi ir kitų traktorių gamintojai.

RVAC 21 09 30

Mecenatui Romualdui Trainaičiui (viduryje) ranką spaudžia instituto direktorius Stasys Slavinskas (kairėje) ir fakulteto dekanas Rolandas Domeika

„Stengiuosi ir noriu, kad universitetas turėtų pačią pažangiausią įrangą ir techniką, o jį baigę studentai būtų geriausi Europoje", - sakė įmonės direktorius. Bendrovė „Rovaltra" prie universiteto ir fakulteto gerovės, studijų aplinkos ir mokslo bazės gerinimo prisideda kasmet nuo pat 1993 metų. Pasak R. Trainaičio, norint sukurti šiuolaikiniam jaunimui patrauklią bazę, investuoti į universiteto infrastruktūrą būtina nuolat, o tai ir yra mecenavimo esmė.

Įmonės „Rovaltra" lėšomis įrengtos bei šiuolaikiška įranga aprūpintos 4 laboratorijos - jose studentai gali gilinti savo praktinius įgūdžius. Be to, kiekvienais mokslo metais būsimiems inžinieriams suteikiama galimybė susipažinti su naujausiais suomiškais traktoriais - juos bendrovė fakultetui paskolina.

„Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad įmonė „Rovaltra" yra mecenatė iš didžiosios raidės, kuri kasmet nustebina maloniomis dovanomis. Jos indėlis į fakulteto mokslo bazę ir studijų kokybės gerinimą yra didžiulis", - sakė dekanas R. Domeika, įteikdamas padėką

„Tikiu, kad mūsų priimta strategija kiekvienais metais laboratorijai pateikti vis naujesnio modelio traktorių, duoda naudos ir naujų žinių ne tik dėstytojams, bet ir studentams. Jei bendradarbiavimo pradžioje būtume padovanoję traktorių, dabar jis atrodytų kaip iš akmens amžiaus, nes technologijos nestovi vietoje", - pastebėjo R. Trainaitis.

Jis apgailestavo, kad agrariniu kraštu save laikanti Lietuva po aukštųjų mokyklų pertvarkos gali likti be žemės ūkio srities universiteto. „Tai nesiderina su mūsų valstietiška politika ir dabartinėmis gairėmis. Kai technologijos taip sparčiai plėtojamos, pristatomi ne tik elektriniai, bet ir be vairuotojų galintys dirbti traktoriai, kyla klausimas, kas juos prižiūrės, kas naujausias technologijas paruoš, jei nebus šios srities specialistų?", - nusivylimo dėl valdžios užmojų neslėpė verslininkas, linkėdamas universitetui neprarasti savarankiškumo ir savo išskirtinumo.

Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto direktorius Stasys Slavinskas pasidžiaugė pirmąja solidžios 70-mečio sukakties proga gauta dovana ir priminė instituto pradininkės - Traktorių ir automobilių katedros - istoriją. Pagal amžių tai antra seniausia katedra fakultete, įkurta 1947 m., atskyrus ją nuo Žemės ūkio mechanizacijos katedros.

Jubiliejinę sukaktį švenčiančio instituto direktorius dėkojo R. Trainaičiui už naująją mokymo priemonę - dyzelinį variklį, taip pat kitas studijų ir mokslo procesui reikšmingas dovanas ir paramą. „Mums malonu turėti tokį mecenatą, kurio paramą jaučiame nuolat ir kuris kasmet plečia mūsų mokymo bazę. Ypač neįkainuojama yra jo pagalba teikiant naujausią techninę informaciją. Svarbiausia, kad nereikia net prašyti - naujovės ir dovanos mus pasiekia paties Romualdo iniciatyva", - sakė S. Slavinskas. Jis prasitarė, kad R. Trainaičio iniciatyva universitete rugpjūčio pabaigoje vyko seminaras, kuriame naujausią traktorių valdymo sistemą dėstytojams pristatė iš Suomijos atvykę specialistai.

Dovana džiaugiasi Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto kolektyvas

Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto 70-mečio proga Žemės ūkio inžinerijos fakultete rugsėjo 20-22 d. vyks tarptautinė konferencija „Mobilioji technika 2017", kurioje patirtimi ir naujausiais mobilios technikos, jos agregatų, eksploatacinių medžiagų ir kitų sričių tyrimų rezultatais dalinsis ne tik mūsų, bet ir kitų šalių mokslininkai.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai