Jau sklinda šviežiai nupjautos žolės kvapas
2017-05-24

Alytus. Užsivėlinęs pavasaris šiemet pakoregavo ne tik sėjos, bet ir šienapjūtės darbus. Pernai tokiu metu pirmoji pjūtis Alytaus rajone jau buvo baigta, derlius susuktas į ritinius arba suslėgtas kaupuose. Šiemet į laukus su šienapjovėmis alytiškiai planuoja išvažiuoti tik po 4-5 dienų, tačiau pirmosios pradalgės čia suguldytos jau vakar - „DOJUS agro" šienavimo lauko dienoje, kurioje ne tik demonstruotas technikos darbas, bet ir paaiškinti pašarų konservavimo biologinėmis medžiagomis būdai ir privalumai.

Pasak „DOJUS agro" žemės ūkio produktų pardavimo vadovo Pauliaus Arūno, Alytaus r. vykusi lauko diena - pirmasis iš trijų šienavimo technikai ir pašarų gamybos technologijoms skirtų renginių. „Pamatyti techniką dirbančią laukuose, o ne katalogų paveikslėliuose ar stovinčią mūsų kieme, kviesime ir Molėtų (gegužės 25 d.) bei Šilalės (gegužės 30 d.) rajonų gyvulių augintojus. Šio Alytuje startavusio šienavimo maratono partneriai - bendrovė „DeLaval", kuri tiekia konservantų įterpimo įrangą. Demonstruosime visą šienavimui reikalingą techniką, pamatysite ir mūsų asortimento naujoves", - tardamas įžanginį žodį, lauko dienos tematiką akcentavo P. Arūnas.

RVAC 21 09 30

Pauliaus Arūno teigimu, „DOJUS agro" parduodamos šienavimo technikos paklausa pastaraisiais metais auga: „Pernai buvo parduoda dvigubai daugiau šienavimo mašinų (80) nei 2015-aisiais. Šiemet užsakymai taip pat gana aukštame lygyje, ūkininkai jau įsigijo 34 mašinas"

Žolės pjovimas, vartymas, grėbimas, presavimas į ritinius, jų vyniojimas plėvele - pagrindinės pašarų ruošimo technologinės operacijos. „DOJUS agro" siūlo įvairios konstrukcijos šiam darbui atlikti reikalingas kompanijų „Kuhn" ir „John Deere" mašinas. Prancūzijos įmonė „Kuhn" - specializuota šienavimo technikos gamintoja, šiemet švenčianti 50 metų. „Kuhn" - pirmoji gamykla pasaulyje 1968 m. pradėjusi gaminti diskines šienapjoves. Jai priklauso nemažai patentuotų sprendimų, kurie sėkmingai įdiegti prancūziškose mašinose. Kitiems gamintojams nepavyksta jų nukopijuoti", - tikino „DOJUS agro" Kuhn produktų specialistas Airas Brasas.

Lauko dienoje demonstruotoje Kuhn GMD 310 šienapjovėje be plaušintuvo įrengta patentuota Protectadrive pjovimo aparato apsaugos sistema. Ji naudojama ir kituose šienavimo technikos modeliuose

Siekiantiems didelio našumo „DOJUS agro" siūlė kelių šienapjovių kombinaciją: prie traktoriaus priekio jungti išskirtinio dizaino Kuhn FC 3525D F, o gale Kuhn FC 3560 TCD RA. „Abiejų šienapjovių darbinis plotis po 3,5 m. Priekinė šienapjovė su plaušintuvu. Mašinai teikiame trejų metų garantiją", - techniką pristatė A. Brasas. Jo teigimu, šias šienapjoves galima užsisakyti ir be plaušinimo įrangos. Mašiną su plaušintuvu rekomenduojama rinktis, kai ūkyje auginama daugiau varpinių augalų žolynų. Jei pievose vyrauja dobilai ir liucernos, patartina įsigyti techniką be plaušintuvo arba vietoj plaušintuvo užsisakyti traiškytuvą, kurį sudaro du guminiai volai.

„Kuhn šienapjovių naujovė sistema Optidisc ‒ tai pirmas pasaulyje priežiūros nereikalaujantis pjovimo aparatas. Dėl specialaus gamybos proceso ir aukštos kokybės alyvos pjovimo aparate niekada nereikės keisti alyvos", - Kuhn šienapjovių privalumus vardijo A. Brasas

Doroti žolės derlių su dviem Kuhn FC 3525D F ir Kuhn FC 3560 TCD RA šienapjovėmis galima 20 km/val. greičiu

Pagrindinė šio sezono „DOJUS agro" asortimento naujovė - presas John Deere F 441R. Pasak Eimanto Šimkaus, „DOJUS agro" pašarų ruošimo technikos specialisto, mašinos rinktuvas 2 m pločio, jame įrengtos penkios eilės iš nerūdijančio plieno pagamintų pirštų. „Presas labai tvirtos konstrukcijos. Rinktuvo pirštai 6 mm storio. Tad galite būti tikri, kad jie nesusilankstys ir nenulūš. Be to, masės padavimo sraigės yra vienoje ašyje su rotoriumi, o tai sumažina užsikišimo mase riziką", - apie naujos mašinos konstrukcijos ypatumus pasakojo E. Šimkus.

John Deere F 441R kamera įrengta 18 ritinėlių, kurių kiekvienas su 12 briaunų, gerai sukimbančių su sausa mase. Mašina universali - gali presuoti ir žolę, ir šieną, ir šiaudus. Preso grandinės tepamos automatiškai

Naujo preso kamera platesnė, todėl pagaminamas vienas iš didžiausių rinkoje iki 1,21 m pločio, 1,7 kub. m tūrio ritinys

Atidžiai naujo preso darbą stebėjo Alytaus r. ūkininkas Donatas Klimkevičius. Kartu su tėvais valdantis mišrų ekologinį 500 ha ūkį ūkininkas labai laukia naujo pirkinio iš „DOJUS agro". „Šiomis dienomis turėtume gauti John Deere presą. Pavasaris vėlyvas, žolės derlius kol kas menkas, bet šienainį turėtume gaminti jau su nauju presu kitos savaitės pradžioje", - svarstė D. Klimkevičius, kartu su tėvais auginantis 30 melžiamų karvių ir tiek pat prieauglio bandą.

Alytiškiai turi apie 180 ha žolynų, daugiausia augina liucernas, sėja ir avižų-vikių mišinį. Per sezoną pagamina iki 1 000 šienainio ritinių. „Pagaminame daugiau pašarų negu reikia, nes esant tokiam, kaip šis pavasariui, gerai turėti atsargą", - teigė ūkininkas. Sprendimas įsigyti naują mašiną priimtas pernai, kai senąjį pačiame darbų įkarštyje jis vos spėjo taisyti. Donato teigimu, dėl nuolat gendančios technikos patyrė daug nuostolių: nupjautą žolę sulijo, pašarai buvo blogos kokybės.

Žiūrėdamas, kaip dirba John Deere F 441R presas, Donatas Klimkevičius neabejojo, kad pasirinko teisingai

Pasak alytiškio, pasirinktas būgninis John Deere presas, nes tokios konstrukcijos mašinai reikia mažiau priežiūros. „Mašina naši, su plačiais ratais, tai aktualu mūsų drėgnose durpynų žemėse", - pasirinkimą motyvavo D. Klimkevičius. Naują presą jis žada agreguoti su 150 AG John Deere traktoriumi.

Ūkininko teigimu, ūkyje beveik visa technika žalia arba raudona: John Deere traktoriai, Kuhn grėblys ir vartytuvas. „Susiklostė geri santykiai su „DOJUS agro". Įmonė labai lanksti, parengia priimtinus atsiskaitymo grafikus. Pavyksta susitarti ir rasti kompromisą, o ir parduodama technika yra gera. Jei įsigytos mašinos pateisina lūkesčius, kam rizikuoti ir bandyti pirkti kito gamintojo techniką", - verslo partneriais patenkintas Donatas. Jis tikisi su nauju presu sumušti jo paties pasiektą per dieną pagamintų ritinių rekordą - 368.

„DOJUS agro" renginyje taip pat pademonstruotas ir naujas kompanijos „Kuhn" ritinių vyniotuvas, kuris ritinį vynioja iš dviejų plėvelės ritinėlių. Šienainio ritinys ne tik sparčiau apvyniojamas, darbas vyksta našiau, bet ir sutaupoma iki 8 proc. plėvelės. Pasak A. Braso, mašina automatiškai palaiko vyniojimo greitį.

Kuhn RW 1610 e-TWIN ritinių vyniotuvas gali vieną ritinį vynioti, kitą transportuoti

„DeLaval" ir „DOJUS agro" įmonėse galima įsigyti skirtingos talpos konservantų įterpimo įrangos, kuri importuojama iš Jungtinių Amerikos valstijų

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai