Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Jau 20 metų – populiarus traktorius

Brno/Kaunas. Čekijos traktorių gamintojas „Zetor“ šiemet švenčia Forterra serijos traktorių gamybos dvidešimtmetį. Nuo 1998 m., kai buvo pradėti gaminti šios serijos modeliai, iš viso parduota 21 500 Forterra traktorių 55 pasaulio šalių ūkininkams.

Pastaruoju metu Forterra serijos modeliuose įdiegta nemažai inovacijų, tarp kurių – stabdžiai su hidrauliniais stiprintuvais, o HD modeliuose – pneumatiniai stabdžiai, sustiprinta priekinė ašis, priekinio tilto ir kabinos amortizacijos sistema, daugiafunkcis prietaisų skydelis. Patobulinti ir varikliai – jie atitinka Stage IV emisijų standartus.

„Visiems Forterra modeliams būdingas tvirtumas bei galia, ir tai pasiteisina visose pasaulio rinkose. Jubiliejus – geriausias įrodymas, kad prieš 20 metų pasirinktas teisingas sprendimas ir tinkama kryptis. Mes džiaugiamės šių traktorių savininkų pripažinimu ir tikimės, kad diegiamos inovacijos pritrauks dar daugiau gerbėjų, o šios serijos traktoriai bus kuriami dar daugybę metų“, – sako „Zetor Traktors“ generalinis direktorius Marianas Lipovskis (Marián Lipovský).

Bioversija 2024 07 09 m7

Jo teigimu, tam tikra gimtadienio dovana – visų Forterra serijos modelių, apimančių 96–147 AG diapazoną, atnaujinimas. Atnaujinti CL ir HSX modeliai pristatyti šių metų pradžioje, rudenį klientus pasieks ir atnaujinti HD modeliai.

NaujuosiuoseForterra traktoriuose montuojamos veiksmingesnės stabdymo sistemos, o didžiausia naujovė – tai ECO 40 transmisija, kuri, esant optimaliems variklio sūkiams (1 750 aps./min.), leidžia važiuoti didesniu (iki 40 km/val.) greičiu. Atsižvelgiant į atliekamas operacijas, tai užtikrina iki 18 proc. mažesnes degalų sąnaudas.

Pasak Zetor traktoriais Lietuvoje prekiaujančios bendrovės „Specagra“ direktoriaus Renaldo Pelanio, Forterra serijos traktoriai yra vieni iš populiariausių ir labiausiai mūsų šalies ūkininkų vertinamų traktorių, jų ir parduodama daugiausia – daugiau kaip pusė įmonės parduodamų traktorių yra šios serijos.

Renaldo Pelanio teigimu, Forterra serijos traktorius mūsų šalies ūkininkai vertina dėl jų paprastumo, gero galios ir traukos santykio, ekonomiškumo

„Tai tikrai nusisekusi serija. Ūkininkai vertina šių traktorių paprastumą, galią ir traukos galimybes. Pats traktorius nesunkus, todėl be problemų gali dirbti ir šlapiomis sąlygomis. Tuo ūkininkai įsitikino pernai, kai su kita technika negalėjo įvažiuoti į laukus, o su Forterra puikiausiai arė“, – ūkininkų atsiliepimais dalijasi R. Pelanis ir priduria, kad svarbus dalykas yra ir ekonomiškumas.

Tai patvirtina ir patys ūkininkai, ir Vokietijos žemės ūkio draugijos (DLG) 2014 m. atlikti testai, pagal kuriuos Forterra traktorius pripažintas ekonomiškiausiu savo klasėje.

R. Pelanio pastebėjimu, smulkesni ir vidutiniai ūkiai Forterra traktorius paprastai renkasi žemės dirbimo darbams, stambesni ūkiai naudoja purškimams. Tinkami šios serijos traktoriai ir miško darbams – ne vieną bendrovė yra pardavusi miškininkystės ūkiams, tik prieš tai atliko tam tikrus paruošiamuosius darbus (sustiprino siurblius, sudėjo apsaugas ir pan.).

Veiklos septyniasdešimtmetį 2016 m. minėjusi kompanija „Zetor Tractors“ iš viso jau yra pardavusi daugiau kaip 1,3 mln. traktorių 136 pasaulio šalyse. Be Forterra serijos, siūlomi Major, Proxima, Crystal serijų traktoriai, artimiausiu metu gamintojas planuoja pradėti dar dviejų serijų, apimsiančių 6 modelius, gamybą. Lietuvos įmonė „Specagra“ su Čekijos traktorių gamintoju bendradarbiauja nuo 2008 metų.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos