Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Technika
Italijoje – nerimas dėl senstančios technikos

Bolonija. Italijoje rengiama tradicinė žemės ūkio technikos paroda EIMA toliau plečiasi, tačiau naujų traktorių gamintojai kalba susiduriantys su sunkumais parduodant gaminius šioje šalyje.

Tarptautinė paroda EIMA Bolonijoje praėjusią savaitę surengta jau 43 kartą. Šiemet joje dalyvauja 1950 gamintojų, iš kurių beveik 600 buvo užsienio kompanijos iš 49 šalių. Parodos plotas išaugo iki 375 tūkst. kv. m.  2015 metais renginį aplankė 285 tūkst. žmonių, manoma, kad šiemet šis skaičius bus dar pagerintas.

Gamintojams tendencija nepatinka

Bioversija 23 09 01 m7

Kaip pažymėjo renginį organizuojančios, žemės ūkio technikos gamintojus vienijančios federacijos „Feder Unacoma“ prezidentas Alesandras Malavoltis (Alessandro Malavolti), tik 11 proc. šalies žemės ūkyje naudojamų traktorių yra naujesni nei 10 metų.

Prognozuojama, kad šiemet Italijoje bus įregistruota 18 tūkst. naujų traktorių, tačiau prekyba naudotais traktoriais pasieks 37 tūkst. vienetų. Naudotų traktorių vidutinis amžius yra 20 metų.

„Feder Unacoma“ prezidentas ragino valstybę imtis priemonių, kad traktoriai būtų atnaujinami sparčiau ir kritikavo Žemės ūkio ministeriją, kad nesiimama jokių žingsnių.

A.Malavoltis pastebėjo, kad net 70 proc. Italijoje pagamintos žemės ūkio technikos yra eksportuojama. „Tai geri rezultatai, tačiau nerimą kelia mažėjantys naujos technikos pardavimai pačioje Italijoje“, – pažymėjo jis. Tikimasi, kad šiemet Italijoje pagamintų traktorių pardavimai sieks 1,8 mlrd. eurų, tačiau tai bus apie 8 proc. mažiau nei pernai.

„Feder Unacoma“ duomenimis, 2017 metais pasaulyje parduota 2 milijonai 150 tūkstančių traktorių, tačiau šiemet skaičiai sumažės. Europoje šiemet traktorių pardavimai sumažėjo 5 proc., Kinijoje 26 proc., Turkijoje 29 proc., bet augo JAV (8 proc. ) ir Indijoje (18 proc.).

Kitas nerimą keliantis momentas išlieka žemės ūkio technikos vagystės. Pernai užfiksuota daugiau kaip 9 tūkst. vagysčių. Nors tai yra 30 proc. mažiau nei 2013 metais, tačiau pavogtos technikos vertė smarkiai išaugo. Italijoje veikia organizuotos traktorių vagių gaujos, kurios vagia techniką ir ją parduoda užsienyje. Kai nusiaubiama viena teritorija, ji paliekama ir veiklos imamasi kitame regione.

Dėmesys skaitmeninei įrangai

EIMA paroda suskirstyta į 14 specializacijų sektorių ir teminių paviljonų. Šiemet akcentuojami žaliosios energijos, drėkinimo ir vandens valdymo sistemų, skaitmeninės įrangos gamintojų produktai, įrengti trys nauji paviljonai.

Vandens tema ne šiaip sau buvo viena dominuojančių šioje parodoje. Kaip pažymėjo organizatoriai, žemės ūkyje sunaudojama 69 proc. viso pasaulio vandens. Azijoje ir Afrikoje žemės ūkis suvartoja net 81 proc. vandens, Vakarų Europoje šis skaičius sumažėja iki 27 proc.

Naujos technologijos, įskaitant jutiklius, dronus ir palydovus, gali padėti sutaupyti 30 proc. vandens, o tai palengvintų susidoroti su iššūkiais dėl gyventojų skaičiaus didėjimo. Vis daugiau žemės yra drėkinama. „Nomisma“ tyrimų centro atliktame tyrime teigiama, kad drėkinamos žemės ūkio paskirties žemės plotai tarptautiniu mastu auga ir šiuo metu jau siekia 334 mln. hektarų, o tai sudaro apie  20 proc. visų plotų.

Ūkininkai jau naudojasi jutikliais, galinčiais matuoti dirvožemio drėgmę, palydovais, kurie gali pateikti vertingų duomenų apie augalų sveikatos būklę. Tačiau palydovai, jutikliai, belaidžiai tinklai ir oro stotelės turi būti integruotos į vieną sistemą, todėl reikalingos aiškinamosios kampanijos, kad ūkininkai suprastų, kad technologijų naudojimas taps įprastu, o duomenimis bus dalinamasi.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos