Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Technika
Išplėtė žemės ūkio technikos ir įrangos pasiūlą

Akademija, Kauno r. Atsižvelgdamos į ūkininkų poreikius, žemės ūkio technika ir įranga prekiaujančios įmonės vis plečia savo asortimentą, tad ir parodos „Ką pasėsi..." ekspozicijų plotai kasmet didėja. Šiemet bendras žemės ūkio technikos ekspozicijos plotas išaugo 15 procentų, lyginant su praėjusiais metais, gerokai savo ekspozicijų plotus išplėtė ne viena bendrovė, tarp jų - „Lytagra", „Specagra, „Agroteka" ir kitos.

Dvidešimt penkis filialus Lietuvoje turinčios vienos iš didžiausių prekybos įmonių „Lytagra" ekspozicijoje pristatytos ne tik kompanijų „New Holland", „Amazone", „Horsch", „Krone" gaminamos mašinos ir naujausi jų modeliai, didelis dėmesys skirtas ir gyvulininkystės ūkių įrangai, tarp jų melžimo, šėrimo robotams, taip pat atsarginėms dalims. „Mes orientuojamės į kiekvieną ūkininką ir visai nesvarbu, kiek hektarų jis dirba. Tiek 1 ha, tiek ir 5 ar 10 tūkstančių hektarų dirbantis ūkininkas pas mus ras viską, ko jam reikia, o juk į parodą susirenka visi - ir smulkieji, ir stambieji", - dėl kokių priežasčių buvo padidintas ekspozicijos plotas aiškino „Lytagros" komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas.

Pristatydamas įmonės atstovaujamų gamintojų technikos naujienas U. Stančiauskas išskyrė kompanijos „New Holland" mašinas. Viena iš didžiausių naujienų - kratiklinis New Holland CX8.85 javų kombainas, apdovanotas ir parodos „Ką pasėsi...2016" medaliu. Atnaujintas ne tik kombaino dizainas, kabina, bet ir variklis, kad atitiktų Tier 4 Final deginių emisijos reikalavimus, taip pat patobulinta kūlimo sistema.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Lytagros“ komercijos direktoriaus Ugnius Stančiauskas neabejoja, kad New Holland T7.315 traktorius sudomins komfortą ir išskirtinumą vertinančius stambesnių augalininkystės ar mišrių ūkių savininkus. Šalia jo - „Lytagros" generalinis direktorius Erinijus Aksomaitis (kairėje)

Ne vieno lankytojo akį traukė ir šiek tiek kitokios mėlynos spalvos nei įprasta „New Holland" kompanijai T7.315 modelio traktorius. Komercijos direktoriaus žodžiais, ši tamsiai mėlynos spalvos „New Holland" naujiena nudažyta sportinių automobilių Maserati dažais. Septintos serijos 300 AG vardinio galingumo traktorius yra ilgesnės bazės, didesnio svorio, aprūpintas bepakope transmisija. „Šio modelio traktorių galėtų rinktis komfortą ir išskirtinumą vertinantys stambesnių augalininkystės ar mišrių ūkių savininkai, kuriems reikia 300 AG traktoriaus darbams atlikti", - sakė U. Stančiauskas.

Bendrovė „Specagra" šiais metais taip pat didino parodos ekspozicijos plotą, nes pristatė ne tik grūdų saugojimo bokštus, džiovinimo įrangą, bet ir naujieną įmonės asortimente - angarus. Parodoje demonstruotas standartinis lenkų įmonės „Araj" 300 kv. m angaras, kuriame įmonės darbuotojai ir svečiai galėjo nuo lietaus ir vėjo pasislėpti. „Norime ūkininkams parodyti, kokie galėtų būti sprendimai. Tai standartinis angaras, tačiau, ūkininkui pageidaujant, atvykstame į jo ūkį ir kartu ieškome inžinerinių sprendimų, atsižvelgdami į jo poreikius ir ūkio specifiką", - tikino bendrovės direktorius Renaldas Pelanis. 

Jo teigimu, įmonė nepamiršta ir pieno gamintojų, tad stengiasi pasiūlyti jiems reikalingos įrangos, o visus metalo gaminius gamina įmonės darbuotojai. Tarp populiariausių gaminių - šėryklos, taip pat metalinės lauko ir tvartų pertvaros, atitvarai, fiksavimo tvoros, vartai.

Pasak bendrovės „Specagra" direktoriaus Renaldo Pelanio, Zetor traktoriai ypač paklausūs dėl gero kainos ir kokybės santykio. Kaip naujieną įmonė pristatė 163 AG Crystal modelį, o jau šią vasarą Lietuvos ūkininkai galės pamatyti ir italų kompanijos kurto dizaino bei išskirtinės išvaizdos Zetor traktorių

Asortimento pokyčiai

Metų pabaigoje veiklos dešimtmetį švęsianti bendrovė „Agroteka" atnaujino ne tik savo logotipą, papildydama jį simboliu, sukurtu panaudojant įvairius reikšminius žodžius, tokius kaip taškas, pradžia, judėjimo kryptis, sėja, grūdas, tikslas, bet ir žemės ūkio technikos asortimentą. Pasak įmonės direktoriaus Eimanto Kavoliūno, pastarasis gerokai pasikeitęs, lyginant su buvusiu prieš penkerius metus. „Dirbame su žinomais pasaulyje gamintojais, perėjome prie aukštesnės kokybės mašinų. Su jomis dirbti lengviau ir mums patiems, nes serviso išlaidos mažesnės, ir klientams geriau įsigyti kokybiškesnę ir patikimesnę įrangą", - pokyčius įvardijo E. Kavoliūnas.

„Agroteka“ direktoriaus Eimanto Kavoliūno (viduryje) teigimu,įmonė „Agroteka" pakeitė savo asortimentą ir pirmenybę teikia žinomų gamintojų kokybiškoms mašinoms

Šių metų pradžioje bendrovė pasirašė atstovavimo sutartį su Vokietijos įmone „Strautmann" ir nuo šiol gali pasiūlyti plačią pašarų maišytuvų ir rinktuvinių priekabų gamą. Gyvulininkystės ūkiams įmonė taip pat siūlo austrų įmonės „Gowel" mašinas. Pernai du šio gamintojo ritinių presus pardavusi „Agroteka" šiemet pristatė kombinuotą mašiną - presą su vyniotuvu. Presas komplektuojamas su plačiu 2,2 m kopijuojančiu rinktuvu, kurio šonai gali pakilti į aukštį net 15 cm, taip užtikrinant ypač gerą paviršiaus kopijavimą ir kokybiškų pašarų gamybą. Žolė susmulkinama iki 4,5 cm ilgio, o tai atlieka 30 peilių. Vyniotuvas ritinį gali apvynioti tiek tinkleliu, tiek plėvele, E. Kavoliūno teigimu, unikalus sprendimas - galimybė apvynioti ritinį iš dviejų plėvelės ar tinklelio ritinių vienu metu, o tai leidžia dvigubai greičiau apvynioti ritinį ir darbą atlikti našiau.

Medaliu apdovanotas sprendimas

Gyvulininkystės ūkiams gerai žinoma įmonė „DeLaval" nuolat ieško sprendimų, kurie padėtų pagerinti ūkių veiklos rezultatus. Vienas tokių sprendimų - karvių kūno būklės vertinimo sistema (ang. BCS) - pelnė parodos „Ką pasėsi...2016" medalį. Ant paskirstymo vartų ar savanoriško melžimo sistemoje montuojama kamera registruoja trimatį karvės strėnų vaizdą. Duomenys analizuojami specialia programa ir taip įvertinama karvės būklė. Žinoti kiekvienos karvės kūno būklę konkrečiu laktacijos ciklo metu svarbu, nes galima optimizuoti šėrimą ir pasirūpinti, kad karvės sukauptų pakankamai riebalų atsargų, skatinančių pieno gamybą, reprodukcinį našumą ir gyvulio ilgaamžiškumą.

„DeLaval“ pieninkystės ekspertas ir mokymų vadovasGenadijus Vorobjovas (kairėje) įsitikinęs, kad pieno ūkio sėkmę ir gerus rezultatus lemia tinkamo sprendimo pasirinkimas

Įmonė „DeLaval" neabejoja, kad tik iš tinkamai prižiūrėto veršelio užauga gera, produktyvi karvė, todėl įmonės asortimente - ne tik veršeliams skirti papildai, bet ir patobulintos girdyklėlės, kurias ūkininkai itin noriai renkasi. Pasak „DeLaval" ūkio prekių pardavimo vadovo Edvino Pauželio, tai analogų rinkoje neturinti girdykla, kurios žindukuose sukurta kamera, į kurią papuolęs pienas negrįžta atgal - taip sukuriama tikro karvės spenio imitacija.

Pieno kokybė - ypač svarbus dalykas kiekvienam pieno ūkiui, todėl „DeLaval" gamina įvairiausių rūšių ir tipų ploviklius bei dezinfekcijos priemones, padėsiančias ją užtikrinti. „Įmonė siūlo skirtingos sudėties ir kainos produktus, tačiau nebūtinai tai, kas atrodo brangu, yra brangu, reikia žiūrėti į patį sprendimą", - aiškino E. Pauželis pabrėždamas, kad produktai parenkami atsižvelgiant į ūkio specifiškumą. Didelis dėmesys skiriamas ir aplinkosaugai - produktai sertifikuoti, tinkami naudoti ekologiniuose ūkiuose.

Įmonė „Litmepu" atnaujino grūdų džiovinimo ir sandėliavimo įrangos gamą ir šiuo metu gali pasiūlyti džiovyklas, kurių našumas siekia nuo 50 iki 500 t grūdų per parą, taip pat nuo 50 t iki 20 tūkst. t talpos grūdų sandėliavimo bokštus. Nauja įmonės pristatoma įranga - mobilūs juostiniai transporteriai. „Tai daugiau sėklininkystės ūkiams skirti transporteriai, nepaliekantys grūdų likučių. Jų našumas prasideda nuo 80 t/val.", - pabrėžia įmonės direktorius Algis Juktonis

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos