Įmonė tvirtinasi Latvijoje, plečiasi ir Lietuvoje
2016-04-26

Saldus (Latvija)/Kaunas. Daugiau kaip prieš penkerius metus į Latvijos rinką įžengusi bendrovė „DOJUS agro" nuosekliai vykdo plėtrą ir didina investicijas į žemdirbių aptarnavimo bei mašinų techninės priežiūros kokybę. Saldaus regione atidarytas trečiasis šalyje regioninis technikos prekybos ir aptarnavimo centras.

Pasak „DOJUS agro" generalinio direktoriaus Audriaus Kavaliausko, plėtra kaimyninėje šalyje vykdoma pirmiausia todėl, kad siekiama gerinti įmonės teikiamų paslaugų kokybę, dar labiau sustiprinti pozicijas rinkoje.

„Jei Latvija nebūtų perspektyvi rinka, nebūtume ten ir kojos kėlę", - „Mano ūkiui" sakė Audrius Kavaliauskas. Saldaus regione duris atvėręs technikos pardavimo ir priežiūros centras užima 500 kv. m. Pastato, kuriame anksčiau veikė automobilių prekybos salonas, rekonstrukcijos darbai prasidėjo praėjusių metų rudenį.

Linas agro mob 21 04 01

Simbolinę centro atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės):statybinės  bendrovės atstovas Vilnis Jaunpaulis, įmonių grupės „DOJUS" vadovas Donatas Dailidė, „DOJUS Latvija" valdybos pirmininkė Dita Tjumina ir Dainis Gegeris, Latvijos šilumos, dujų ir vandens technologijų inžinierių sertifikavimo centro vadovas

Susirinkusius žemdirbius pasveikino „DOJUS" įmonių grupės vadovas Donatas Dailidė

A. Kavaliausko teigimu, išlaikyti bendrą visiems įmonės centrams stilių nebuvo paprasta, o ir nebuvo siekta. Statytas ne naujas pastatas, o kitiems poreikiams pritaikytas jau esantis statinys. Svarbiausias dėmesys buvo skiriamas centro funkcionalumui, o ne dizainui. Pusė ploto (apie 250 kv. m) Saldaus centre užima moderni serviso salė.

„Mūsų infrastruktūros plėtra labiau susijusi su tuo, kad siekiame plėstis ir augti, ypač stiprindami popardaviminę veiklą. Naujai technikai parduoti centrų nereikia, reikalinga mašina, telefonas ir klientų kontaktai, - naujo centro atidarymą komentavo A. Kavaliauskas. - Gera, klientams lengvai pasiekiama ir prieinama stacionari vieta reikalinga technikos pirkėjams aptarnauti, mašinoms remontuoti, atsarginėms dalims parduoti. Investavome į Saldus centrą tam, kad klientams būtume lengviau pasiekiami, kad turėtume sąlygas popardaviminę veiklą atlikti kokybiškiau".

„DOJUS agro Latvia" Saldaus technikos prekybos ir priežiūros centras pritaikytas stambiagabaritei technikai įvažiuoti, jame įrengtos modernios mašinų remonto dirbtuvės, prekybos atsarginėmis dalimis parduotuvė, darbuotojų kabinetai. Iš viso centre dirbs iki 5 žmonių, kartu su mobiliais technikos priežiūros inžinieriais komandą sudarys 10 darbuotojų. „DOJUS Latvija" dirba iš viso 66 žmonės, pusė specialistų teikia serviso paslaugas

Saldus technikos prekybos ir priežiūros centre Latvijos žemdirbiams surengtos atvirų durų dienos, per kurias apsilankė apie 100 svečių

Įmonės augimą Latvijos rinkoje „DOJUS agro" vadovas vertina pozityviai. Nepaisant pastarųjų dvejų metų rinkų sąstingio (tiek Latvijos, tiek ir Lietuvos), perspektyvos išlieka teigiamos. Abiejų šalių žemdirbiai delsė investuoti, laukdami, kol pradės veikti Europos Sąjungos paramos priemonės. Neabejotinai tai turėjo įtakos veiklos rezultatams, tačiau, pasak A. Kavaliausko, ES fondai labiau turi įtakos naujos technikos pardavimui.

„Per tuos metus, kurie jau praeityje, išaugo naudotos technikos prekybos, popardaviminės veiklos, serviso, atsarginių dalių prekybos apimtys. Negalima sakyti, kad per tuos dvejus metus visos veiklos rūšys išgyveno nuosmukį", - tikino A. Kavaliauskas, pridurdamas, kad Latvijoje „John Deere" technikos jau dabar užsakyta tiek, kiek per visus praėjusius metus. Ūkininkai gerokai aktyvesni ir Lietuvoje.

Pasak „DOJUS agro" generalinio direktoriaus Audriaus Kavaliausko, Saldus centro atidarymas - ne paskutinė investicija kaimyninėje šalyje. „Planų yra, nes turime įsigiję žemės sklypų ir Valmieroje, ir rytinėje Latvijos dalyje prie Jekabpilio. Ateityje ir ten kažkas bus, bet šiandien dar anksti kalbėti, kada. Jei technikos pardavimai įsibėgės, iki 2020 metų bus atidarytas dar vienas regioninis centras Latvijoje"

„DOJUS agro" Lietuvoje jau turi du (Kauno ir Šiaulių) technikos prekybos ir aptarnavimo centrus bei tris (Panevėžio, Vilniaus ir Šakių) regioninius padalinius. Po poros mėnesių duris atvers atnaujintas regioninis padalinys Šakiuose. A. Kavaliausko teigimu, plėtra regionuose Lietuvoje bus vykdoma ir toliau.

„Bet tai turi žengti koja kojon su mašinų pardavimais ir žemdirbių poreikiu. Investicijų lygis turi atitikti rinkos potencialą. Nebūtų labai protinga pristatyti centrų tam, kad pristatyti. Kiekvienas centras turi atlikti savo funkciją ir nešti naudą to regiono ūkininkams, tuo pačiu jis turi ir mums atsipirkti", - pabrėžė A. Kavaliauskas.

Įmonės plėtros būtinybe neabejoja ir „DOJUS agro" valdybos pirmininkas Pranas Dailidė. Steigti naujus centrus - vadinasi būti arčiau klientų, teikti geresnės kokybės paslaugas ir uždirbti daugiau. „Siekiant, kad žemdirbiai mus vertintų ir pripažintų, servisui ir aptarnavimui turi būti skiriamas prioritetas", - įsitikinęs P. Dailidė.

Jis patikino, kad jokių pokyčių „John Deere" technikos atstovavimo Lietuvoje bei Latvijoje struktūroje neplanuojama ir nenusimato. Jau daugiau kaip 20 metų gyvuojanti ir 15 metų „John Deere" kompanijai atstovaujanti bendrovė „DOJUS agro" dar labiau stiprina verslą.

„Visi sprendimai, kuriuos dabar įgyvendiname, priimti prieš 2-3 metus. Mes stipriname verslą ir neketiname sustoti, - pabrėžė P. Dailidė. - Kad dirbtume dar efektyviau, pertvarkome ne tik materialinę bazę, bet ir valdymą. Viskas vyksta lygiagrečiai, ir galvojame kelis metus į priekį. Virti savo sultyse - reikštų įmonės mirtį, todėl pokyčius darome visur".

Gegužės pradžioje „DOJUS agro" kartu su kompanija „John Deere" Lietuvoje ir Latvijoje surengs John Deere traktorių gamą pristatantį renginį „Road Show". Lietuvoje jis vyks Kėdainių r. „Ingleby" ūkyje. Ūkininkai galės mašinas vairuoti, palyginti. Praktiniame renginyje bus pademonstruotos kai kurios John Deere traktorių galimybės, matuojama traukos galia.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai