Geriausiojo traktoriaus rinkimų finalas - be sensacijų
2016-06-29

Milanas (Italija)/Kaunas. Atrinkti dvidešimtojo konkurso „Metų traktorius 2017" finalininkus rinkimų komisijai šiemet nebuvo sudėtinga. Į dviejų svarbiausių kategorijų („Metų traktorius" ir „Geriausias standartinis traktorius") finalą pateko visi kompanijų pristatyti pretendentai. Aršesnė kova vyko tik tarp specializuotų mašinų: iš septynių kandidatų į finalą pateko keturi specialios paskirties traktoriai.

Pagal konkurso taisykles skirtingų nominacijų finalininkų skaičius yra apribotas: dėl „Metų traktorius" titulo gali varžytis iki 7 modelių, dėl „Geriausias standartinis traktorius" - iki 5, dėl „Geriausias specializuotas traktorius" - iki 4. Už dizainą skiriamo „Auksinis traktorius" įvertinimo gali siekti visų nominacijų finalininkai. Nors iš pradžių buvo diskutuojama svarbiausios nominacijos finalui atrinkti 5 modelius, tačiau daugumos komisijos narių sprendimu finale varžysis visi kompanijų pasiūlyti modeliai.

Traktoriaus rinkimų komisijai, atstovaujančiai 23 Europos valstybėms, savo kandidatus skirtingų nominacijų titului laimėti pateikė trylika traktorių gamintojų. Dvidešimtąjį kartą rengiamame konkurse nėra kelių garsių vardų. Dėl konkurso sąlygos, reglamentuojančios serijinę konkurso dalyvių gamybą, kuri turi būti pradėta šį rugsėjį, pretendentų į finalininkų atranką nepateikė kompanijos „Claas", „John Deere", „Valtra", „Challenger" ir kitos. Tačiau šiemet yra naujų vardų. Pirmą kartą kandidatą į „Metų traktorius" rinkimus pateikė Čekijos traktorių gamintojas „Zetor".

Linas agro mob 21 04 01+ Bioversija 21 04 30

Gegužės pradžioje kandidatus į konkurso „Metų traktorius 2017" skirtingų nominacijų finalą pateikė 13 kompanijų (pernai 15)

Žurnalistams iš viso buvo pristatytos 18 traktorių modelių techninės charakteristikos (praėjusiais metais - 19). Į pernai pirmą kartą įsteigtos nominacijos „Geriausias standartinis traktorius" finalininkų atranką pateikti 4, „Metų traktorius 2017" - 7 modeliai, visi jie ir pateko į konkurso finalą. Trijų pretendentų vardai ir techninės savybės, kompanijų Deutz Fahr", „Case IH" ir „Massey Ferguson" prašymu, negali būti viešinamos iki oficialaus naujų traktorių pristatymo. Specialios paskirties pretendentų į finalą sąraše buvo 7 modeliai.

Konkurso „Metų traktorius" finalininkai

Nominacija „Metų traktorius 2016"

Case IH Optum 300 CVX

Deutz-Fahr 6215

Fendt 516 Vario

Massey Ferguson 6718S

Mc Cormick X8 VT-Drive

Steyr 4145 Profi CVT

Zetor Forterra HD 140

Nominacija „Geriausias standartinis traktorius"

Case IH Luxxum 120

Deutz-Fahr 5120C

Massey Ferguson 5711

New Holland T5.120

Nominacija „Geriausias specializuotas traktorius"

Antonio Carraro Tony 9800 TR

BCS Volcan K105 SDT Dual Steer

Goldoni Q-110

New Holland T4.110 F

Dvidešimtojo konkurso nugalėtojai bus paskelbti lapkričio pradžioje Bolonijoje vyksiančioje parodoje EIMA. Praėjusiais metais geriausio traktoriaus titulą iškovojo Fendt Vario 1050, geriausiu specializuotu traktoriumi pripažintas Same Frutteto S 90.3 ActiveDrive, auksinio traktoriaus titulas už dizainą atiteko Valtra N 174 Versu, o „Geriausias standartinis traktorius" nominacijos laimėtoju paskelbtas Massey Ferguson 5713 SL.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate virtualius renginius: posėdžius, seminarus, konferencijas, kt.?
Orai