Galingiausiam traktoriui - išskirtinis padargas
2014-04-01

Kėdainiai.  Dvidešimt trečius metus gyvuojančioje bendrovėje „Laumetris" paskutinis kovo šeštadienis nė iš tolo nepriminė laisvadienio - gamybiniuose cechuose virė darbas, o dėmesį traukė kieme stovėjęs didžiulis padargas, sukonstruotas pačiam galingiausiam Lietuvos laukuose važinėsiančiam traktoriui.

Bendrovės vadovai Kazimieras Čiurila ir Jonas Putna kartu su darbuotojais suko paskutinius varžtus, tepė dažus, kad užsakymas būtų laiku įvykdytas. „Šio padargo gamyba - mums nemažas iššūkis. Dedame paskutinius štrichus kombinuotam žemės įdirbimo agregatui, kuris tarnaus pačiam galingiausiam Lietuvos laukuose važinėsiančiam traktoriui. Metų pradžioje 670 AG traktorių „Case IH Steiger 600" nusipirko Pakruojo rajono Lygumų žemės ūkio bendrovė. Tokiam galiūnui reikia ir išskirtinių padargų. Mes su pakruojiškiais bendradarbiaujame jau aštuoniolika metų, tad jie mums metė iššūkį - užsakė pagaminti galingajam traktoriui tinkantį žemės įdirbimo agregatą", - sakė „Laumetrio" direktorius K. Čiurila.

Linas Agro 20 06 01

Galingiausias traktorius iš Kėdainių išriedėjo su tik jam pritaikytu 10 metrų pločio kombinuotuoju žemės įdirbimo agregatu

Bendrovė užsakymą įvykdė per mėnesį - sukūrė 12 metrų ilgio agregatą. Vienu važiavimu 10 metrų pločio agregatas sėjai paruoš iš rudens skustą ar suartą dirvą. „Agregatas turi kelias funkcijas: sudėjome dvi eiles diskų, lyginimo eilę, keturias eiles kultivatoriaus stovų ir tankinimo volus. Lygumiškiai valdo daugiau kaip 6000 ha žemės. Šią žiemą iššalo nemaži plotai žiemkenčių. Tikimės, kad naujasis jų traktorius su mūsų agregatu atsėjimo darbus žemdirbiams gerokai palengvins", - sakė įmonės vadovas.

Galingam traktoriui - galingas padargas, turintis net kelias funkcijas

Kombinuotąjį žemės dirbimo agregatą sukonstravo „Laumetrio" konstruktorius Vytautas Trumpaitis. Jam teko daug padirbėti, kad laiku suspėtų parengti brėžinius, pagal kuriuos padargą kūrė beveik visas 65 darbuotojų bendrovės kolektyvas.

„Toks sudėtingas ir greitas užsakymas parodė, kad mes esame susiklausęs ir kompetentingas bei atsakingas kolektyvas. Dirbome kaip darnus orkestras, kuriame svarbus buvo ne tik konstruktoriaus, suvirintojų, bet ir valytojų kokybiškas darbas. Smagu, jog įsitikinome, kad esame darni komanda, galinti priimti net patį sudėtingiausią iššūkį", - šypsojosi bendrovės direktorius J. Putna.

„Laumetryje" pastaruoju metu gaminama apie trisdešimt žemės ūkio padargų. Kėdainiečiai ypač didžiuojasi savalaikėmis pastarojo sezono naujienomis: 12,5 kub. m vandenvežiu (skirtu privežti vandenį prie purkštuvų), akmenų surinktuvu, cukrinių runkelių vežimo puspriekabe plačiais ratais.

Jonas Putna ir Kazimieras Čiurila įvykdę sudėtingą užsakymą įsitikino, kad vadovauja darniai ir darbščiai komandai

„Poilsio ir ilgų atostogų šįmet neturėjome. Kai Europos Sąjungos išmokos trumpam baigėsi, ir dar nežinai, kaip ir kam jos teks ateityje, ūkininkai atsakingiau pradėjo žiūrėti į turimą techniką. Dažnas žemdirbys nebeskuba senų mašinų ir padargų keisti naujais. Turimą techniką vis dažniau patiki remontininkams. Taigi ir mes sulaukiame ne tik naujų padargų užsakymų, bet ir prašymų suremontuoti ar pagaminti daliss seniau įsigytai technikai", - sakė K. Čiurila.

MŪ inf. 

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kurios įstaigos darbą karantino laikotarpiu vertinate geriausiai?
Orai