Galingiausiai technikai – vandeniu „vaikščioti“ galinčios padangos
2016-10-03

Praha/Kaunas. Didelės galios technikai skirtos Mitas padangos padėjo 4 tonas sveriančiam Claas Axos 320 traktoriui „pasivaikščioti" vandeniu. Be masyvių plūduriuojančių padangų traktorius neišvengiamai būtų skendęs. Bet kruopštūs skaičiavimai ir Archimedo dėsnių taikymas padėjo traktoriui sėkmingai plaukti uosto link ir grįžti į sausumą kapitonui nesušlapus kojų.

Korporacijai „Trelleborg Group" priklausantis „Mitas" ir jų partneriai atliko šį triuką rugsėjo viduryje Nyderlanduose. Eksperimento tikslas - parodyti žemės ūkio padangų potencialą su aiškia nuoroda į šiuolaikiniame žemės ūkyje ypač aktualią dirvožemio suspaudimo, suslėgimo problemą.

Vienos didžiausios pasaulyje padangos Mitas 1250/50 R 32 SFT, skirtos žemės ūkio mašinoms, buvo sumontuotos ant galinės Claas traktoriaus ašies, Mitas 750/55 R 30 SFT - ant priekinės.

„Mitas" yra orientuotas į tai, kas naudinga ūkininkams. Plaukiojimo padangos gali ne tik padaryti iš ūkininko traktoriaus jachtą, bet ir užtikrinti didesnį ūkio derlių, nes dėl didesnio padangos kontakto ploto su dirva mažiau spaudžiama dirva", - pastebėjo Pavelas Kotas (Pavel Kott), už Mitas padangas atsakingas vadybininkas. Jo teigimu, bendras sumontuotų padangų oro tūris sudarė sąlygas 4 tonas sveriančiam traktoriui plaukti vandeniu. „Tad įsivaizduokite, kaip švelniai svoris pasiskirsto dirvoje, kai mašina atlieka įprastus darbus", - pridūrė jis.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Didžiulės ant galinės traktoriaus ašies sumontuotos padangos, kurių bendras oro tūris 2 157 l, padėjo 4 t sveriančiam traktoriui plaukti vandeniu


Tam tikru iššūkiu šis eksperimentas tapo ir Claas technika Olandijoje prekiaujančiai įmonei. Jos vadovas Bertas Kuiperis (Bert Kuiper) sakė: „Mes džiaugiamės galėdami būti šio projekto dalimi, kuri rodo žemės ūkio mašinų galimybes kitu kampu. Mes niekada net negalėjome pagalvoti, kad mūsų traktorius galėtų važiuoti vandeniu."

Bendras traktoriaus Claas Axos 320 svoris su pilnu degalų baku, priekiniu svoriu ir vairuotoju buvo 4 068 kg. Mitas padangų apimtys taip pat įspūdingos: 1250/50 R 32 SFT bendras oro tūris 2 157 litro, o 750/55 R 30 SFT - 685 l, kai vardinis slėgis 2,4 bar.

Mitas 1250/50 R 32 SFT padangos skirtos grūdų priekaboms, derliaus nuėmimo kombainams ir kitai galingai žemės ūkio technikai. Padangos yra 2,02 m skersmens ir gali atlaikyti iki 14 tonų apkrovą, važiuojant 10 km/val. greičiu. Sveria 571 kilogramą, tai Super Flexion padangų (SFT) grupei priklausanti pati sunkiausia ir didžiausia padanga kompanijos „Mitas" asortimente.

Pasak Mitas padangomis Lietuvoje prekiaujančios bendrovės „Rytas" direktoriaus Roberto Matijošaičio, šiuo eksperimentu norėta ne tik parodyti pačių padangų dydį, bet ir pabrėžti gamintojo technines galimybes gaminti didžiąsias padangas, skirtas galingiausiai žemės ūkio technikai. Jo įsitikinimu, tokios padangos mūsų rinkoje greičiausiai nesulauks susidomėjimo, nes efektyviausia jas montuoti ant itin galingos technikos, su kuria numatoma dirbti gana didelius plotus. Ypač jos pasiteisintų Amerikos, Ukrainos, Kazachstano kelių dešimčių tūkstančių hektarų masyvuose.

„Tačiau jei bus poreikis, pasiūlysime ir šio dydžio padangas. Žinoma, pakeitę ratlankius, atlikę skaičiavimus, galime prie ūkininkų turimos technikos pritaikyti šias plačiąsias padangas. Bet visgi, manau, kad Lietuvoje jos nebus labai populiari prekė dėl pačių ūkių ir plotų dydžio", - sako R. Matijošaitis, pabrėždamas, kad ir taip nemažai ūkininkų turi padangų dubliavimo įrangą ir dažnai naudoja sudvigubintas padangas.

Pasak bendrovės „Rytas" direktoriaus Roberto Matijošaičio, šiemet plačios padangos buvo ypač paklausios, tačiau jis spėja, kad eksperimente naudotos didžiosios Mitas padangos mūsų šalyje nebus populiari prekė

Didžiosios padangos plotis siekia 1,25 m, tad problemų kiltų ir važiuojant mūsų keliais, nes būtų viršijami leistini technikos gabaritiniai matmenys. Pasak įmonės „Rytas" vadovo, didžiausios parduotos padangos buvo 20 cm siauresnės - jų plotis 1,05 metro (1050 mm).

„Kadangi šiais metais laukai ilgą laiką buvo šlapi, nemažai ūkininkų ieškojo plačių padangų. Plačios padangos išsiskiria dviem privalumais: pirma, jomis galima dirbti ir mažiau gadinti dirvožemį, kai šlapia, antra, važiuojant sunkia technika ir plačiomis padangomis, mažiau slegiama ir spaudžiama dirva", - aiškina R. Matijošaitis.

Įmonė „Mitas" , priklausanti korporacijai  „Trelleborg Group", yra viena iš pirmaujančių žemės ūkio padangų gamintojų Europoje. „Mitas" gamina ir parduoda padangas Mitas ir Cultor prekės ženklais. Įmonė turi tris gamyklas Čekijoje, po vieną Serbijoje ir JAV, taip pat platų pasaulinį pardavimo ir platinimo tinklą.

Video, kaip traktorius „plaukia“ su Mitas padangomis galite pamatyti čia.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai