Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Technika
Dronai keičia ūkininkavimą

Niujorkas. Žemės ūkio dronų technologijos per pastaruosius kelerius metus patobulėjo, o dronų privalumai žemės ūkyje tampa vis labiau akivaizdūs ūkininkams. Dronai žemės ūkyje naudojami sudarant žemėlapius, atliekant ir topografinius matavimus, apdulkinant ir purškiant pasėlius.

Išoriškai žemės ūkio bepilotės skraidyklės niekuo nesiskiria nuo kitų jų tipų. Nepilotuojamų orlaivių naudojimas tiesiog keičiasi, kad atitiktų ūkininkų poreikius. Vis dėlto yra keli dronai, pritaikyti būtent naudojimui žemės ūkyje. Kam naudojami dronai žemės ūkyje?

Precizinis žemės ūkis

Bioversija 22 02 02

Precizinis žemės ūkis reiškia ūkininkų naudojamą derliaus priežiūros metodą, kad būtų užtikrintas, pvz., vandens ir trąšų sąnaudų efektyvumas, didėtų produktyvumas, kokybė ir našumas. Šis terminas taip pat apima graužikų skaičiaus, nepageidaujamų potvynių ir ligų sumažinimą iki minimumo, rašo businessinsider.com

Dronai leidžia ūkininkams nuolat stebėti pasėlių būklę ir galvijų gyvenimo sąlygas iš aukštai, kad būtų greitai pastebėtos problemos, kurios neišryškėtų atliekant patikras tam tikruose žemės plotuose. Pvz., ūkininkas tam tikro laiko intervalo nuotraukoje gali pamatyti, kad dalis jo derliaus nėra tinkamai drėkinama.

Žemėlapių sudarymas

Bepiločių skraidyklių naudojimas pasėlių stebėjimo ar topografinių matavimų procese yra gana paprastas. Daugelis naujesnių žemės ūkio dronų modelių pateikiami su skrydžių planavimo įranga, leidžiančia vartotojui apibrėžti plotą, kurį jis nori aprėpti. Tada programinė įranga nubraižo automatinę skrydžio trasą, o kai kuriais atvejais net paruošia kameros nuotraukas.

Skrisdamas dronas automatiškai fotografuoja, naudodamas ant korpuso esančius jutiklius ir įmontuotą kamerą, ir naudoja GPS, kad nustatytų, kada fotografuoti kiekvieną kadrą. Tačiau jeigu jūsų dronas neturi šių automatinių ypatybių, vienas žmogus turi skraidinti droną, o kitas fotografuoti.

Pasėlių purškimas

2015 metais JAV Federalinė aviacijos administracija patvirtino „Yamaha RMAX" kaip pirmą daugiau kaip 25 kg  sveriantį bepilotį orlaivį trąšų ir pesticidų talpų gabenimui, naudojamų derliaus purškimui. Tokie kaip šis dronai geba purkšti derlių daug tiksliau nei tradicinis purkštuvas. Tai padeda sumažinti išlaidas ir galimą pesticidų poveikį darbininkams, kuriems būtų tekę purkšti šiuos pasėlius rankiniu būdu.

Kiek kainuoja specialieji dronai

Rinkoje esama įvairiausių dronų tipų, bet tik nedaugelis jų yra išskirtiniai. Čia pateikiami bene labiausiai žinomi.

  • „senseFly eBee SQ". „eBee" serija yra populiarus ūkininkų pasirinkimas. Daugiausiai parduodama kompanijos patentuotos „eMotion" programinės įrangos, kurios dėka skrydžio plano sudarymas tampa neįtikėtinai paprastas. Dronas leidžia lengvai užfiksuoti 200 ha vieno skrydžio metu. Kaina: 10 490 JAV dolerių

  • „PrecisionHawk Lancaster 5". „PrecisionHawk" yra dar vienas populiarus ūkininkų pasirenkamas dronas ir šis naujausias modelis turi patobulintą korpusą, lengviau atlaikantį sudėtingus nusileidimus, patobulinto dizaino uodegą, ilgesnius sparnus, todėl stabiliau skrenda, ir pasižymi geresne skrydžio kontrole. Kaina: 12 000 JAV dolerių

  • .„Honeycomb AgDrone". Šis dronas gali skristi 55 minutes ir turi 11 min. rezervinio laiko, kuris aktyvuojamas, jei vėjas nėra itin stiprus. Sparnai pagaminti iš tvirto kevlaro pluoštinio kompozito. Dronas taip pat siūlomas su dvigubomis kameromis. Kaina: 10 000 JAV dolerių

  • „DJI Matrice 100". Dėl dvigubų šio drono baterijų jis gali skristi 40 min. Be to, į paketą įeina standartinis DJI sistemų, pvz., GPS ir skrydžio valdiklio, rinkinys. Kaina: 3 299 JAV dolerių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos