Dėl leidimų žymėtiems degalams eiti į Mokesčių inspekciją nebūtina
2017-06-07

Kaunas. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) parengė atmintinę ūkininkams, padėsiančią susipažinti su paprastesne leidimų įsigyti lengvatiniu akcizų tarifu apmokestinamų dyzelinių degalų, skirtų žemės ūkiui, išdavimo tvarka. Tam pakanka prisijungti prie Mano VMI portalo.

Minėtų leidimų išdavimo tvarką, pagal kurią teikti prašymo ir atsiimti šių leidimų nebereikia vykti į VMI aptarnavimo padalinį, VMI supaprastino daugiau kaip prieš pusmetį, tačiau ūkininkai prie jos dar neįprato. Tuo tikslu ir buvo parengta atmintinė. „Tikimės, jog susipažinę su atmintinėje glaustai ir aiškiai pristatyta naująja tvarka, ūkininkai aktyviai naudosis Mano VMI el. paslauga, leidžiančia atsispausdinti leidimus savarankiškai ir taip taupys savo laiką", - teigė Kauno apskrities VMI viršininkė Judita Stankienė.

Vis dar besitęsiančiais 2016-2017 ūkiniais metais mokesčių mokėtojams Mano VMI paskyrose pateikta apie 90 tūkst. automatiškai sugeneruotų leidimų įsigyti žymėtus degalus - tai 63 proc. visų šiais ūkiniais metais išduotų leidimų žymėtiems degalams, skirtiems žemės ūkiui, įsigyti.

RVAC 21 09 30

Kauno apskrities VMI primena, jog pasikeitus leidimų įsigyti lengvatiniu akcizų tarifu apmokestinamų dyzelinių degalų, skirtų žemės ūkiui, išdavimo tvarkai, mokesčių mokėtojams nebereikia teikti prašymų VMI. Leidimai su apskaičiuotu lengvatinių degalų kiekiu generuojami automatiškai pagal VMI turimus duomenis apie deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir praeitų ūkinių metų (nuo liepos 1 d. iki kitų metų birželio 30 d.) kuro įsigijimų duomenis.

Leidimus ūkininkai ir juridiniai asmenys gali peržiūrėti ir atsispausdinti savarankiškai prisijungę prie Mano VMI portalo. Kuro tiekėjui (degalinei) degalų naudotojai turi pateikti tik asmens dokumentą ir atsispausdintą leidimą (tais atvejais, kai degalus pirks ne tas asmuo, kuriam išduotas leidimas - dar ir įgaliojimą). Leidime yra suformuotas BAR kodas, kurį nuskanavusi degalinė ir kiti degalų tiekėjai gali iš karto leidimo duomenis matyti VMI administruojamoje Akcizų informacinėje sistemoje (AIS) ir fiksuoti kuro įsigijimą, po operacijos pirkimo duomenis pateikti į AIS, ir pan., todėl gazolių įsigijimo apskaitos lentelės tiekėjui teikti taip pat nereikės.  

VMI atkreipia dėmesį, kad norint gauti leidimus lengvatiniu akcizų tarifu apmokestinamiems degalams, skirtiems žuvininkystei ar šildymui, prašymus, kaip ir anksčiau, mokesčių mokėtojams teikti reikės.  

Kauno AVMI, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai