Čekiškų traktorių šou tęsia žygį per Lietuvą
2013-07-15

Kauno r. Žemdirbiams ir šią vasarą pasiūlyta iš arčiau apžiūrėti čekiškus Zetor traktorius - nuo Žemaitijos iki Aukštaitijos driekiasi Zetor gamyklos organizuotas „Family Tractor Show 2013". Patikimi, universalūs, paprasti ir ekonomiški čekiški traktoriai mūsų šalies žemdirbiams kelia vis daugiau simpatijų - tai rodo augančios pardavimų apimtys.

Praėjusią savaitę ryškiai raudonos spalvos Zetor traktoriai švietė Šilalė rajono ūkininko Rimanto Rimkaus valdose ir Aleksandro Stulginskio universiteto bandymų stotyje, o rytoj, liepos 16 d., analogiškas šou organizuojamas Panevėžyje.

„Zetor" importuotojos Lietuvoje įmonės „Specagra" direktorius Renaldas Pelanis šių metų prekyba nesiskundžia. Atvirkščiai - tokiems spartiems pirkimo tempams net nebuvo ruoštasi. „Baigėsi ES parama, tad galvojome, kad pardavimai kris, todėl neužsisakėme daugiau traktorių į sandėlį. Tačiau vienu momentu pajutome, kad atsirado didelis traktorių poreikis, o mūsų sandėliai ištuštėjo", - sako R. Pelanis. Pasak jo, ne vienas ūkininkas jau perka antrą ir trečią Zetor traktorių. O naujausia tendencija yra ta, kad čekiškus traktorius šiemet perka stambių ūkių šeimininkai.

„Lietuvoje dar yra nemažai senų tarybinių traktorių. Žemdirbiai, norintys juos pakeisti, kaip labai gerą pasirinkimą atranda Zetor traktorius. Patikima čekiška kokybė, puiki techninė charakteristika ir patraukli kaina - štai tokie mūsų siūlomos technikos privalumai", - aiškino R. Pelanis

Traktorius Zetor Forterra 135 su nauju 16-os vožtuvų varikliu gavo vieną geriausių įvertinimų Vokietijos žemdirbių asociacijos (DLG) teste. Šis variklis pateko į mažiausiai degalų sunaudojančių ir efektyviai dirbančių traktorių su keturių cilindrų varikliais grupę. Taip pat puikiai buvo įvertinta traktoriaus keliamoji galia, hidraulinis pajėgumas ir traktoriaus manevringumas. „Modernizuoti Forterra HSX modeliai turi maksimaliai komfortišką kabiną, išilgintą bazę ir daug kitų privalumų," - paaiškino R. Pelanis.

Vienas iš jų - Hitch Tronic sistema, tarptautinėje parodoje Lenkijoje „Agrotech 2012" apdovanota aukso medaliu. Ši sistema automatiškai įvertina dirvos paviršių ir parenka reikiamą pasipriešinimo jėgą - mechanizatoriui jau nebereikia to nustatinėti rankiniu būdu. Taupomi degalai, o tai šiuolaikiniam ūkininkui labai svarbu ne tik ekonominiu, bet ir aplinkosauginiu požiūriu. Be to, su tokiu traktoriumi vienodai lengvai ir kokybiškai gali dirbti ir patyręs, ir pradedantysis technikos operatorius. Palikta galimybė Hitch Tronic sistemą atjungti ir dirbti be jos.

„Džiaugiamės, kad Šakiuose atsidarė filialas, kažkaip ramiau, kai viskas vietoje, nes kaip tik dabar labai rimtai svarstome pirkti Zetor traktorių", - sakė Irmantas Žilinskas su sūnumi Aurimu, besidairantys 120-140 AG traktoriaus

Nauja sinchronizuota penkių greičių pavarų dėžė turi 30 + 30 pavarų, papildomai įrengtas 3 sekcijų galios dalytuvas, o slėgis padidintas iki 19 barų. Variklis pasižymi aukštu sukimo momentu su 38 proc. galios rezervo lygiu, be priekaištų užsiveda temperatūros atžvilgiu nepalankiomis sąlygomis, naudoja mažai kuro ir yra ilgaamžis. Variklyje įrengtas kietų dalelių filtras, kuris sumažina emisijas.

Žemdirbiams siūloma atkreipti dėmesį į šių metų naujieną - traktoriuką Zetor Major 80, kuris labai tinka smulkiems ūkiams arba mažesnės galios reikalaujantiems darbams stambiuose ūkiuose. „Klientus labiausiai vilioja šio traktoriaus kaina - 80 AG Major kainuoja 69 900 Lt. Sunku būtų rinkoje surasti pigesnį analogą", - patikina R. Pelanis.

Birštono savivaldybėje ūkininkaujantis Jonas Džervus savo 100 ha ūkiui renkasi čekišką traktorių. „Esu labai geros nuomonės apie čekų techniką, juk nuo seno ši šalis garsėja kaip patikimi gamintojai. Be to, man svarbu ir kad kuro sąnaudos būtų nedidelės", - pabrėžė J. Džervus

Klientams visada labai svarbu, ar garantuojamas geras įsigytos technikos servisas. Pagrindinis atsarginių dalių sandėlis yra Panevėžyje, atidarytas filialas Šakiuose, aptarnavimo centras veikia ir Žemaitijoje. „Labai daug investuojame į servisą, mobilios serviso brigados reaguoja bet kuriuo paros metu", - sako R. Pelanis.

„Zetor" traktoriais prekiauja ir Kaune esanti įmonė „Agroteka". Jos rinkodaros vadovas Daivaras Kačiulis taip pat patikino, kad Zetor traktoriai pastaruoju metu pagal pardavimus yra vieni populiariausių Lietuvoje.

„Manau, pataikome į pirmąjį trejetuką - per pusmetį šalyje parduota gerokai per 60 traktorių. Čekiškas traktorius tikrai populiarus, tinkamas ir patiems mažiausiems, ir stambiems ūkiams. Mūsų žemės ūkio mašinų servisas yra mobilus, veikiantis ištisą parą ir tikrai profesionalus. Niekada nekyla problemų ir dėl atsarginių detalių", - garantavo D. Kačiulis.

Technikos pardavėjai pastebi, kad Lietuvos ūkininkai konservatyvūs ir maždaug 80 proc. klientų pageidavimai būna tokie patys. Pats populiariausias tarp mūsų šalies žemdirbių išlieka modelis Forterra HSX 140 traktorius. „Zetor" gaminamų traktorių galingumas yra nuo 70 iki 140 AG. Nuo 1946-ųjų, kai nuo gamyklos Brno mieste konvejerio nuriedėjo pirmasis Zetor traktorius, jų pagaminta jau 1,2 milijono vienetų. Lietuvoje čekiški traktoriai žinomi jau daugiau kaip du dešimtmečius.

Mišraus ūkio savininkas iš Vilkaviškio rajono Jonas Stasiukaitis renginyje apsilankė su gausia šeima - bus su kuo pasitarti renkantis traktorių. „O savo nuomonę apie traktorių galėsiu pasakyti tik kokius penkerius metus su juo išdirbęs", - tiesiai šviesiai sakė ūkininkas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai