Čekiški traktoriai keičia veidą
2015-12-01

Hanoveris/Brno/Kaunas. Čekiškų traktorių Zetor gamybos 70-mečiui sukurta nauja mašinų dizaino koncepcija, papildytas asortimentas, plečiamas technikos prekybos tinklas. Lietuvos ūkininkai, apsilankę „Zetor" gamykloje, turėjo galimybę ne tik susipažinti su naujausia technika, bet ir ją išbandyti.

Sukurti naują Zetor traktorių dizaino koncepciją čekai patikėjo garsiai Italijos automobilių dizaino ir kėbulų gamybos kompanijai „Pininfarina" (kūrė Ferrari, Alfa Romeo, Lancia ir kt stilių). Bendradarbiavimo su italais rezultatą kompanija „Zetor Tractors" lapkričio mėnesį pristatė Hanoveryje vykusioje parodoje „Agritechnica" ir sulaukė didelio pasaulio žiniasklaidos ir lankytojų dėmesio.

Kaip pasakojo kompanijos „Zetor Tractors" Ryšių skyriaus vadovė Margareta Vigova (Margaréta Víghová), naujuoju „Zetor pagal Pininfarina" dizainu pasipuoš visų Zetor serijų traktoriai. Bendradarbiavimas su Italijos studija „Pininfarina" parodė, kad čekai skiria dėmesį ne tik traktoriaus techninių savybių tobulinimui, bet ir patraukliai bei šiuolaikiškaitraktoriaus išvaizdai. Naują traktorių stiliaus kryptį planuojama įdiegta visuose Zetor modeliuose.

Linas agro mob 21 04 01

Naujo dizaino čekiški Zetor traktoriai pristatyti parodoje „Agritechnica"

Naujasis „Pininfarina" sukurtas dizainas Zetor traktoriams suteikia gerokai daugiau išskirtinumo. Koncepcijos kūrėjai suderino technikos galią, dinamiką ir emocijas, drauge išsaugojo mašinų panaudojimo galimybes ir praktiškumą. Naujo dizaino traktoriuose atsispindi dinamiškumas ir galia. Unikalus variklio gaubtas suteikia mašinai gracijos ir elegantiškumo. Dviejų atspalvių dažai sustiprina atskirtį tarp funkcinių sričių. Dar viena nauja ypatybė - nuo šiol Zetor traktorių ratai bus raudonos spalvos.

„Vertybės, kuriomis „Pininfarina" dalijasi su „Zetor Tractors", skatina nuolat atsinaujinti. Šis požiūris padėjo „Pininfarina" originaliai išreikšti savo kūrybingumą, - parodoje „Agritechnica" teigė Fabijus Filipinis (Fabio Filippini), bendrovės „Pininfarina" vyriausiasis kūrybos vadovas. - Mes labai džiaugiamės pirmuoju mūsų bendradarbiavimo rezultatu. Tai visiškai naujo stiliaus traktorius, kuris išreiškia ne tik mašinos galią ir tvirtumą, bet ir emocijas".

Kompanija „Zetor Tractors" bendradarbiavimą su garsiaisiais „Pininfarina" dizaineriais vertina kaip galimybę išgarsinti čekišką prekės ženklą pasaulyje. Planuojama, kad iš Vokietijoje pasibaigusios parodos „Agritechnica" dizaino koncepcija „Zetor pagal Pininfarina" bus atvežta į gamyklos galeriją Brno mieste, o taip pat pristatoma kitose parodose.

Modernų Zetor traktorių dizainą kūrė Italijos dizaino studija „Pininfarina"

Šiemet pristatyti Zetor Crystal traktoriai

Plečia gamyklą, modernizuoja gamybą

Lietuvos žemdirbiai, kurie jau vairuoja savo ūkiuose traktorius Zetor arba domisi jais, turėjo progą lapkričio pabaigoje apsilankyti „Zetor Tractors" gamykloje, stebėti traktorių surinkimo procesą, susipažinti su įmonės ir mašinų istorija, išbandyti, kaip važiuoja naujausi Zetor modeliai ir juos įvertinti. Žemdirbių išvyką surengė čekiškų traktorių gamintojams Lietuvoje atstovaujanti bendrovė „Specagra".

Šešerius metus čekai nedalyvavo Hanoverio parodoje „Agritechnica" - tam įtakos turėjo pasaulinė finansų krizė. Visą tą laiką jie nuosekliai ir neskubėdami vykdė gamybos proceso pertvarką, investavo į plėtrą ir naujoves. Vienas iš siekių - kad partneriai ir užsakovai vertintų „Zetor Tractors" kaip modernų vakarietišką technikos gamintoją.

Įmonės plėtros investicijos 2014 m. sudarė apie 120 mln. Čekijos kronų (4,5 mln. eurų) - 4 kartus daugiau negu ankstesniais metais. Daugiau kaip trečdalis šių lėšų buvo skirta naujų modelių traktorių serijinei gamybai. Kitos svarbios investicijos - baigiamas statyti logistikos centras ir produkcijos testavimo ekstremalių temperatūrų sąlygomis laboratorija.

Gamyklos atstovas Tomašas Jochmanas (Tomaš Jochman) pasakojo, jog kitais metais planuojama atidaryti naują logistikos centrą sudarys 6000 kv. m produkcijos sandėliavimo ir dar antrątiek ekspedijavimo plotas. To reikia norint užtikrinti sklandžią naujų serijų traktorių gamybą. Vykdydama pertvarką, įmonė daug dėmesio skiria ekologiškumui - mažina dujų emisiją, o kartu ir energijos sąnaudas.

Nuo istorijos iki šiandienos

Pažintį su „Zetor Tractors" žemdirbiai pradėjo nuo Zetor galerijos, kuri duris atvėrė 2013 m., o šiemet rekonstruota. Galerijoje surinkta įmonėje gamintų traktorių kolekcija, įrengti interaktyvūs stendai, leidžiantys susipažinti su mašinų variklių, pagrindinių mazgų darbu, pasisemti aktualiausios vaizdo informacijos apie įmonės produkciją ir kt. Apsilankymo metu galerijoje buvo demonstruojami ir traktorių Zetor Major 80, Zetor Proxima power 90 ir Zetor Crystal 160 modeliai.

Įmonės galerija atverta visiems lankytojams

„Zetor Tractors" plečia traktorių asortimentą nuo keturių iki šešių serijų, modelių diapazonas apims mašinas nuo 50 iki 200 AG. Prieš dvejus metus traktorių asortimentą papildė Major, šiemet - Crystal serija, kurios naujausi 144 ir 163 AG modeliai su 6 cl. varikliu. Sukurtas ir Crystal traktoriaus su 3 cl. varikliu prototipas, kurio galia siekia 49 AG. Major serijos pasiūla pasipildys modeliais su 4 cl. varikliais, kurių pajėgumas 73,2 AG. Mažiems gyvulininkystės ūkiams skirtų traktorių degalų bako talpa - 120 l, maksimalus važiavimo greitis - 40 km/val.

Gamyklos teritorijos kalvotoje trasoje ūkininkams buvo sudaryta galimybė išmėginti važiavimą traktoriais Zetor Proxima power 90, Zetor Proxima 100, Zetor Forterra 140 ir Zetor Crystal 160. Daugeliui pirmiausia norėjosi išbandyti naujausią modelį.

Išbandę važiavimą Zetor traktoriais, ūkininkai dar ilgai juos aptarinėjo

Anykščių rajono ūkininkas Alvydas Jurkėnas po bandomojo važiavimo pastebėjo, kad galingesnio traktoriaus ratų bazė yra pailginta, o tai suteikia daugiau stabilumo; traktorius komfortiškas; jį lengva valdyti; didelių privalumų suteikia šlapio tipo disko sankaba.

Savo ūkyje A. Jurkėnas naudoja įvairius traktorius: Yanmar (50 AG) skirtas sodininkystei ir uogininkystei, Fendt dirba laukuose žemės darbus, juo krauna grūdus, John Deere naudoja bulvininkystei, laukininkystei; Belarus - dažniau uogininkystei, o Zetor skirtas kultivavimui, arimui, transportavimui.

„Naują Zetor traktorių pirkau sausio mėnesį, prieš tai pardaviau 2008-ųjų Zetor, kuris buvo 125 AG. Norėjosi stipresnio ir tobulesnio - ilgesnio, sunkesnio, su amortizuojančiu tiltu, tokį ir įsigijau", - sakė A. Jurkėnas.

Pasak bendrovės „Specagra" pardavimų vadovo Gintaro Balilionio, traktorius Zetor perka ir augalininkai, ir gyvulininkai, ir nedideli ūkiai, ir verslo įmonės, t. y. tie, kuriems rūpi realus technikos atsiperkamumas, racionalus investavimas, kurie supranta kainos ir kokybės santykio svarbą.

Bendrovės „Specagra" pardavimų vadovui Gintarui Balilioniui (centre) teko atsakyti į daugybę klausimų. Nuotraukoje - su ūkininkais Arūnu Krikščiūnu (kairėje) ir Juozu Motiejausku

Zetor gamintojų produkcija leidžia patenkinti įvairių ūkių poreikius, jei tiems ūkiams nėra reikalinga labai galinga technika labai sunkiems darbams, nes Zetor nesiorientuoja į maksimalią galia. Lietuvoje iš Zetor traktorių labiausiai populiarūs yra 140 AG traktoriai, nes juos įmanoma panaudoti universaliai: ir arimui, ir kultivavimui, ir priekabos traukimui ir kitiems darbams", - sako G. Balilionis.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai