Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Technika
Kinų žemės ūkis robotizuojasi

Honkongas. Europa diskutuoja apie autonomines mašinas, o Kinijoje vyksta jų demonstracijos. Tiesa, didžiausi skeptikai daro prielaidą, kad internete platinami vaizdai gali būti tobula kompiuterinė animacija.

Anot pranešimų, autonominės technikos pristatymą netoli Honkongo, Kinijoje, surengė kompanijos „Country Garden“ dukterinė įmonė „Guangdong Haoyun Technology Co“. Jei nekreipti dėmesio į rožinę mašinų spalvą, traktorius atrodo panašus į „Case IH“, o kombainas primena „John Deere“ S serijos mašiną.

Per demonstracijos rožinis kombainas sudorojo 200 ha ryžių lauko derlių maždaug per 10 valandų. Nuimti šį plotą rankomis 500 žmonių užtruktų ne vieną dieną. Visa technika dirbo 2,5 cm tikslumu.

Bioversija 22 02 02

Nurodoma, kad derliaus dorojimo mašiną valdo dirbtinis intelektas, renkantis duomenis iš skirtingų debesijos modulių. Tai apima kūlimo, valymo parametrų valdymą ir galimybę visiškai savarankiškai ištuštinti bunkerį į priekabas.

Apžvalgininkai pabrėžia, kad autonominių mašinų tema aktuali, bet kartu kyla jų veiklos saugumo užtikrinimo problemų. Todėl, pavyzdžiui, Šiaurės Amerikoje šio segmento plėtra nevyksta sparčiai.

Autonominių mašinų įdarbinimas mažiau problemiškas tuose pasaulio regionuose, kur saugumo ir atsakomybės (mašinų gedimo atveju) klausimai nėra keliami labai griežtai. Todėl manoma, kad prekyba robotais sparčiau vyks Rytų Europos ir Pietų Amerikos šalyse.

Iš anksčiau gerai žinomų ir plačiai pristatytų autonominių mašinų projektų plėtra beveik nevyksta. Ateities traktoriumi vadinamas Case IH Autonomous Concept Tractor (pagamintas panaudojus Case IH Magnum modelio bazę), pelnęs ne vieną apdovanojimą, dar nėra parduotas nuo jo pristatymo 2016 m. Jo „pusbrolio“ New Holland T8 NHDrive likimas toks pats.

Ne ką geriau sekasi ir „John Deere“ sukurtoms koncepcijoms. Tačiau pastaroji paspartino savo projektus, įsigijusi už 250 milijonų JAV  dolerių Silicio slėnio startuolį „Bear Flag Robotics“, kuriantį autonomines technologijas. „Bear Flag Robotics“ puslapiuose teigiama, kad kompanija nori automatizuoti žemdirbystės techniką ir taip sumažinti maisto auginimo kaštus.

Šaltinis: farm-connexion.com
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos