Akademija (Kauno r.). Barstant trąšas ar purškiant augalų apsaugos priemones, tikslumas tampa vienu iš svarbiausių kriterijų, todėl žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės plečia šios įrangos asortimentą. Neatsitiktinai ir parodos „Ką pasėsi... 2018" medalininkų gretose - ne tik savaeigis purkštuvas, trąšų barstomoji, bet ir purškimo nuostolius mažinantys purkštukai.
Parodos medaliu apdovanoti asimetriški dvisraučiai inžektoriniai pneumohidrauliniai purkštukai Lechler IDTAne vienoje šalyje įregistruoti kaip purškimo nuostolius mažinanti įranga. Vokiškais purkštukais mūsų šalyje prekiauti J. Gudino įmonė pradėjo maždaug prieš dvejus metus. „Jų privalumus mūsų šalies ūkininkai gerai vertina, todėl jų pardavimai auga. Mūsų partneriai vokiečiai net stebisi, kad Lietuvos rinka maža, tačiau labai inovatyvi", - sakė įmonės vadovas Julius Gudinas. Beje, pernykštėje parodoje „Agritechnica" šie purkštukai apdovanoti sidabro medaliu.
Pasak Juliaus Gudino, mūsų šalies ūkininkai vertina naujuosius purškimo nuostolius mažinančius purkštukus. Šalio jo - taip pat įmonėje dirbantis sūnus Karolis
Pasak J. Gudino, asimetriški dvisraučiai inžektoriniai pneumohidrauliniai purkštukai Lechler IDTA sukurti siekiant pagerinti apipurškiamų paviršių padengimą ir užtikrinti augalų apsaugos produktų naudotojų saugumą. Šių purkštukų, kurie gali būti nuo 02 iki 08 dydžių, inžektorius ir kiaurymė gaminami iš keramikos.
„Tai intensyviam darbui sunkiomis sąlygomis, net esant vėjui, taip pat prie vandens telkinių dirbti pritaikyti purkštukai, turintys du skirtingus išpurškimo kampus. Tyrimai rodo, kad dvisraučiais inžektoriniais pneumohidrauliniais IDTA purkštukais apipurškiamų vertikalių paviršių padengimo laipsnis yra du kartus didesnis, negu purškiant įprastais inžektoriniais plokščiasraučiais purkštukais", - privalumus aiškino J. Gudinas.
Šie purkštukai gali būti naudojami tiek naujuose, tiek ir atnaujintuose purkštuvuose. Siekiant užtikrinti augalų apsaugos produktų naudotojų saugumą, IDTA purkštukų antgalis ir greitajungė veržlė sudaro vieną nedalomą vienetą. Tai gerokai palengvina jo montavimą ant purkštuvo sijos. Patentuota ir purkštuko inžektoriaus konstrukcija. Dabar, norint išardyti purkštuką, nereikia jokių įrankių - inžektorių saugiai galima išimti rankomis, vien tik dėvint apsaugines pirštines.
Beria, kiek reikia ir kur reikia
Bendrovės „Ivabaltė" naujovė - prikabinama išcentrinė trąšų barstomoji Rauch Axent 100.1. Dideliems ūkiams skirta barstomoji (jos bunkerio talpa -9 t trąšų) pritaikyta tiksliajai žemdirbystei.
Įmonės vadybininko Mariaus Masandavičiaus teigimu, šia prikabinama barstomąja, kaip ir pakabinama, galima labai tiksliai išbarstyti trąšas dirbant su laukų žemėlapiais. „Tikslumą užtikrina EMS technologija - ant kiekvieno disko sumontuota elektroninė svėrimo sistema", - išskirtinumą pabrėžė M. Masandavičius.
Mariaus Masandavičiaus teigimu, prikabinama išcentrine trąšų barstomąja Rauch Axent 100.1, kaip ir pakabinama, galima labai tiksliai išbarstyti trąšas dirbant su laukų žemėlapiais
Šia barstomąja galima ne tik tiksliai reikiama norma išbarstyti mineralines trąšas, bet ir paskleisti kalkes - tereikia barstomosios gale sumontuoti kalkių skleistuvą. Pernai šio modelio trąšų barstomąsias įsigijo du ūkininkai - po vieną iš Lietuvos ir Latvijos.
„Didiesiems ūkiams ypač aktualu išberti trąšas kuo tiksliau - ir dėl trąšų kainų, ir dėl ekologinių reikalavimų. Norint išlaikyti tolygų augalų augimą ir derlių, reikia berti tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia. O tam reikalingi ne tik tręšimo žemėlapiai, bet ir tiksliai trąšas išberti galinčios barstomosios", - teigė „Ivabaltės" atstovas.
Purkšti galima važiuojant dideliu greičiu
Parodos medaliu apdovanotas ir bendrovės „Audrokesta" pristatytas savaeigis purkštuvas Horsch Leeb PT350. Šį naujos kartos purkštuvą pirmą kartą gamintojas pristatė prieš dvejus metus, prieš tai jis 4 m. testuotas ir bandytas.
„Savaeigis purkštuvas Horsch Leeb PT350 - tai aukštos kokybės ir komplektacijos mašina, gerokai pranašesnė už ankstesnį modelį", - teigė Mindaugas Dailidė
„Tai aukštos kokybės ir komplektacijos mašina, gerokai pranašesnė už ankstesnį modelį. Vienas iš privalumų - nuo 1,4 iki 1,6 m reguliuojama prošvaisa. Purkštuve montuojamas dar galingesnis 354 AG variklis, todėl su 36 m darbinio pločio sijomis galima dirbti dar našiau. Svarbiausia, kad šio purkštuvo darbinis greitis - 17-20 km/val., o galulaukėse galima suktis nuo 10 iki 15 km/val. greičiu", - pagrindinius išskirtinumus vardijo bendrovės „Audrokesta" technikos pardavimų specialistas Virginijus Dailidė.
Per dieną savaeigiu purkštuvu galima nupurkšti iki 400 hektarų. Galimybė išplatinti važiuoklę nuo 2,25 iki 3 m leidžia purkšti skirtingas kultūras važiuojant skirtingo pločio tarpvėžėmis. Purkštuvas komplektuojamas su nerūdijančio plieno 5 000 l rezervuaru.
V. Dailidės pastebėjimu, mūsų šalies ūkininkai labai gerai suvokia aukštesnės kokybės mašinų naudą, tai patvirtina ir įmonės rezultatai - per pirmąjį šių metų ketvirtį parduota apie 15 purkštuvų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Mažėjantys technikos pardavimai keičia rinkos dinamiką
2024-09-13 -
Atnaujintoje metodikoje padidintas traktoriaus galios poreikis
2024-09-10 -
Elektriniai traktoriai: tyli revoliucija, transformuojanti žemės ūkį
2024-09-03
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)