


Paryžius/Kaunas. Prancūzijos sostinėje prasidėjusi paroda „Sima 2017" lankytojus pasitiko šūkiu „Ūkininikavimas per ateinantį dešimtmetį", kuris nubrėžė, kas šiųmečiame renginyje aktualiausia - ūkininkavimas skaitmeniniame amžiuje, efektyvus automatinių technologijų naudojimas, naujų ekologinių modelių paieška ir genomika.
Kaip ir kiekviena paroda, „Sima 2017" svarbi arena žemės ūkio technikos naujovėms pristatyti. Čia dalyvauja visos pagrindinės technikos kompanijos.
Automatika žemės ūkio technikoje užima vis svarbesnę vietą. Išbandomi ne tik paprasti, pasėlius automatiškai purškiantys robotai, bet ir savaeigės, kur kas sudėtingesnės konstrukcijos mašinos, važiuojančios be operatoriaus. Karvių melžimo ir šėrimo robotai - jau seniai tapo pieno ūkių kasdienybė. Skaičiuojama, kad robotizuotoms sistemoms žemės ūkis yra antroji pagal dydį rinka. Jos apimtis 2020 m. turėtų sudaryti 16,3 mlrd. JAV dolerių.
CNH koncernui priklausančios kompanijos „New Holland" ekspozicijoje demonstruojamas autonominis traktorius, įvertintas parodos sidabro medaliu. Skirtingai nei kitos šiam koncernui priklausančios įmonės „Case IH" autonominės mašinos, New Holland NHDrive prototipas gali ir pats važiuoti, ir būti valdomas žmogaus, t. y. turi kabiną.
„Sima 2017" demonstruojamos skirtingos autonominių traktorių koncepcijos: Case IH Magnum (viršuje) ir New Holland NHDrive (apačioje)
New Holland NHDrivekoncepcija sukurta ant T8 Blue Power modelio bazės, bendradarbiaujant su bendrove „Autonomous Solutions Incorporated", kuri yra bekelės autonominių sprendimų lyderis. Traktorius gali būti valdomas operatoriaus arba nuotoliniu būdu stacionariu kompiuteriu ar planšete. Agreguojama su sėjamąją mašina gali pradėti sėją tuoj pat nuėmus derlių kombainu.
Traktoriaus ir prikabinto padargo darbo nustatymus ūkininkas gali pasiekti bet kuriuo metu, būdamas bet kurioje vietoje ir jei reikia, juos keisti, tačiau žmogaus įsikišimo gali ir neprireikti. Mašinoje įdiegta Tiksliojo žemės valdymo sistema PLM (angl. Precision Land Management), kuri leidžia pasiekti maksimalų technikos darbo našumą ir efektyvumą. Be to, ji eliminuoja žmogiškojo faktoriaus klaidų riziką.
Autonominis NHDrive traktorius turi tokią pat kabiną kaip ir standartinis New Holland T8 modelis, todėl gali būti valdomas žmogaus ir atlikti tokius darbus, kuriuos automatiškai kol kas neįmanoma atlikti, pavyzdžiui, dirbti su priekiniu krautuvu ar atlikti transporto darbus, kuriems reikalingi dideli greičiai. Tikėtina, kad ateityje ir visuose kituose New Holland traktoriuose bus galima NHDrive technologija.
Paroda „Sima 2017" Paryžiuje vyks iki kovo 2 dienos. Joje dalyvauja 1 770 kompanijų iš 42 valstybių. Organizatorių teigimu, šiemet sulaukta 8 proc. daugiau užsienio dalyvių nei 2015-aisiais, kuomet parodoje apsilankė 240 tūkst. lankytojų iš 142 valstybių.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Bankrutavo „John Deere“ atstovas Nyderlanduose: technika keliauja į aukcioną
2025-04-23 -
Europos traktorių rinka nusirito į dešimtmečio žemumas
2025-04-15 -
Šeštos kartos „Valtra“ traktorius – prestižinių apdovanojimų viršūnėse
2025-04-11
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)