Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Technika
Antrą kartą surengtame skutiklių šou žiūrovų netrūko

Akademija (Kėdainių r.). Kaip vienodomis sąlygomis dirba skirtingų gamintojų skutikliai, parodos „Agrovizija 2022“ lankytojai galėjo įvertinti paskutinę parodos dieną. Šešios įmonės pristatė po vieną skutiklį.

Antrą kartą parodos „Agrovizija“ istorijoje surengtame renginyje (pirmą kartą skutiklių šou įvyko 2019 m. ir buvo pristatytos 8 mašinos) atstovaujamų gamintojų skutiklius ir jų darbą realiomis sąlygomis pristatė „Specagra“, „Margučiai“, „Agrokoncerno technika“, „Dotnuva Baltic“, „Väderstad“ ir „Hegvita“.

Kiekvienos įmonės atstovai trumpai papasakojo apie pristatomų mašinų konstrukcinius ir inžinerinius sprendimus, pateikė svarbiausius techninius parametrus.

Bioversija 22 02 02

Skutiklių šou žiūrovai galėjo stebėti ir įvertinti, kaip dirba Unia Ares XL 6, Rol/EX Taurus, Bednar XO 5000F, Kverneland Qualidisc Pro 5001T, Väderstad Carrier 650, Agro-Mazs BTC 50 žemės dirbimo mašinos.

Visos šešios demonstruotos mašinos – diskinės, galinčios dirbti ne tik sekliai, bet ir giliau, pvz., iki 15 cm gyliu. Tad gali būti naudojamos ne tik pabiroms sudaiginti po javapjūtės, bet ir žemei dirbti, tarpiniams pasėliams supjaustyti ir su žeme sumaišyti. Svarbi skutimo funkcija, ypač kai sausa, gilesniuose dirvos sluoksniuose esančios drėgmės taupymas.

Trys demonstruotos mašinos buvo 5 m, trys – 6 m darbinio pločio.

Skutiklių šou, kaip ir purkštuvų, – nemažai žiūrovų pritraukiantis renginys, nes pamatyti, kaip skirtingų gamintojų mašinos vienoje vietoje dirba realiomis sąlygomis ne tik įdomu, bet ir naudinga, ypač galvojant apie ūkio technikos parko atnaujinimą.

Beje, parodos programoje buvo numatyta skutiklių darbą, kaip ir purkštuvų, demonstruoti dvi dienas, tačiau iš vakaro praūžęs stiprus lietus planus pakeitė – žemės dirbimo mašinas nuspręsta pristatyti tik paskutinę parodos dieną, bet jų darbą lankytojai galėjo stebėti du kartus tą pačią dieną.

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos