Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Technika
Amerikietiški traktoriai riedės ir Kuboje

Havana. Šį mėnesį pasirašyta sutartis, pagal kurią kompanija „John Deere“ turėtų parduoti traktorius Kubai. Tai būtų pirmasis JAV technikos gamintojų tiesioginis pardavimas šiai šaliai. Tai jau antroji JAV bendrovė, kuri pradeda prekiauti Kuboje.

Sutartis tarp „John Deere“ ir Kubos pasirašyta Havanoje vykusioje parodoje. Ji numato, kad JAV bendrovė į šią salą per 4 metus patieks 700 traktorių ir su jais susijusių padargų.

„Farm Equipment Magazine“ praneša, kad didžioji dalis traktorių bus 5000 serijos gaminiai, turintys nuo 75 iki 115 AG variklius. „John Deere“ teigia, kad šie traktoriai padės Kubai pagerinti maisto saugumą. Pirmieji „John Deere“ traktoriai į Kubą turėtų atkeliauti jau lapkričio viduryje.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Pranešimas paskelbtas praėjus dienai po to, kai kitos JAV technikos gamintojos „Caterpillar“ atstovas pranešė, kad atidaro  platinimo centrą Kuboje. Šiai JAV kompanijai atstovauja Puerto Rike registruota „Pimco“ bendrovė.  

„Caterpillar“ projektuoja, gamina, parduoda įvairius mechanizmus ir variklius, taip pat siūlo finansines paslaugas bei draudimą savo klientams per pasaulinį franšizės tinklą. Ši kompanija yra stambiausia statybinių įrenginių bei kasybos padargų, dyzelinių ir dujinių variklių, industrinių dujinių turbinų gamintoja pasaulyje. Jos gaminiai dažniausiai žymimi „Caterpillar Yellow“ ir CAT logotipais.

Abi bendrovės, atrodo, lenktyniauja, siekdamos įsitvirtinti Kuboje prieš tai, kol JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija uždraus prekybos santykius su  Kuba. JAV prezidento administracija yra pareiškusi, kad visi iki draudimo įsigaliojimo pasirašyti susitarimai galios. D. Trumpas dar birželį pareiškė, kad draudimo smulkmenos paaiškės per 90 dienų, tačiau jos iki šiol nėra paviešintos.

Marielio specialioji ekonominė zona jau pasirengusi priimti investuotojus. Marielio specialiosios ekonominės zonos nuotrauka (zedmariel.com)

Abi JAV kompanijos įsikurs specialioje Marielio ekonominio vystymosi zonoje šalia jūrų uosto. Joje dirbs 31 bendrovė iš 14 pasaulio šalių, devynios bendrovės jau pradėjo veiklą. Šią zoną valdo Kubos kariuomenės kontroliuojama įmonė.

Dar 2016 metais JAV kompanija „Cleber LLC“  gavo JAV vyriausybės licenciją parduoti traktorius Kubai, bet dėl salos biurokratinių kliūčių savo sumanymo taip ir neįgyvendino.

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos