Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Spaudos centras
„Nando“ apyvarta augo 51 procentu
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Kaunas. Produktus ūkių efektyvumui gerinti kurianti įmonių grupė „Nando“ 2022 m. fiksavo 51 proc. augusią apyvartą, palyginti su 2021-aisiais. Ji viršijo 4,1 mln. eurų.

Plečiantis gamybos apimčiai, 55 proc. padaugėjo darbuotojų, o dirvožemio ir bendrovės mikrobiologinių produktų sąveikos tyrimai pradėti naujose plėtros rinkose.

„Beveik visus sektorius pernai lydėję išbandymai neaplenkė ir mūsų. Karas Ukrainoje, energetikos krizė, auganti infliacija neleido pasiekti planuoto didesnio augimo. Neapibrėžtumas, trikdžiai skirtingų rinkų ekonomikose, ypač vienoje bendrovei svarbių rinkų – Ukrainoje.

Bioversija 2024 04 15 m7

Visgi šiuos iššūkius iš dalies pavyko suvaldyti ir fiksavome reikšmingą grupės augimą. Priežastimis išskirčiau komandoje svarbų vaidmenį atliekančius mokslininkus, jų kuriamas inovacijas ir ūkininkų pasitikėjimą. Dėl išaugusių trąšų kainų padidėjo dėmesys ūkio efektyvumą gerinantiems mikrobiologiniams produktams. Dėl to šiandien mūsų produktus pasaulio rinkose jau yra naudoję 30–40 tūkst. ūkininkų“, – komentuoja įmonės vadovas Justinas Taruška.

Praėjusiais metais „Nando“ paleido naujas technologines linijas – plėtė paviršių aktyvinančių medžiagų gamybą. Pernai taip pat pradėti dirvožemio ir mikrobiologinių produktų sąveikos tyrimai Vidurio, Vakarų Europoje, Centrinėje ir Pietų Afrikoje.

Šiuo metu įmonė vykdo eksportą į bene 20 šalių, o perspektyviausiomis kryptimis mato Europos regioną, Centrinę Aziją, Pietų Ameriką ir Afriką.

Šiandien įmonės krepšelyje – daugiau nei 50 produktų. Tai – mikrobiologiniai produktai augalų augimo sąlygoms ir dirvožemio būklei gerinti, taip pat paviršiaus aktyviosios medžiagos, gerinančios augalų apsaugos priemonių ir trąšų efektyvumą, kartu leidžiančios sumažinti jų kiekį. Bendrovė siūlo ir priemones tvarkyti, kompostuoti mėšlui, dujų emisijai mažinti ir sprendimus pramonei – nuotekoms, atliekoms tvarkyti ir aplinkos sąlygoms gerinti.

Parengta: pagal „Nando“ inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos