


Vilnius. Lietuvos augalų apsaugos asociacija įsiliejo į tarptautinį „CropLife“ tinklą ir plečia savo veiklą. Asociacija nuo šiol prisistatys „CropLife Lietuva“ vardu.
„Per du dešimtmečius išaugome augalų apsaugos produktų asociacijos marškinius, o tapimas „CropLife Lietuva“ atveria galimybes augti ir siūlyti progresyviausius sprendimus tvariam žemės ūkiui neapsiribojant vien augalų apsaugos produktais.
Naujos veiklos sritys apims tokias inovacijas, kaip tikslioji ir skaitmeninė žemdirbystė, pažangias augalų biotechnologijas, naujų, atsparesnių veislių išvedimą, pasaulyje populiarėjančius ir nuolat tobulinamus biopesticidus“, – sako „CropLife Lietuva“ direktorė Zita Varanavičienė.
Pasak jos, organizacija tęs svarbius darbus kovojant su nelegalios produkcijos naudojimu.
Z. Varanavičienės teigimu, ES žaliojo kurso, strategijos „Nuo lauko iki stalo“ ir bioįvairovės išsaugojimo tikslai iki 2030 m. skatina reikšmingus pokyčius žemės ūkyje. Tad organizacija skirs didelį dėmesį sektoriaus tvarumui didinti ir inovacijoms, kurios gali užtikrinti tvarią žemės ūkio plėtrą.
„Šiandien augalininkystė – svarbių pokyčių epicentre. Iš vienos pusės, auga tvarumo reikalavimai iš visuomenės ir institucijų. Iš kitos – daugėja gyventojų, kuriems reikia užtikrinti maisto pakankamumą ir prieinamumą finansine prasme. Šiuos du dėmenis leidžia suderinti žemės ūkio inovacijos, kurios leistų su mažiau išgauti daugiau.
Žemės ūkyje turime remtis mokslo laimėjimais, kad augintume saugų ir prieinama maistą tausodami gamtos išteklius. Būdami „CropLife Lietuva“ galėsime dar geriau atliepti tvaraus progreso poreikius, taip pat padėti Lietuvos ūkininkams pasirinkti tinkamiausius sprendimus jų ūkiams, žengiantiems tvarumo ir efektyvumo keliu“, – įsitikinusi Z. Varanavičienė.
„CropLife“ – tarptautinė organizacija, turinti padalinius Europoje, JAV, Kanadoje, Azijoje, Afrikoje ir Vidurio rytuose, Brazilijoje. Lietuvos augalų apsaugos asociacija buvo „CropLife“ Europinės organizacijos „CropLife Europe“ nare nuo 2000-ųjų.
Taip pat šia tema skaitykite
-
J. Bakšys: anglies kaupimo ūkininkavimas tinka bet kokio dydžio ūkiui
2025-05-02 -
Vilkyškių pieninė ir „Žemaitijos pienas“ dėl dividendų nusprendė skirtingai
2025-04-30 -
„Biržų duonos“ vairą perima Andrius Kurganovas
2025-04-29
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)