Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Ketina pirkti 500 vagonų grūdams vežti
Asociatyvi Pixabay nuotr.

Vilnius. Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ ketina įsigyti iki 500 naujų vagonų grūdams pervežti.

Vagonai bus įsigyjami etapais – pirmiausia planuojama įsigyti 300, ketvirtadienį pranešė bendrovė.

„LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė sako, kad vagonai perkami atsižvelgiant į augantį rinkos poreikį, jie pirmiausia bus naudojami šalies viduje ir gabenant grūdus į Klaipėdos uostą.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Prognozuojant nuoseklų grūdų pervežimo geležinkelių transportu apimčių augimą išplėstas vagonų parkas suteiks daugiau galimybių esamiems ir būsimiems klientams pasiūlyti konkurencingų pervežimo sprendimų“, – pranešime sako E. Šimė.

Planuojama, kad pirmieji vagonai bendrovę pasieks jau 2024 metų antroje pusėje, o tikslesni įsigijimo terminai paaiškės baigus konkursą.

LTG komunikacijos partnerė Kotryna Dzikaraitė BNS teigė, kad jau atliktas rinkos tyrimas ir ruošiamasi skelbti tarptautinį konkursą.

Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos vadovas Karolis Šimas anksčiau BNS teigė, kad grūdams skirtų vagonų trūkumas išryškėjo pastaraisiais metais, kai neliko galimybės laikinai pasinaudoti iš rytinių kaimynių atvykstančiais tranzitinių krovinių vagonais. 

Anot jo, verslas yra pasiryžęs įsipareigoti nuomotis naujus „LTG Cargo“ vagonus, jeigu kaina būtų priimtina, tačiau grūdininkai tuomet baiminosi, kad bendrovės deklaracijos dėl vagonų pirkimo nebūtų eilinis pažadas.

Grūdų pervežimai šiuo metu siekia apie 13–14 proc. visų geležinkelių krovinių apimčių ir kasmet auga.

Šiuo metu „LTG Cargo“ turi apie 1,2 tūkst. grūdams skirtų vagonų. Numatoma, kad išplėtusi jų parką bendrovė per metus galės papildomai pervežti iki 1 mln. tonų grūdų. Pernai ji pervežė apie 3,7 mln. tonų grūdų, iš jų beveik 2,3 mln. tonų – klientams Lietuvoje.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos