Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Spaudos centras
G. Landsbergis: Lenkijos ūkininkų akcija primena tam tikras hibridines operacijas
Jurijus Azanovas (URM nuotr.)

Vilnius. Lenkijos ūkininkų akcija dėl ukrainietiškų grūdų planuojant blokuoti kelią pasienyje su Lietuva primena tam tikras hibridines operacijas, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Akivaizdu, kad tai primena tam tikras hibridines operacijas, kurios intensyviai išnaudojamos Rusijos propagandos. Noriu tikėti, kad mūsų partneriai Lenkijoje tai vertina taip pat, kaip ir mes, ir visomis išgalėmis ieškosime būdų, kaip užkirsti, kad tai nesiplėtotų“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Ministras pabrėžė, kad veiksmai, planuojami Suvalkų koridoriuje, jau primena ne protesto akcijas, o akcijas, nukreiptas tiek prieš Lenkijos, tiek Lietuvos nacionalinį saugumą.

Bioversija 2024 04 15 m7

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai ketina nuo kovo 1 d. savaitę blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, nes nuogąstauja, kad dalis į Lietuvą įvežtų ukrainietiškų grūdų vėl grįžta į Lenkiją.

Vidaus reikalų Agnė Bilotaitė teigė, kad Lietuvos institucijos ruošiasi būsimai akcijai.

„Tai aptarta su mūsų tarnybų vadovais, įsivertintos galimos rizikos ir tie nepatogumai, kurie gali kilti Lietuvos pusėje. Esame aptarę, kad mūsų pareigūnai pasirengę užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą, ir tai, kad kuo mažiau nepatogumų kiltų mūsų gyventojams“, – tvirtino ji.

Protestuodami prieš Ukrainos žemės ūkio produktų eksportą be muitų Lenkijos ūkininkai pastarosiomis savaitėmis jau bandė blokuoti šias dvi šalis skiriančią sieną, užblokavo svarbų kelią į Vokietiją.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos