Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Rinka
Žemės ūkio technikos nuomos verslui lietingas sezonas – auksinis

Kaunas. Didžiulės liūtys išvargino ūkininkus, tačiau padidino žemės ūkio techniką nuomojančių bendrovių pajamas. Kai kurie verslininkai sako išnuomoję visus turimus kombainus ir traktorius, bet vis tiek negalėję patenkinti paklausos. Kitą sezoną nuomojamos technikos parkas didės.

„Dojus Agro" Technikos nuomos padalinio vadovas Aurimas Giedraitis sakė, kad tendencija yra akivaizdi - vis daugiau ūkininkų linksta nuomotis techniką.

„Šioje srityje dirbu jau dešimt metų, todėl tendencijas gerai jaučiu. Besinuomojančius žemės ūkio techniką galima skirstyti į dvi grupes. Dalis ūkininkų nuomojasi techniką tik tada, kai jų turima sugenda, t. y., ekstra atveju. Kiti ūkininkai nuomojasi techniką, nes nenori investuoti į ją, o investuoja į gamybą, technologines naujoves. Pirmoji grupė yra didesnė", - teigė A. Giedraitis.

Dimedium 21 11 03

Linkę nuomotis naujausius

Anot A. Giedraičio, ūkininkai linkę nuomotis naują techniką, nes nori naudotis naujausiais, galingiausiais įrengimais. „Yra taip, kad naują techniką išsinuomojęs ūkininkas ją išbando, o jei lieka ja patenkintas, vėliau ją ir įsigyja. Todėl mūsų bendrovei technikos nuoma tampa ir technikos  reklama", - teigė A. Giedraitis.

Anot „Dojus Agro" atstovo, naujo kombaino nuoma kainuoja nuo 29 iki 50 tūkst. eurų už sezoną, priklausomai nuo tipo, komplektacijos, darbų kiekio.

Reikėjo pakeisti sugedusius

„East West Agro" (EWA) generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas teigė, kad šiemet kombainų nuoma buvo labai sėkminga.

„Ūkininkai turėjo nedaug laiko nuimti derlių dėl oro sąlygų. Jų turima technika gedo, lūžo, todėl reikėjo greitai rasti kitus kombainus. Šiemet išnuomojome visus savo nuomai skirtus kombainus. Iš pradžių klientai rinkosi naujausius, jiems labiausiai priimtinus kombainus, o galiausiai ėmė viską, ką turėjome", - sakė G. Kvietkauskas.

Anot EWA vadovo, iš anksto dėl kombainų numos tariasi tik apie 20 proc. juos besinuomojančių ūkininkų. „Žinoma, mes norėtume, kad tokių būtų dauguma. Kai kurie ūkininkai nuomos sutartis pasirašo visam sezonui, bet daugiau jų išsinuomoja techniką konkrečiam darbų kiekiui, pvz., nukulti 50 ar 100 hektarų. Dalis kombainų per sezoną apvažiuoja ir 5 ūkius. Mums tai nėra paranku dėl sudėtingesnio planavimo, logistikos", - teigė G. Kvietkauskas.

Naujo kombaino nuoma šioje bendrovėje vidutiniškai kainuoja 40 tūkst. eurų sezoną.

G. Kvietkausko teigimu, traktorių nuomos sektoriuje situacija iš esmės nesikeičia. „Besinuomojančiųjų daugėja iš lėto. Turime klientų, kurie pasirašo trejų metų išperkamosios nuomos sutartis, o paskui mums grąžina techniką ir vėl nuomojasi naują. Tokia praktika įprasta Vakaruose, kur nedaug ūkininkų investuoja į savo technikos parką", - svarstė G. Kvietkauskas.

Galėjo išnuomoti ir daugiau

Labai optimistiškai dėl nuomos verslo nusiteikęs bendrovės „Nova rent" direktorius Rytis Darginavičius.

„Tik šiemet pradėjome nuomoti žemės ūkio techniką. Sezonas buvo neįtikėtinai sėkmingas. Turime 8 kombainus, 6 traktorius, 2 krautuvus. Visą sezoną jie buvo išnuomoti. Galėjome išnuomoti dar 2-3 kartus technikos. Kitam sezonui pasirengsime atitinkamai ir ūkininkams pasiūlyme dar daugiau technikos nuomai", - teigė R. Darginavičius.

Jo teigimu, apie 60 proc. klientų technikos nuoma pasirūpini jau prieš javapjūtę. „Kiti puolė ieškoti technikos, kai reikėjo greitai nuimti derlių", - sakė verslininkas.

Jo teigimu, dalis klientų jau pasirašė nuomos sutartis trims sezonams į priekį. R. Darginavičiaus manymu, tokių ūkininkų daugės.

„Jiems patogu, nes reikia rūpintis technikos remontu, investuoti dideles sumas. Mes techniką patys remontuojame savo servise, važiuojame pas ūkininkus patarti dėl technikos naudojimo, kontroliuojame, ar kombainai ir traktoriai tinkamai prižiūrimi. Tai leidžia išvengti didelių nuostolių dėl technikos sugadinimo", - verslo niuansais dalijosi „Nova rent" vadovas.

MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos