„Žemaitijos pieno“ vadovas supirko akcijų už 4 mln. eurų
2016-10-04

Vilnius. Pieno perdirbimo įmonės „Žemaitijos pienas" pagrindinis akcininkas ir vadovas Algirdas Pažemeckas už 3,926 mln. eurų iš Švedijos investicijų bendrovės „East Capital" įsigijo 7,06 proc. įmonės akcijų paketą.

Akcijų pirkimo-pardavimo sutartis pasirašyta ir įsigaliojo rugsėjo 23 dieną, nuosavybės teisė į akcijas A. Pažemeckui perėjo spalio 3 dieną, per „Nasdaq" Vilniaus biržą pranešė „Žemaitijos pienas".

Bendrovės pranešime akcijų pardavės nenurodamas, tačiau būtent 7,06 proc. „Žemaitijos pieno" akcijų rugsėjo pradžioje valdė „East Capital" fondas „East Capital (LUX) Baltic Fund".

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

BNS skaičiavimais, A. Pažemeckas už „Žemaitijos pieno" akcijas sandoryje mokėjo po 1,15 euro. Pats A. Pažemeckas pranešime apie akcijų įsigijimą nurodo, kad už jas buvo mokama po 0,763 euro (vidutinė svertinė kaina biržoje nuo šių metų vasario iki rugpjūčio), o papildomai buvo sumokėta 1,321 mln. eurų premija už reikšmingą bendrovės akcijų paketo pardavimą.

Užbaigus sandorį, A. Pažemecko ir su juo susijusių asmenų valdoma „Žemaitijos pieno" balsų dalis padidėjo iki 74,12 procento. Kartu su A. Pažemecku veikia jo sutuoktinė Danutė Pažemeckienė, Romusas ir Regina Jarulaičiai, Dalia Gecienė, „Klaipėdos pienas", „Baltic Holding" ir „Žemaitijos pieno investicija".

„Žemaitijos pieno" akcininkų susirinkime spalio 28 dieną bus svarstomas siūlymas padidinti akcijų nominalią kainą nuo 0,29 iki 1 euro, proporcingai sumažinant jų skaičių, todėl įmonės įstatinis kapitalas nesikeis. Be to, siūloma dar kartą pritarti rugpjūčio pabaigoje priimtiems sprendimas trauktis iš „Nasdaq" Vilniaus biržos ir nebesiūlyti įmonės akcijų viešai.

Smulkieji įmonės akcininkai bei A. Pažemeckas nesutaria dėl akcijų supirkimo kainos, įmonei traukiantis iš biržos. Manoma, kad A. Pažemeckas už akcijas bandys siūlyti kainą, artimą šešių mėnesių akcijų kainai biržoje, visą įmonę vertinant 35,3 mln. eurų. Investuotojų asociacijos skaičiavimais, teisinga akcijų kaina yra kelis kartus didesnė.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai