V.Baltraitienė: gamintojai turėtų būti aktyvūs, prašydami ES paramos
2015-10-14

Vilnius. Žemės ūkio produkcijos pardavimui skatinti Europos Komisijai (EK) skyrus 111 mln. eurų, Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad šalies gamintojai turėtų aktyviai dalyvauti, prašydami finansavimo įsitvirtinti naujose rinkose.

„Trečiosiose šalyje, pavyzdžiui JAV, mūsų įmonės galėtų dalyvauti ir laimėti pinigus, kad galėtų reklamuoti, viešinti ir pristatinėti, pavyzdžiui mėsos produktus. Tai bus labai naudinga", - BNS teigė V.Baltraitienė.

Ministrės teigimu, EK patvirtinus paramą, įmonės artimiausiu metu turėtų būti kviečiamos teikti paraiškas.

„Mūsų įmonės turėtų dalyvauti, teikti paraiškas ir tada Komisija vertins. (Paramos dydis, - BNS) priklausys nuo to, kiek įmonės bus aktyvios, kaip sugebės paruošti projektus", - kalbėjo ministrė.

Komisija antradienį pritarė programai „Prašom! Tai iš Europos", kuri turėtų padėti gamintojams patekti į tarptautines rinkas arba sutvirtinti pozicijas jose. Vidaus rinkos programoms numatoma paskirstyti 26 mln. eurų, iš kurių 9 mln. eurų - pieno ir jo produktų bei kiaulienos pardavimo skatinimui.

Pardavimų skatinimui trečiosiose šalyse EK skiria 68 mln. eurų, iš kurių 12 mln. sudaro pieno ir kiaulienos pardavimų skatinimui.

2013 metais EK žemės ūkio produkcijos pardavimo skatinimui skyrė 61 mln. eurų, o iki 2019 metų šią sumą planuojama padidinti iki 200 mln. eurų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai