Sutikimus žemei įsigyti gauna beveik visi
2018-02-02

Vilnius. Per pirmąjį šių metų mėnesį Nacionalinė žemės tarnyba išdavė daugiau kaip 1340 sutikimų žemės ūkio paskirties žemei įsigyti. Pirmąjį sutikimą išdavė Ignalinos ir Visagino skyrius. Dėl 4 prašymų sutikimo neduota, kadangi pareiškėjo turimas žemės ūkio paskirties žemės plotas viršija 500 ha.

Sutikimus žemei įsigyti Nacionalinė žemės tarnyba išduoda pradėjus galioti naujajam Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymui.

Per sausio mėnesį į Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) teritorinius skyrius asmenys kreipėsi ir dėl sutikimų įgyti teisę valdyti juridinį asmenį ar jo dalį, kuriam nuosavybės teise priklauso daugiau kaip 10 ha žemės ūkio paskirties žemės. Išduota jau vienuolika tokio pobūdžio sutikimų (pirmus 2 sutikimus išdavė Jurbarko skyrius).

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Remiantis Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymu ir naujuoju tvarkos aprašu, NŽT ne tik vertina dokumentus, suteikiančius asmeniui pirmumo ir bendrą teisę įsigyti žemės ūkio paskirties žemės, bet ir tikrina valstybės įmonių registrų duomenis apie asmenų turimus žemės plotus ir (ar) akcijas juridiniuose asmenyse, valdančiuose žemės ūkio paskirties žemę.

Nustačius, kad bendras įsigytos (priklausančios) žemės plotas ir (ar) turimų akcijų kiekis juridiniuose asmenyse, valdančiuose žemės ūkio paskirties žemę, neviršija nustatytų didžiausių įsigyjamos žemės ūkio paskirties žemės ploto dydžių, yra išduodamas sutikimas.

Sutikimų išdavimo ar atsisakymo išduoti sutikimą procedūra gali užtrukti iki 15 darbo dienų nuo prašymo išduoti sutikimą gavimo dienos. Už sutikimo išdavimą yra nustatyta valstybės rinkliava - 9 eurai.

NŽT, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai