Šiųmetis agurkų derlius – jau parduotuvėse
2019-03-18

Kaunas. Tradiciškai nuo kovo pradžios pirkėjai jau gali valgyti šviežius trumpavaisius agurkus, užaugintus Lietuvoje.

Pasak Kėdainių rajono bendrovės ,,Agrošiltnamiai‘‘ direktoriaus Pauliaus Andriejavo, pirmieji šiųmečiai agurkai, kurie buvo nuskinti kovo 4 d., iškeliavo į didžiuosius prekybos tinklus.

„Daržoves realizuojame didžiuosiuose prekybos tinkluose, taip pat eksportuojame į užsienį: Latviją, Estiją, Norvegiją, Didžiąją Britaniją. Taigi, net ir ne Lietuvoje gyvenantys mūsų tautiečiai gali mėgautis šviežiu derliumi. Kėdainiečiai be didžiųjų prekybos tinklų gali mūsų agurkėlių nusipirkti ir parduotuvėje ,,Ragauk‘‘. Į turgus bent jau dabar mūsų daržovės nenukeliauja“, – sakė P. Andriejavas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Ši bendrovė tik 2017 metais pastatytuose šiltnamiuose augina  1,5 hektaro trumpavaisių agurkų.

Anot ilgametę patirtį turinčių agurkų augintojų, šiųmečio pavasario nereikėtų laikyti ypatingu. „Nebuvo nei labai geras, nei labai prastas. Sakyčiau – standartinis lietuviškas pavasaris“, – sakė P. Andriejavas.

Anot jo, skintos daržovės vartotojus pasiekia jau kitą dieną, nes tą pačią dieną tik nuskinti agurkai yra pristatomi į prekybos tinklų logistikos centrus ir jau kitą dieną produkcijos galima įsigyti parduotuvėse.

„Kietaviškių gausa“ trumpavaisius agurkus pradėjo skinti taip pat pirmąją kovo savaitę. Anot bendrovės komunikacijos vadovės Bitės Valatkaitės, kasmet būtent pirmąją kovo savaitę stengiamasi prekybos centrams parūpinti pirmųjų agurkų. „Ne visiems augintojams tai pavyksta dėl saulės ir šviesos trūkumo“, – teigė ji.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai