Prancūzai laukia rekordinio kviečių derliaus
2018-06-19

Paryžius. Kviečių laukai nuo Dižono iki Reimso šiuo metu yra ryškiai žali, aukšti ir laukia pjūties, kuri numatyta kitą mėnesį. Po šaltos ir ilgos žiemos Prancūzijoje tvyro augalininkystei ypač palankus oras. Ūkininkai ir kooperatyvų darbuotojai džiaugiasi, kad šiltas su lietumi oras kuria puikias derliaus perspektyvas.

Remiantis grūdų kooperatyvų sąjungos „InVivo“ duomenimis, šiais metais šalyje greičiausiai bus gauta nuo 37 iki 38 mln. tonų kviečių. Jei derlius sieks 38 mln. tonų, tai bus trečiasis aukščiausias, pasak Prancūzijos žemės ūkio ministerijos, rezultatas nuo 1993 m, praneša „Bloomberg“.

„Tai galimai bus geriausias derlius kiekybiniu požiūriu, palyginti su praėjusiais ir užpraėjusiais metais“, – sakė Kristofas Buerenas (Christoph Bueren), vieno iš didžiausių Prancūzijos kooperatyvų „Vivescia“ pirmininkas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Geros augimo sąlygos Prancūzijoje kontrastuoja su Rusijos, JAV, Australijos ir Kanados meteorologinėmis sąlygomis. Čia sausas oras džiovina laukus. Šių metų išankstinė lyginamoji analizė rodė tik 22 proc. kviečių derliaus. Tai sukėlė susirūpinimą, kad pasaulinės atsargos pirmą kartą sumažės per šešerius metus.

Grūdų kooperatyvų sąjungos „Cerevia“ direktoriaus pavaduotojas Fransua Faržė (Francois Farges) sako, kad dabartinės oro sąlygos, kai susidaro palankūs saulės ir lietaus intervalai, yra puikios pasėliams bręsti. „Šilta, bet ne per daug karšta, o temperatūra siekia apie 25 oC, tai yra optimalu“, – jam antrina Kristofas Buerenas.

Pasak pasėlių tyrėjų, šiuo metu prancūziški kviečiai yra grūdo pildymosi stadijos, o tai reiškia, kad kiekvieną dieną, kai temperatūra viršija 25 oC, derlius ekvivalentiškai mažėja iki 150 kg hektarui.

Net ir esant palankiems orams, vis dar yra tam tikrų pavojų. Sąlygos buvo tinkamos grybinėms ligoms, įskaitant fuzariozę, plisti. Ji gali pakenkti derliui ir užkrėsti jį mikotoksinais, kurie yra nuodingi žmonėms ir gyvuliams.

Kooperatyvo „Cervia“ atstovai teigia, kad jie stebi padėtį ir kol kas neaptiko jokių rimtų ligų Burgundijos regione, kur ir yra įsikūrę. Fusarium buvo rasta kai kuriuose pasėliuose netoli Reimso.

Remiantis kooperatyvo „InVivo“ duomenimis, šiemet kviečių baltymingumas greičiausiai vėl pasieks normalų lygį ir sieks nuo 11 iki 11,5 proc. Praėjusiais metais Prancūzijos kviečiai buvo nuo 12 iki 12,5 proc. baltymingumo. Eksportuotojai pirmą kartą galėjo parduoti tokioms rinkos sąlygomis kaip Saudo Arabija.

„Visais atvejais, jei derlius išliks geras, baltymų kiekis bus mažesnis negu praėjusiais metais“, – sakė „InVivo“ prekybininkas Filipas Kerbidis (Philippe Kerbidi).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai