Česnakų užaugino tiek daug, kad net krito kainos
2020-12-23

Pekinas. Pranešama, kad didžiausia pasaulyje česnakų augintoja ir eksportuotoja Kinija šiais metais tikisi į sandėlius surinkti net 4,6 mln. tonų šių daržovių, o tai yra 30 proc. daugiau nei pernai.

Toks žymus gamybos padidėjimas jau paskatino smarkiai kristi česnakų kainas Kinijoje, rašo šalies vaisių ir daržovių rinkos informacijos bei apžvalgų portalas „ProduceReport“.

Taigi derliaus nuėmimui artėjant į pabaigą (lapkričio mėn.) aukštos kokybės česnakai violetinio atspalvio lukštais buvo siūlomi už 0,64 JAV dolerio (0,54 Eur) už kilogramą, o tai yra vos pusė praėjusių metų kainos lygio. O vidutinė baltųjų veislių česnakų kaina tuo laiku siekė vos 0,36 JAV dolerio (0,30 Eur) už kg ir taip pat buvo žymiai mažesnė nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 m.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Nepaisant to, rinkos dalyviai gana optimistiškai vertina sezoną ir tikisi, kad ateityje kainos sustiprės. Kinijos eksportuotojai taip pat tikisi didelės paklausos iš užsienio pirkėjų, esą ją turėtų paskatinti COVID-19 pandemija ir daugelio vartotojų įsitikinimas imunitetą stiprinančiomis česnakų savybėmis.

Kinija yra didžiausia česnakų eksportuotoja pasaulyje, jos dalis šių daržovių pasaulio prekyboje siekia net 70–80 proc. Pagrindinės kiniškų česnakų eksporto rinkos yra Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Malaizija, Viduriniai Rytai ir Europa. Lietuvoje irgi vyrauja iš Kinijos importuoti česnakai.

Šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais Kinijai pavyko eksportuoti apie 1,42 mln. tonų česnakų, o tai yra net 38 proc. daugiau nei buvo parduota į užsienio šalis tuo pačiu laikotarpiu 2019 m.

Tikimasi, kad šių metų derliaus česnakų vartojimas padidės iki 2021 metų pradžios ir kinų Naujųjų metų, kurie bus švenčiami vasario mėnesio pradžioje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai