Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Rinka
Nors derlius mažesnis, kainos - ne suvalkietiškos

Vilkaviškis. Prognozės, kad šįmet dėl pavasarinių šalnų ir prastų orų lietuviškų obuolių derlius bus prastas, Suvalkijoje pasitvirtino iš dalies. Vilkaviškio rajono sodininkai derliumi nesiskundžia. Juolab, kad šių vaisių kainos šįmet aukštesnės.

Po obelį ar kelias turintys sodininkai mėgėjai sako, kad obuolių užderėjo panašiai kaip ir pernai, mat nelygu kur buvo kokia šalna. Sodininkai profesionalai tvirtina, kad labiausiai šalnos pakenkė vasarinėms ir ankstyvosioms rudeninėms veislėms, taigi pagrindinis obuolių derlius - iš vėlyvesnių.

Gudkaimyje (Kybartų sen.) įsikūrusio žemės ūkio kooperatyvo „Olrevita" vadovas Vitas Kušlys pasakojo, kad per ilgą kooperatyvo gyvavimo laiką buvo įvairių metų - ir geresnių, ir blogesnių. Tačiau niekuomet nebuvo, kad obuolių sandėliai liktų tušti.

Bioversija 22 02 02

Šįmet į sandėlius ketinama sukrauti apie 70-80 proc. pernykščio derliaus kiekio, mat oro sąlygos sodams tikrai buvo prastesnės nei praeitais metais, bet iš to sodų profesionalas problemos nedaro. Supirkėjai už obuolius šįmet moka triskart brangiau nei pernai.

ŽŪK „Olrevita" baigia savo sodų derlių suvežti į sandėlius

„Pramoninių obuolių supirkimo kainos priklauso nuo to, kokia yra koncentruotų sulčių paklausa ir kaina Europoje. Anksčiau parduodavome obuolius vokiečiams, tačiau pastaruoju metu visą produkciją realizuojame Lietuvoje. Pramoninius obuolius sultims spausti parduodame vietinei bendrovei, desertinius superka keli nuolatiniai pirkėjai, - aiškino V. Kušlys.

Pernykščiai lietuviški obuoliai vidutiniškai kainavo po 30 centų už kilogramą, šiemet jų kaina „Olrevitos" sandėliuose pasiekė pusę euro. Tačiau reklamos jų traškiems ir sultingiems Ligol bei Champion veislės raudonskruosčiams tikrai nereikia. Jų nusipirkti žmonės traukia jau dabar. Šįmet „Olrevita" parduoda ir saldžias sultis iš savo auginamų vaisių.

UAB „Vaiskona", vienintelis obuolių supirkėjas rajone ir net aplinkiniuose regionuose, kaip visuomet supirko absoliučiai visus obuolius, kuriuos tik atvežė šalies sodininkai ir surinko privatūs asmenys. Nors vasarą buvo verkšlenama dėl obuolių derliaus, tačiau bendrovė pristatytos žaliavos kiekiu nesiskundžia.

„Pas mus beveik kasdien kieme rikiavosi po 14-15 vilkikų su obuoliais.  Per dieną mes pajėgūs apdoroti 320-360 tonų žaliavos, tad kiekiai neišgasdino. Norint dirbti be prastovų ir visu pajėgumu, iš viso per parą „Vaiskonos" bendrovei reikia supirkti apie 700 tonų obuolių. Tačiau obuolių tikrai ne mažiau nei pernai. Šįmet beprotiškai didelė jų supirkimo kaina, tad raginti rinkti obuolius žmonių nereikėjo. Visi vežė kiek tik turėjo ar kiek galėjo surinkti,  - sakė UAB „Vaiskona" vadovas Rolandas Sirtautas.

Kad obuolių kaina gera, galima spręsti ir iš to, kaip kruopščiai šie vaisiai buvo renkami iš apleistų sodų ir pakelių. Šįmet pūvančių ant žemės obuolių kažin ar liks. Mat bendrovė nedidelius kiekius atvežantiems pardavėjams mokėjo apie 12 centų, stambiems tiekėjams - dar daugiau. Kiek - priklausė nuo pristatyto kiekio. Tuo tarpu pernai „Vaiskonoje" sezono pradžioje obuolius atvežusiems žmonėms bus siūloma 5 eurocentai už 1 kg krituolių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos