Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Rinka
Naujas trąšų gamybos cechas

Kėdainiai. Pačiame Lietuvos centre - Kėdainiuose - daugiau kaip penkiasdešimt metų veikianti trąšų gamykla „Lifosa" atidarė naują trąšų gamybos cechą, kuriame jau gaminamos modernios tirpiosios kristalinės monoamonio fosfato trąšos.

Pagrindinė bendrovės produkcija yra azoto-fosforo trąša - diamonio fosfatas (DAP), kurio gamybai reikalingos fosforo rūgštis bei sieros rūgštis gaminamos bendrovėje. Fosforo rūgšties gamybos proceso metu išsiskiriantis fluoras sugaudomas ir utilizuojamas perdirbant į aliuminio fluoridą. Iš fosforo rūgšties taip pat gaminami priedai pašarams - monokalcio fosfatas.

O visai neseniai pradėtos gaminti kristalinės monoamonio fosfato trąšos išsiskiria tuo, kad jos yra visiškai tirpios vandenyje, todėl tinka naudoti laistymo sistemoms, kurios plačiausiai taikomos šiltnamiuose. Monoamonio fosfatas yra skaidrių kristalų formos, panašus į cukrų. Šios trąšos technologinis gamybos procesas yra šiek tiek panašus į cukraus.

Bioversija 22 08 31

„Naujosios trąšos yra labiau koncentruotos, todėl reikia mažesnio jų kiekio tręšiant žemės ūkio naudmenas. Šių trąšų gamybos procesas yra nekenksmingas gamtai, mat gamybos metu praktiškai neišmetama teršalų į aplinką", - naująjį įmonės produktą pristatė akcinės bendrovės „Lifosa" generalinis direktorius Jonas Dastikas.

Į naująjį trąšų gamybos cechą Rusijos kompanija „Eurochem", valdanti bendrovę „Lifosa", investavo maždaug 24 mln. eurų ir sukūrė 17 naujų darbo vietų.

„Naujojo tirpių monoamonio fosfato trąšų gamybos cecho projektavimas prasidėjo 2015 metais. Bandomoji gamyba startavo birželio pabaigoje, o šiuo metu gamybos procesas įsibėgėja visu pajėgumu, kuris siekia 30 tūkst. tonų per metus. Planuojame, kad investicijos į šį cechą turėtų atsipirkti maždaug per 4 metus. Didžioji dalis produkcijos kol kas bus skirta eksportui", - apie naująjį cechą pasakoja įmonės vadovas.

Apie 80 proc. bendrovės „Lifosa" produkcijos parduodama Europoje, kita dalis keliauja į Aziją, Šiaurės ir Pietų Ameriką, Afriką.

Šiuo metu įmonėje pradėtos dar vieno naujo gamybos cecho statybos. Planuojama, kad jis veiklą pradės jau po metų. Čia žadama gaminti karbamido ir fosforo trąšas. Jame bus sukurta dar 15 naujų darbo vietų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos