


Vilnius. Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ po trijų mėnesių pertraukos pradės veikti sumažintu pajėgumu. O štai Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ laikinai sustabdė amoniako gamybą.
Įmonės „Lifosa“ atstovė Indrė Mažeikienė BNS praėjusią savaitę sakė, kad jau pradėtas gamybos atnaujinimo procesas, gamykla sumažintu pajėgumu pradės veikti šios savaitės pradžioje. Ji gamins pagrindinę produkciją, įskaitant azoto fosforo trąšas, diamonio fosfatą, kitas trąšas ir pašarines žaliavas.
Įmonė „Achema“ amoniako gamybą sustabdė dėl didėjančių gamtinių dujų kainų. Bendrovės vadovas Ramūnas Miliauskas praėjusią savaitę BNS sakė, kad gamybą planuojama atnaujinti kitų metų vasarį. Amonio salietros ir dervų gamyba tęsiama, dirbs ir ją aptarnaujantys padaliniai.
Dėl aukštų gamtinių dujų kainų abi trąšų gamybos įmonės veiklą paskutinį kartą buvo sustabdžiusios rugsėjį – „Achema“ mėnesio pradžioje, o „Lifosa“ – viduryje.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Pieno kaina kovą mažėjo
2025-04-22 -
Kovo pabaigoje kviečių supirkimo kaina didėjo, rapsų – mažėjo
2025-04-08 -
JAV muitai paveiks žemės ūkio rinkas. Ko tikėtis
2025-04-03
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)