Lietuvos rinkai stresas būtų naudinga
2015-09-29

Šalčininkai/Vilnius. Vokietijos mažų kainų prekybos tinklo atėjimas į Lietuvą yra labai svarbus reiškinys vietinei rinkai, nes turėtų sukelti stresą. „Stresą patirs visa rinka, nes bus kitokia konkurencija. Visi prekybos tinklai bus priversti imtis pokyčių", - mano Šalčininkų rajone įsikūrusio šiltnamių ūkio „Evaldo daržovės" vadovas Evaldas Masevičius.

Anot ūkio vadovo, Vokietijos mažų kainų prekybos tinklo „Lidl" atėjimas turės neabejotinos įtakos konkurencijai. „Jo atėjimas parodys, kad galima dirbti visiškai kitaip. Mes tuo džiaugiamės, mažos kainos mūsų negąsdina. Svarbu, kad vartotojai galėtų įsigyti produkcijos realia kaina", - sako E. Masevičius.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Pelningam šiltnamių ūkiui vadovaujantis E. Masevičius sako, kad veiklos rezultatus nulemia verslo modelio pasirinkimas

„Šiltnamių versle nulemia tai, ką auginame ir kaip auginame. Žiemos metu nebūtina auginti visas įmanomas šilumamėges daržoves. Jei sumanytume žiemą auginti Lietuvoje krapus, jų kilogramo kaina siektų 20 eurų, o iš Gruzijos jų galima parsivežti po 3 eurus. Nebūtina užsispyrusiai šiltnamiuose auginti viską nuo ...iki... Galima atsivežti iš užsienio jau sudaigintų, paaugintų augalų, ,kurie Lietuvoje subręs. Taip išsisprendžia šilumos ir šviesos problemos. Norint Lietuvoje auginti pomidorus ir agurkus, reikia labai modernių šiltnamių, tačiau ar tai tikrai apsimokės?", - svarsto E. Masevičius.

Bendrovė „Evaldo daržovės" augina svogūnų laiškus, mėtas, melisas, bazilikus, kalendras, krapus, petražoles, šalavijus, čiobrelius, salierus, špinatus, įvairiausių rūšių salotas. Per 15 metų įmonė išsiplėtė maždaug 150 kartų. Metinė apyvarta sudaro 2-3 mln. eurų. Dirba daugiau kaip 60 darbuotojai. Produkcija realizuojama Lietuvoje ir užsienyje.

Pasak E. Masevičiaus, daržovių vartojimas Lietuvoje auga labai stipriai, o paklausą ugdo pasiūla. „Kuo daugiau rinkai pasiūlome įvairesnių produktų, tuo daugiau žmonės vartoja, nes turi galimybę rinktis. Įvairovė turi didelės įtakos vartojimo didinimui. Mes šiek tiek padedame atvesti į rinką naujus produktus, o tai ir mums patiems, ir vartotojams naudinga", - teigia „Evaldo daržovių" vadovas.

Ūkininko manymu, šiltnamių verslas Lietuvos sąlygomis įmanomas ir be dotacijų. „Negaliu sakyti, kad mokestinė našta slegia. Žinoma, norisi, kad PVM būtų mažesnis, gal tai labiau paskatintų vartojimą. Tačiau konkurencijos esmę suvokiu kaip pastangas gaminti pigiau", - dalijasi E. Masevičius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai