Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Rinka
Lenkijoje gruodį gali pritrūkti vis brangstančių kiaušinių

Varšuva. Kiaušinių įsigijimas tapo iššūkiu pirkėjams Lenkijoje. Pasak šalies Žemės ūkio ir kaimo plėtros ministerijos, vien nuo spalio 9 d. iki 15 d. kiaušinių kaina pakilo net 28 proc. Be to, parduotuvėse ir prekybos centruose ne visada jų galima rasti. Lenkijos gamintojai renkasi eksportuoti kiaušinius, o ne parduoti juos vidaus rinkoje.

Viena iš priežasčių, dėl kurių padidėjo Lenkijos kiaušinių paklausa, yra rugpjūčio mėnesį Vakarų Europoje užfiksuoti sveikatai pavojingu insekticidu fipronilu užteršti kiaušiniai.

Nacionalinės naminių paukščių ir pašarų gamintojų rūmų direktorius Mariušas Šymyšlikas (Mariusz Szymyślik) teigė, kad užsienyje kiaušinių importuotojai moka po 0,45-0,50 zloto (0,10-0,12) už M klasės kiaušinius, o Lenkijos prekybos centruose jie kainuoja nuo 0,37 iki 0,39 zloto (0,08-0,09 euro). Anot jo, jei neįvyks nieko ypatingo, šalis susidurs su precedento neturinčia situacija - pirmą kartą nuo 1989 m. patirs kiaušinių deficitą, pranešė TVNBiS agentūra.

Bioversija 22 08 31

Tačiau žemės ūkio rinkos specialistė Magdalena Kovalevska (Magdalena Kowalewska) ramina, kad tokia situacija laisvoje rinkoje sunkiai įsivaizduojama. Anot jos, kiaušinių paklausa toliau didės iki Kalėdų, dėl ko padidės kainos vidaus ir ES rinkose.

Remiantis išankstiniais Žemės ūkio ir kaimo plėtros ministerijos duomenimis, rugpjūčio mėn. Lenkijos gamintojai eksportavo apie 50 000 tonų kiaušinių arba du kartus daugiau nei 2016 m. rugpjūčio mėnesį.

Per pirmuosius septynis 2017 m. mėnesius eksportas į Prancūziją išaugo 72 procentais (palyginus su 2016 m.), Vokietiją - 50 proc., Nyderlandus - 28 proc., Vengriją - 27 procentais.

M. Kovalevska teigimu, tikėtina, kad gruodžio mėnesį vartotojai už kiaušinius mokės  15-25 proc. brangia nei pernai.

MŪ inf. Ramunės Vlasenkienės nuotrauka

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos